Rynki europejskie są otwarte na zamknięcie

LONDYN – Rynki europejskie były wyższe w handlu wczesnym popołudniemi Gdy inwestorzy oceniali ponowne otwarcie Chin i analizowali dane o inflacji w Europie.

Poprzednie wzrosty nieco się zmniejszyły. Brytyjski FTSE 100 wzrósł o 1,5%, niemiecki DAX o 0,7%, a francuski CAC 40 o 0,5%.

Ogólnie paneuropejski Stokesa 600 Zyskał 1,1%, na czele z 2,2% wzrostem akcji turystycznych.

Niemieckie wstępne dane o inflacji za grudzień zostaną opublikowane we wtorek po południu i oczekuje się, że wykażą spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W środę nastąpią dane o inflacji z Francji, w czwartek z Włoch, aw piątek z szacunkowej prognozy dla całej strefy euro.

W poniedziałek rynki w Wielkiej Brytanii były zamknięte. Giełdy wzrosły w pozostałej części kontynentuponieważ dane dotyczące produkcji w strefie euro wskazywały, że najgorsze mogło minąć dla bloku walutowego składającego się z 20 krajów.

Liczby dały nadzieję w świetle końca tunelu, po roku nękanym obawami przed recesją, gdy banki centralne na całym świecie agresywnie podwyższały stopy procentowe, aby powstrzymać rosnącą inflację.

Tymczasem rynki w regionie Azji i Pacyfiku Były mieszane, ponieważ inwestorzy widzieli krótkoterminowe skutki rosnących zakażeń koronawirusem w Chinach w porównaniu z potencjalnym długoterminowym wzrostem wynikającym z pełnego ponownego otwarcia drugiej co do wielkości gospodarki świata.

Indeks Caixin PMI wykazał dalsze pogorszenie działalności fabryki z powodu wzrostu liczby infekcji Covid-19. Ale badanie pokazało również zaufanie biznesu do 12-miesięcznych perspektyw produkcji na najwyższym poziomie od lutego 2022 r.

my Kontrakty terminowe na akcje Wzrósł we wtorek, gdy Wall Street rozpoczęła nowy rok mocnym akcentem. Inwestorzy z całego świata będą śledzić protokół z grudniowego posiedzenia Fed, które zostanie opublikowane w środę.

Bank centralny podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych w grudniu po czterech kolejnych podwyżkach o 75 punktów bazowych. Rynki będą chętnie oceniać prawdopodobny kierunek polityki pieniężnej w 2023 r.

READ  Chiny utrzymują oprocentowanie kredytów na stałym poziomie; Kolejnym krokiem rynku jest obniżenie stopy rezerwy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *