Satelita NOAA uchwycił mozaikę Ziemi, aby wyświetlić oszałamiający widok panoramiczny

Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna opublikowała pierwsze zdjęcie NOAA-21 Visible Imaging Infrared Radiometer (VIIRS) Instrument tablicowy.

Niedawno wystrzelony satelita uchwycił oszałamiający panoramiczny widok Ziemi, utworzony na podstawie danych zebranych na całym świecie w ciągu 24 godzin między 5 a 6 grudnia.

Satelity krążące wokół biegunów monitorują całą planetę dwa razy dziennie, w przeciwieństwie do satelitów geostacjonarnych.

Według agencji obraz mozaiki przedstawia jasnoniebieskie wody zawierające fitoplankton na Morzu Karaibskim, ruchome systemy pogodowe i smog z pożarów rolniczych w północnych Indiach.

2022 Kosmiczne historie nie z tego świata

Powyższe zdjęcie wykonane przez instrument VIIRS NOAA-21 pokazuje kolor oceanu wokół południowego krańca Florydy i Karaibów.
(Źródło: zespół ds. obrazu NOAA STAR VIIRS)

Turkusowy kolor wokół Kuby i Bahamów jest spowodowany osadami w płytkich wodach wokół szelfu kontynentalnego, powiedział w oświadczeniu dr Satya Calourie, naukowiec współpracujący z programem satelitarnym.

VIIRS Zapewnia pomiary koloru oceanu Pomóż wykrywać szkodliwe zakwity glonów i monitorować aktywność fitoplanktonu oraz temperaturę powierzchni morza.

To zdjęcie satelitarne opublikowane przez National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) 21 października pokazuje dym z ogromnych pożarów lasów nad indonezyjskimi wyspami Borneo i Sumatra.

To zdjęcie satelitarne opublikowane przez National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) 21 października pokazuje dym z ogromnych pożarów lasów nad indonezyjskimi wyspami Borneo i Sumatra.
(AFP/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Nad Ziemią instrument — który również lata na satelitach NOAA-20 i Suomi-NPP Wspólnego Układu Polarnego — może wykrywać i Pomiar intensywności pożarów lasówsusze i powodzie.

Intensywność ognia jest podawana do produktu, który śledzi gęstość i ruch dymu z pożarów.

Rosyjska kapsuła kosmiczna prawdopodobnie przecieka z powodu uderzenia mikrometra, mówi urzędnik

VIIRS produkuje również ważne produkty środowiskowe na lodzie, pokrywie lodowej, chmurach, mgle, aerozolach i pyle, a także zdrowie światowych upraw.

Urządzenie zostało wystrzelone z bazy sił kosmicznych Vandenberg 10 listopada.

NOAA-21, wcześniej znany jako JPSS-2, jest drugim operacyjnym satelitą z serii Joint Polar Satellite System.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

NOAA i NASA nadzorują rozwój, wystrzelenie, testowanie i działanie wszystkich satelitów w systemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *