Sean Couturier powraca do składu po wielkim zwycięstwie nad Boston – NBC Sports Philadelphia

Po powrocie Seana Couturiera do składu Flyers odnieśli w sobotnie popołudnie emocjonujące zwycięstwo 3:2 nad Bruins w Wells Fargo Center.

Travis Konecny ​​strzelił swoje 29. i 30. gola w sezonie. Tyson Forrester pogrzebał zwycięzcę meczu na 1:31 minuty przed końcem.

Konecny ​​przełamał lody pod koniec drugiej tercji, strzelając gola w przewadze. W trzeciej kwarcie wyprowadził Flyers na prowadzenie 2:1, a Danton Heinen odzyskał prowadzenie 56 sekund później.

Wszystko zależy od bohaterstwa Forstera. Nowicjusz miał także asystę.

„Nigdy się nie poddajemy” – powiedział Forster. „Zawsze trzymamy się razem”.

Flyers (36-26-9) zdobyli co najmniej jeden punkt w trzech meczach z rzędu (2-0-1).

Zespół Johna Tortorelli ma bilans 2-2-1 w tej wyczerpującej serii siedmiu meczów przeciwko rywalom. Pantery i Rangersi przetrwały.

Flyers mają obecnie na koncie 12 zwycięstw nad 10 czołowymi klubami. W swojej serii składającej się z trzech meczów w sezonie zasadniczym pokonali Bruins 1-2-0 (41-16-15). Po stracie 12 bramek w pierwszych dwóch spotkaniach, Flyers tym razem ograniczyli Boston.

„Wysokie oceny” – powiedziała Tortorella. „Oczywiście to naprawdę dobry zespół hokejowy. Uważam, że tam staliśmy i rozegraliśmy naprawdę dobrą trzecią część”.

Od sezonu 2021/22 Flyers mają bilans 2-7-0 z Bruins.

• Couturier wrócił do składu po dwóch meczach wchodząc na ławkę rezerwowych.

„To już za mną” – powiedział o kolejnych zadrapaniach zdrowotnych. „Naprawdę nie chcę o tym rozmawiać. Chcę tylko pomóc zespołowi w każdy możliwy sposób. Poszło dobrze, zdobyliśmy trzy punkty z czterech, a teraz pięć z sześciu. Pomyślałem, że jako zespół wszyscy zareagował naprawdę dobrze.”

Kapitan Flyers dobrze spisał się w czwartej linii z Noahem Keatesem i Ollie Lexellem. To była prawdopodobnie najskuteczniejsza linia Flyers.

Trójka utrzymywała czas w polu ataku, stworzyła kilka sytuacji i przyznała rzut karny, aby zapewnić Konecnemu przewagę.

„Myślę, że dobrze sprawdzili piłkę. Uważam, że linia grała naprawdę dobrze” – powiedział Tortorella. „Myślę, że Lixell to facet, którego im częściej się widuje, tym bardziej jesteśmy nim zainteresowani. Miał też kilka okazji do zdobycia gola, ale myślę, że po drugiej stronie krążka zagrał dobrze.

„Wszyscy trzej chłopcy zaczynałem od nich przez większość czasu w strefie ofensywnej, a oni mieli kilka strat w meczu z czołowymi liniami i uważam, że wykonali całkiem dobrą robotę”.

Nicolas Deslauriers, Cam Atkinson, Denis Gurianov i Marc Staal byli zdrowymi zadrapaniami.

• Na 11 meczów do końca Flyers zajmują trzecie miejsce w lidze Metropolitan Division i utrzymują tę pozycję od końca stycznia. W sobotę przyszli z 75,4% szans na przejście do play-offów Raport o perspektywach Hockey-Reference.com.

Po sobotnim zwycięstwie mają teraz cztery punkty przewagi nad Capitals i sześć nad Islanders. Waszyngton rozegrał o dwa mecze mniej niż Flyers, a Nowy Jork o jeden mniej. Flyers mają jeszcze po jednym meczu z każdą drużyną.

Ekipa Flyers Postgame Live podzieliła się zwycięstwem drużyny nad Bruins 3:2 w sobotnie popołudnie.

• Samuel Ersson zanotował 18 obron na 20 strzałach. Zatrzymał 75 z 83 strzałów na linii trzech punktów Flyers.

„Myślę, że przez cały rok graliśmy dobrze przeciwko czołowym zespołom” – powiedział 24-letni debiutant. „Oczywiście trzeba ich szanować, ale wiemy, co możemy zrobić. Jesteśmy też dobrym zespołem. Musimy w to wierzyć, wychodzić i udowadniać to każdego wieczoru”.

Boston zremisował dopiero w połowie trzeciej kwarty po bramce Justina Brazeau. Stało się to po trzeciej defensywnej parze Flyers, którą tworzyli Igor Zamula i Eric Johnson. Brazeau wykończył piłkę dobrym ruchem do Erssona.

Konecny ​​był prawie bohaterem, ale Heinen oszołomił Flyers i podwyższył na 2-2. Morgan Geekie jakimś cudem przedostał się przez lód w relacji Flyers.

Flyers byli w stanie utrzymać Davida Pastrnaka i Brada Marchanda bez punktów.

Bramkarz Bruinsa, Linus Ullmark, obronił 26 z 29 strzałów Flyers. Był solidny przez dwie tercje, ale Boston potrzebował jego lepszej gry w późniejszych okresach.

Minutę i 16 sekund po tym, jak Koniecny strzelił gola w środkowej bramce, Johnson wyłamał się i wykonał doskonałą grę w defensywie, co doprowadziło do ucieczki Scotta Laughtona. Jednak Ullmark wykonał efektowną obronę, aby utrzymać Bruins na jednym dystansie w drugiej przerwie.

„Nie sądzę, że zdajecie sobie sprawę, jak wielka jest to gra” – Konecny ​​powiedział o wysiłku Johnsona. „Ponieważ doszło do załamania i wiadomo, że ich zespół jest niebezpieczny. Był ogromny”.

Johnson, który w ostatecznym terminie został przejęty przez Flyers, również bardzo dobrze wypowiadał się o Konecnym.

„Z tego, co wiedziałem wcześniej, to świetny zawodnik, naprawdę warto go mieć w drużynie” – powiedział doświadczony obrońca. „Istnieje cienka linia, prawda? Nie chcesz jej przekroczyć i skrzywdzić swojej drużyny, ale chcesz grać na krawędzi i być solą w oku przeciwnika. Jak na TK, on ​​ma te umiejętności i tę odporność . To naprawdę pomogło naszej grupie.”

• Flyers wracają do akcji w niedzielę, kiedy będą gościć Florydę (18:00 ET/NBCSP+).

Subskrybuj, gdziekolwiek otrzymujesz podcasty:
Podcast Apple | Muzyka z Youtube | Spotify | szew | Sztuka19 | RSS | Obejrzyj na YouTube

READ  Wynik meczu Broncos vs Chargers, na wynos: Dustin Hopkins walczy z kontuzją, by uderzyć w FJ, podnosi Los Angeles nad Denver