Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 284. dniu inwazji | wiadomości ze świata

 • Rosja „nie zaakceptuje” ograniczenia cen ropy W komentarzach opublikowanych w sobotę Kreml powiedział, że analizuje, jak zareagować w odpowiedzi na porozumienie między mocarstwami zachodnimi, którego celem jest ograniczenie kluczowego źródła finansowania jego wojny na Ukrainie. Pułapem była cena rosyjskiej ropy transportowanej drogą morską Przyjęty przez G7 i Australiępo uzgodnieniu przez kraje Unii Europejskiej.

 • Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że cena wynosi 60 dolarów Ograniczenie rosyjskiej ropy morskiej nie jest niebezpieczne i niewiele powstrzymałoby Rosję od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. „To tylko kwestia czasu, zanim zostaną użyte silniejsze narzędzia. Szkoda, że ​​zmarnowano czas” – powiedział w sobotnim oświadczeniu wideo.

 • — powiedziała sekretarz skarbu USA Janet Yellen kapelusz Będzie to szczególnie korzystne dla krajów o niskich i średnich dochodach, które poniosły ciężar wyższych cen energii i żywności. „Maksymalna cena zostanie natychmiast obniżona z najważniejszego źródła dochodu (prezydenta Władimira) Putina” – powiedziała Yellen w oświadczeniu.

 • Rosyjska ambasada w Stanach Zjednoczonych skrytykowała to, co określiła jako zachodnie zagrożenie, i powiedziała, że ​​Moskwa będzie nadal szukać nabywców na swoją ropę.

 • Sekretarz obrony USA Lloyd Austin oskarżył w sobotę Rosję o „umyślne okrucieństwo”. w swojej wojnie na Ukrainie, mówiąc, że Moskwa celowo bierze na cel ludność cywilną. „Z rozmyślnym okrucieństwem Rosja stawia cywilów i cele cywilne na celowniku” – powiedział Austin Forum Obrony Narodowej Reagana w Simi Valley w Kalifornii.

 • Ukraina nakłada sankcje na 10 starszych duchownych W sobotę służby bezpieczeństwa poinformowały, że jest powiązana z cerkwią promoskiewską na podstawie jej zgody na współpracę z rosyjskimi władzami okupacyjnymi lub usprawiedliwienia inwazji na Moskwę. Ogłoszenie jest ostatnim z serii kroków przeciwko ukraińskiemu odłamowi Cerkwi prawosławnej historycznie związanemu z Moskwą. Kościół prawosławny w Rosji sam popiera wojnę.

 • Osiemnaście ukraińskich placówek dyplomatycznych w 12 krajach Otrzymałem krwawe paczkiw tym części zwierząt, co Ukraina określiła jako „kampanie terroru i zastraszania”. Oleg Nikołenko, rzecznik ukraińskiego MSZ, powiedział, że paczki zostały wysłane jednocześnie z jednego kraju europejskiego, czego nie mógł ujawnić w toku śledztwa.

  READ  Ukraina na krawędzi z elektrownią atomową Zaporoże, zbombardowane miasta regionu
 • Zachód musi zastanowić się, jak zaspokoić potrzebę Rosji w zakresie gwarancji bezpieczeństwa Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w sprawie zakończenia wojny na Ukrainie. Powiedział, że Europa musi odpowiedzieć na obawy Putina, że ​​„NATO przychodzi prosto do ich drzwi”, rozmieszczając broń, która może zagrozić Rosji, podczas gdy Europa przygotowuje się na swoją przyszłą architekturę bezpieczeństwa, według Reutera.

 • Ukraińska armia odbudowała 13 osad w obwodzie ługańskim, na dalekim wschodzie kraju – powiedział szef administracji regionalnej Serhi Hayday. Powiedział, że rosyjskie siły nadal ostrzeliwują wioski. Lekarze mają przyjechać w przyszłym tygodniu, a dla mieszkańców Hadaye organizowane jest drewno opałowe Opublikuj to na Telegramie.

 • Siły rosyjskie skupiają większość swoich sił na przejęciu kontroli nad miastem Bachmut w DonieckuWedług brytyjskiego Ministerstwa Obrony.

 • Ukraina ma osiem osób Ponieważ skradziono mural nieuchwytnego brytyjskiego artysty ulicznego Banksy’ego Z muru na obrzeżach Kijowa – poinformowały władze. Szablonowy wizerunek osoby w koszuli nocnej i masce gazowej trzymającej gaśnicę obok zwęglonych szczątków okna w miejscowości Hostomel Zniknął w piątekoni powiedzieli.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *