Sandy Alderson odchodzi z ostatniego Mets

NOWY JORK – Rodzina Mets wkroczyła w nową fazę transformacji organizacyjnej pod rządami właściciela Steve’a Cohena.

Sandy Alderson, który został szefem zespołu wkrótce po tym, jak Cohen kupił zespół w 2020 roku, planuje zwolnić stanowisko, aby zostać specjalnym doradcą Cohena i starszego zespołu kierowniczego. Alderson pomoże przeprowadzić poszukiwania nowego szefa zespołu, zanim ustąpi.

„Kiedy poprosiłem Sandy’ego o powrót do zespołu, było to na określony czas i z określonym mandatem – aby ożywić naszą kulturę i ten szczególny przywilej dla naszych fanów, partnerów i pracowników” – powiedział Cohen w oświadczeniu. „Sandy zrobił te rzeczy i wiele więcej, a my zaczęliśmy szukać jego następcy”.

Posunięcie to nie powinno mieć dużego wpływu na działalność baseballu, ponieważ Alderson już przez ostatni rok umniejszał swój wpływ na takie decyzje. Zamiast tego nowy lider zespołu będzie nadzorował wszystkie aspekty organizacji, raportując bezpośrednio do Cohena.

Alderson, 74 lata, początkowo przeszedł do Mets jako dyrektor generalny po sezonie 2010, ostatecznie zrezygnował z pracy w lipcu 2018 roku, walcząc z rakiem. W styczniu następnego roku Alderson został uznany za wolny od raka. Spędził ponad dwa lata z dala od Mets, zanim ponownie dołączył do nich na polecenie Cohena, co zawsze miało być krótkotrwałą rolą, gdy Mets przenieśli się do nowej grupy właścicieli. Ale ponieważ skandale poza boiskiem doprowadziły do ​​zwolnienia kilku arcymistrzów, Alderson spędzał coraz więcej czasu na aferach baseballowych.

Ta zmiana rozpoczęła się po tym, jak zespół zatrudnił Billy’ego Eblera, który stał się siłą stabilizującą na fotelu GM. Chociaż urzędnicy Mets nie ujawnili, czy Eppler będzie długoterminowym szefem operacji baseballowych, czy też zamierzają mianować szefa operacji baseballowych wyżej niż on w hierarchii, decyzje te nie mają nic wspólnego ze stanowiskiem szefa zespołu.

READ  Prognozy futbolu uniwersyteckiego, kursy: typy ekspertów w meczach miski Georgia vs. Ohio State i Michigan vs. TCU

„Dla mnie osobiście i dla organizacji to właściwy czas na tę zmianę” – powiedział Alderson w oświadczeniu. „Mamy udany sezon, wprowadziliśmy kilka ważnych zmian do naszego zespołu kierowniczego wyższego szczebla i zbudowaliśmy silną i odporną na przyszłość kulturę. Kiedy nadejdzie czas, nie mogę się doczekać dalszego wspierania Steve’a, Alexa i organizacji w nowej roli.”

Pod kierownictwem Aldersona, Mets wyznaczyli kilka ważnych front office, w tym Eppler jako GM (po Jared Porter i Zack Scott), Andy Goldberg jako wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. marketingu, Katie Bother jako wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. prawnych oraz Nancy Sheikh jako oficer ds. komunikacji. Mets zwolnili również dyrektorów generalnych Holly Lindvall i Davida Cohena w czerwcu ubiegłego roku po tym, jak zespół zbadał praktyki w miejscu pracy.

Dziedzictwo Aldersona z Mets jest dwojakie. Podczas swojej pierwszej kadencji w latach 2010-18 nadzorował jedną z najważniejszych operacji odbudowy w historii franczyzy, której kulminacją było zdobycie przez Mets tytułu National League w 2015 roku. Podczas swojej drugiej kadencji, rozpoczynającej się w 2020 roku, Alderson nadzorował przeniesienie własności Mets z rodziny Weldon Steve i Alex Cohen. Jako jeden z zaledwie siedmiu szefów zespołów w historii Mets, Alderson jest teraz o krok od wejścia na ósme miejsce.

Przed przybyciem do Mets spędził 17 sezonów w Oakland, wygrywając trzy kolejne główne turnieje w Major League i Mistrzostwach Świata w 1989 roku. Opuścił Alderson, by na siedem lat dołączyć do front office’u Major League Baseball, potem został dyrektorem generalnym Padres, a następnie dyrektorem generalnym Mets. Jest odznaczonym byłym żołnierzem piechoty morskiej w Wietnamie, gdzie otrzymał Brązową Gwiazdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *