Rosjanie robią spacer kosmiczny, aby aktywować ramię robota

Oczekuje się, że rosyjscy kosmonauci Oleg Artemyev i Denis Matveev rozpoczną swój około siedmiogodzinny spacer kosmiczny o godzinie 10:25 czasu wschodniego. Spacer w kosmosie będzie Transmisja na żywo w NASAz zasięgiem od godziny 10:00 czasu wschodniego.

Jest to pierwszy z dwóch spacerów kosmicznych Artemiewa i Matwiejewa, który zakłada mechanizm na zewnątrz rosyjskiej jednostki wielofunkcyjnej Noka.

Podczas poniedziałkowego spaceru kosmicznego duet zainstaluje i połączy panel sterowania o długości 37 stóp (11,3 metra). Ramię robota. Obaj również usuną ramię Osłony ochronne i montaż poręczy na zewnątrz jednostki Nauka.

To ramię robota posłuży do pomocy astronautom I przenieś wszelkie przedmioty, które trzeba wynieść z rosyjskiej części przyszłej stacji kosmicznej.

Artemyev zostanie rozpoznany w rosyjskim skafandrze Orlan z czerwonymi paskami, podczas gdy Matveev nosi skafander z niebieskimi paskami.

Jest to pierwszy spacer kosmiczny Matveyeva i czwarty weteran spacerów kosmicznych Artemyev.

Będzie to czwarty spacer kosmiczny poza stacją kosmiczną w tym roku i 249. ogółem Wsparcie montażu, konserwacji i rozwoju laboratorium orbitalnego.

Podczas drugiego spaceru kosmicznego, 28 kwietnia, astronauci zdejmą koce termiczne używane do ochrony ramienia robota, gdy zostało ono wystrzelone w zeszłym roku wraz z modułem Nauka. Matveev i Artemyev będą również napinać stawy ramienia robota, zwalniać więzy i testować jego zdolność do chwytania.

To pierwsze nadchodzące spacery kosmiczne, które skupią się na przygotowaniu Nauki i ramienia robota do wykorzystania w przyszłości.

W odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób napięcia geopolityczne z Rosją wpływają na życie na stacji kosmicznej, astronauta NASA, dr Tom Marshburn, powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej, że są to „bardzo zbiorowe i przyjazne stosunki razem i pracujemy razem”.

Powiedział, że załoga NASA i rosyjscy kosmonauci regularnie jedzą posiłki i oglądają razem filmy.

„Jesteśmy zależni od siebie, jeśli chodzi o nasze przetrwanie, to niebezpieczne środowisko” – powiedział Marshburn. „Więc po prostu idziemy z naszym szkoleniem; idziemy z uznaniem, że wszyscy jesteśmy tutaj w tym samym celu: eksplorować i utrzymywać tę stację kosmiczną”.

READ  NASA i Japonia wystrzeliły pierwszego na świecie drewnianego satelitę wiadomości ze świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *