Sąd zatwierdza ugodę Activision Blizzard w wysokości 18 milionów dolarów

Obraz logo Activision Blizzard.

zdjęcie: Activision Blizzard

Amerykański sędzia okręgowy Dale Fisher zatwierdził dziś ugodę w sprawie zwolnienia w wysokości 18 milionów dolarów z Komisją ds. Równych Szans Zatrudnienia. Ta osada pojawia się kilka miesięcy po Activision Blizzard pierwotnie uzgodniony załatwić sprawę z EEOC 27 września 2021 r. Ale ci, którzy próbują pociągnąć do odpowiedzialności wydawcę gry Byłem podzielony co do tego, ile ostatecznie będzie wygrana Dla ofiar Activision Blizzard Kultura „Mały chłopiec”.

Podczas przesłuchania w sprawie ugody adwokat działający w imieniu kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH) argumentował, że prośba EEOC o kontynuowanie ugody narusza prawa stanów znajdujących się w jego jurysdykcji. Stwierdził, że ingerencja EEOC była spowodowana rażącym naruszeniem Activision Blizzard, a nie normalnym procesem prawnym.

Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) argumentowała, że ​​DFEH miała miesiące na przedstawienie argumentów za federalizmem, ale zamiast tego zdecydowała się poruszyć sprawę „o jedenastej godzinie”. DFEH został oskarżony o utrudnianie i opóźnianie postępowania ugodowego podczas współpracy Activision Blizzard z rządem federalnym. Oburzony sędzia powtórzył, że argument DFEH był „w nieodpowiednim czasie” i że każdy, kto nie zgadza się z ugodą, może skierować ją do Dziewiątego Sądu Okręgowego.

według Washington PostUgoda może uniemożliwić DFEH, która również prowadzi działania prawne przeciwko Activision Blizzard, przed dochodzeniem dodatkowych odszkodowań pieniężnych. Oznacza to, że ugoda może być stratą zarówno dla sprawy DFEH, jak i ofiar molestowania seksualnego dla firmy, ponieważ agencja stanowa historycznie była bardziej agresywna niż działania federalne, takie jak działania EEOC.

DFEH to Kontynuacja jej pozwu przeciwko Wezwanie do służby Wydawca, ale rozliczenie EEOC zawiera akapit co pozwala Activision Blizzard usunąć zarzuty molestowania seksualnego z akt powodów, blokując proces DFEH. Ugoda pozwala również wydawcy na wykorzystanie nieodebranych środków na fundacje charytatywne kobiet. DFEH obawia się, że kontrola nad niektórymi funduszami może powrócić do firmy, którą ugoda ma ukarać.

Pierwotne postępowanie zostało zawieszone przez DFEH, który: zaproponować interweniować w październiku ubiegłego roku. Jednak październikowa sprawa pozwoliła Komisji Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) Odpowiedz z własnym sprzeciwemktóry twierdził, że prawnicy DFEH doświadczyli naruszeń etyki.

W październiku ubiegłego roku pracownicy telekomunikacji również w Ameryce obiekt Przeciw ewentualnemu ugodzie w tym czasie z EEOC. Z punktu widzenia związków zawodowych, 18 milionów dolarów (lub 450 dolarów na wnioskodawcę) to spadek w wiadrze Activision Blizzard, co Zapłaciłem 150 milionów dolarów do swojego CEO Bobby’ego Koticka w 2020 roku. Rzeczywiście, odejście z Activision Blizzard dałoby Kotickowi zwrot 390 milionów dolarów. Co jest ogromną sumą pieniędzy dla człowieka, który otrzymał od niego wotum nieufności 1200 pracowników.

Kombinezon DFEH jest Grupa offline 27 lutego 2023 r.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy rozważają ostatnie komentarze Powella na temat inflacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *