Ropa skacze o 3 dolary, ponieważ OPEC+ waży największą redukcję produkcji od 2020 r.

  • Źródła podają, że OPEC+ rozważa cięcie ponad miliona baryłek dziennie
  • Stopy procentowe i silny dolar ważą na rynkach
  • Zbliża się unijny zakaz handlu ropą naftową w Rosji

HOUSTON (Reuters) – Ceny ropy wzrosły w poniedziałek o 3 USD za baryłkę, ponieważ OPEC + rozważa zmniejszenie produkcji o ponad 1 milion baryłek dziennie, aby wesprzeć ceny, co byłoby ich największą obniżką od początku COVID-19. pandemia.

Kontrakty terminowe na ropę Brent z dostawą w grudniu wzrosły o 2,99 USD do 88,13 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 3,5% do godziny 12:50 ET (1650 GMT). Ropa naftowa West Texas Intermediate wzrosła o 3,33 USD, czyli 4,2%, do 82,82 USD za baryłkę.

Ceny ropy spadały przez cztery kolejne miesiące od czerwca, ponieważ zamknięcie COVID-19 w Chinach, największym konsumentu energii, uderzyło w popyt, podczas gdy wyższe stopy procentowe i silniejszy dolar zaważyły ​​na światowych rynkach finansowych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Źródła OPEC+ powiedziały Reuterowi, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy, zwani zbiorczo OPEC+, rozważają ograniczenie produkcji o ponad milion baryłek dziennie przed środowym spotkaniem.

Źródło OPEC dodało, że liczba ta nie obejmuje dodatkowych dobrowolnych cięć dla poszczególnych członków.

Większość traderów spodziewała się cięć o około 50 000 baryłek dziennie, powiedział Dennis Kessler, starszy wiceprezes ds. handlu w BOK Financial.

Jeśli uzgodniono by, byłaby to druga z rzędu miesięczna obniżka grupy po zmniejszeniu produkcji o 100 000 baryłek dziennie w zeszłym miesiącu.

„Po roku utrzymywania wyjątkowo wysokich cen, nieudanych celów i mocno napiętych rynków, sojusz (OPEC+) wydaje się być niezdecydowany, jeśli chodzi o szybkie działanie w celu podtrzymania cen w obliczu pogarszających się perspektyw gospodarczych”, powiedział Craig Erlam, analityk rynku w Oandzie. .

READ  W czwartek Departament Sprawiedliwości pozwie Apple za naruszenie przepisów antymonopolowych

Dwa źródła OPEC powiedziały, że OPEC+ nie osiągnął swoich celów produkcyjnych o około trzy miliony baryłek dziennie w lipcu, ponieważ sankcje nałożone na niektórych członków i ograniczone inwestycje innych ograniczyły jego zdolność do zwiększenia produkcji.

Choć ceny spot Brent mogą w krótkim terminie umocnić się, obawy o globalną recesję prawdopodobnie ograniczą wzrost, podała firma doradcza FGE.

„Jeżeli OPEC+ zdecyduje się na zmniejszenie produkcji w najbliższym czasie, wynikający z tego wzrost wolnych mocy produkcyjnych OPEC+ prawdopodobnie wywrze dalszą presję na ceny długoterminowe”, napisano w notatce z piątku.

Indeks dolara spadł w poniedziałek czwarty dzień z rzędu, po osiągnięciu szczytu od dwóch dekad. Tańszy dolar może wspierać popyt na ropę i wspierać ceny.

Goldman Sachs powiedział, że wierzy, iż cięcie produkcji OPEC+ może pomóc zaradzić exodusowi dużej liczby inwestorów naftowych, którzy słabiej radzili sobie z cenami fundamentalnymi.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(cover) Noah Browning Dodatkowa relacja Florence Tan i Moyo Zhou Edycja autorstwa Davida Goodmana, Paula Simao i Davida Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *