Roman Abramowicz: Wielka Brytania nakłada sankcje na rosyjskiego oligarchę i właściciela Chelsea

Abramowicz ogłosił w tym miesiącu, że planuje sprzedać Chelsea, ponieważ „jest to w interesie klubu, kibiców i personelu, a także sponsorów i partnerów klubu”. Nastąpiło to po tym, jak ogłosił, że przekazał „nadzór” nad klubem powiernikom fundacji charytatywnej klubu.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Biuro ds. Rozwoju poinformowało w czwartkowym oświadczeniu, że nowe sankcje doprowadzą do zamrożenia jego aktywów i zakazują „transakcji z osobami fizycznymi i firmami w Wielkiej Brytanii”. Miliarderowi grozi również zakaz podróżowania, uniemożliwiający mu wjazd do Wielkiej Brytanii.

Dotychczasowi posiadacze karnetów sezonowych będą mogli uczestniczyć w meczach, a także kibice, którzy kupili bilety przed czwartkiem.

Zgodnie z oświadczeniem kibice mogą kupować jedzenie i napoje w tych meczach, a pod sankcjami zewnętrzni sprzedawcy, którzy kupili lub wyprodukowali produkty klubowe przed czwartkiem, będą mogli sprzedawać swoje istniejące zapasy, o ile nie zostaną przekazane Chelsea . Na razie specjalna licencja obowiązuje do 31 maja.

Klub wydał Oświadczenie czwartkowe Jeśli chodzi o kary, powiedział: „Uhonorujemy dziś mecze naszych męskich i żeńskich drużyn odpowiednio z Norwich i West Ham i zamierzamy zaangażować się w dyskusje z rządem Wielkiej Brytanii dotyczące zakresu licencji. licencja, jak została zmieniona, aby umożliwić klubowi działanie. Tak naturalnie, jak to możliwe.
Premier League też wydał oświadczenie– Liga będzie teraz współpracować z klubem i rządem, aby zapewnić, że sezon będzie kontynuowany zgodnie z planem i zgodnie z intencjami rządu – powiedział.

The Chelsea Supporters’ Trust – niezależny, non-profit fundusz utworzony w celu „zachęcania” zarządu klubu do „uwzględnienia interesów wszystkich kibiców” między innymi – wyraził „zaniepokojenie” posunięciem.

„Fani powinni angażować się w jakąkolwiek rozmowę dotyczącą ciągłego wpływu na klub i jego globalną bazę fanów” – powiedział sekretariat. w obecnej sytuacji.

„Komisja Nauki i Technologii apeluje do rządu o szybki proces zmniejszenia niepewności co do przyszłości Chelsea oraz o przyznanie fanom i kibicom złotej akcji w ramach sprzedaży klubu”.

READ  Jaki byłby skutek obniżenia ratingu, gdyby Red Sox handlowali wewnętrznie Xanderem Bogaertsem?

Reperkusje dla Chelsea – i jej graczy

Ben Beebe, ekspert ds. handlu sportowego w JMW Solicitors, powiedział CNN Sport, że jeśli rząd Wielkiej Brytanii nie zapewni nowej licencji, Chelsea nie będzie mogła zostać sprzedana.

„Abramović nie będzie mógł wpłacać żadnych pieniędzy do klubu ani wypłacać z niego żadnych pieniędzy. Jak wiemy, sfinansował Chelsea miliardami funtów i ma 1,5 miliarda funtów (1,98 miliarda dolarów) pożyczki od Chelsea, którą jest obecnie winien Abramowicza”.

„Obecnie nie wiemy, skąd pochodzą pieniądze, które zostaną wypłacone graczom – czy pochodzą one po prostu z jakiejś codziennej działalności, tj. Przychody z transmisji i przychody z reklam. Oczywiście mają to wpływ na przychody z meczów , a wiemy, że nie można sprzedawać biletów. Nie można sprzedawać żadnych nowych towarów, które przynoszą korzyści klubowi lub Abramowiczowi – korzyści odnoszą tylko sprzedawcy”.

Może to mieć poważne reperkusje dla klubu, który już widzi sponsorów rozważających kontrakty z Chelsea.

Firma telefoniczna i telekomunikacyjna, która sponsoruje koszulkę Chelsea, powiedziała w czwartek CNN, że dokonuje przeglądu swoich relacji z klubem po tym, jak brytyjski rząd nałożył sankcje na Abramowicza.

„Jeśli pan Abramowicz nie może sfinansować klubu, a do klubu trafiają również inne źródła dochodów komercyjnych, które teraz zaczną wysychać w zasadzie z powodu nałożonych sankcji, długoterminowe reperkusje są bardzo znaczące, jeśli nie jest sprzedażą – powiedział Pepe.

Dodał, że chociaż Chelsea może negocjować z potencjalnymi kupcami, klub nie może zostać sprzedany, dopóki nie zostanie przyznana specjalna licencja.

„Jeśli nie będą generować żadnych dochodów komercyjnych w dniu meczu i nie będą w stanie zaciągnąć pożyczek od udziałowców, skąd będą pochodzić pieniądze na wsparcie klubu?

„Spodziewam się znaleźć nowego właściciela. Ale będzie to zupełnie inna wyprzedaż, niż się wydawało, aż do zeszłego tygodnia”.

READ  Chelsea pod wodzą Grahama Pottera tylko krzyczy – cierpliwość się kończy

Pepe powiedział, że sankcje będą miały również konsekwencje dla graczy Chelsea.

„Zawodnicy krótkoterminowi, których kontrakty wygasają, oznaczają, że ci gracze mają prawo odejść z bezpłatnym transferem pod koniec sezonu, ponieważ nie mają kontraktu”.

Dla graczy, którzy mają kontrakty po zakończeniu sezonu, nic się nie zmieni do 31 maja, powiedział Peppi.

Na dłuższą metę, powiedział: „Wchodzi w ten coraz szerszy temat dotyczący tego, jaki rodzaj kulturowego, politycznego i społecznego wpływu piłki nożnej jest znacznie silniejszy niż kiedykolwiek.

„A czy zawodnicy będą chcieli podpisać kontrakt z Chelsea – klubem takim jak Chelsea, klubem takim jak Newcastle – znając zmienność sytuacji w odniesieniu do struktury własnościowej klubu piłkarskiego?”

Brytyjski poseł Chris Bryant wezwał wcześniej do pozbawienia Abramowicza własności Chelsea. Przemawianie w Izbie Gmin W lutym Bryant powołał się na ujawniony w 2019 r. dokument rządu brytyjskiego, w którym przedstawiono „domniemane powiązania Abramowicza z państwem rosyjskim i jego publiczne powiązania z działalnością i praktykami korupcyjnymi”. Abramowicz zawsze zaprzeczał swoim powiązaniom z Putinem i odrzucał zarzuty, że jakakolwiek jego działalność zasługuje na sankcje rządowe.

Według rządu Wielkiej Brytanii, Abramowicz jest wyceniany na 9,4 miliarda funtów (12,36 miliarda dolarów).

Brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss powiedziała w tym miesiącu, że Wielka Brytania ma „absolutny zamiar” ukarania rosyjskich oligarchów, dodając, że Wielka Brytania pracuje nad „kolejną listą” oligarchów, aby ich ukarać.

„Nie ma gdzie się ukryć żaden z przyjaciół Putina” – powiedział Truss.

Oddzielnie Muzeum Pamięci Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie ogłosiło w czwartek, że zawiesiło swoje „strategiczne partnerstwo” z Abramowiczem, po tym jak ogłosił w zeszłym miesiącu, że miliarder zobowiązał się sfinansować „jego przedsięwzięcia w dziedzinie badań i upamiętniania Holokaustu”.

„W świetle ostatnich wydarzeń Yad Vashem postanowił zawiesić strategiczne partnerstwo z panem Romanem Abramowiczem” w Muzeum. ćwierkanie.

Darowizna miała pomóc przez pięć lat wesprzeć Międzynarodowy Instytut Badań nad Holokaustem Yad Vashem i zbudować dla niego nowy budynek. Co więcej, dzięki darowiźnie powstałyby „dwa nowe wydania Unikalnej Księgi imion Ofiar Holokaustu”, zgodnie z ówczesnym zapowiedzią Yad Vashem.

READ  Minassian: Anioły nie sprzedają Shuhei Ohtani poza sezonem

George Ramsey z CNN, Alex Klusuk i Hadas Gould współtworzyli reportaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *