Shazam! Scena post-kredytowa Fury of the Gods pochodziła ze złomowanej historii – The Hollywood Reporter

[This story contains spoilers for Shazam! Fury of the Gods.]

Jeśli ta scena napisów końcowych Shazam! Gniew bogów Wygląda znajomo, tak miało być.

Po długiej walce z córkami Atlasa – Hesperą (Helen Mirren), Calypso (Lucy Liu) i Antheą (Rachel Ziegler) – serial DC kończy się wraz z Billym Batsonem (Asher Angel / Zachary Levi) i Shazamem! Bezpiecznie z powrotem razem, rodzina odbudowuje swój dom po tym, jak został zniszczony w ostatecznej bitwie. Wszyscy odzyskują swoje moce, a Billy w końcu zna imię swojego prawdziwego superbohatera – to oczywiście Shazam. A kiedy pojawią się napisy końcowe, które mogą być ostatnim występem Leviego jako superbohatera, pojawią się dwie sekwencje napisów końcowych.

Scena napisów końcowych przypomina obietnice po napisach z pierwszego filmu, w których dr Sivana (Mark Strong) planował zemstę w swojej celi z nieoczekiwanym gościem — Mister Mine, złym robakiem o głosie robota. Podstawowy Shazam! Wróg z komiksów.

Tym razem scena otwiera się na ponowne spotkanie Mister Mind i Sivany. Minęły dwa lata od wydarzeń z pierwszego filmu, a Sivana cierpliwie czekał, aż geniusz robaka pomoże mu wydostać się z celi, aby mógł dokonać zemsty na Billym.

„Gdzie ty do cholery byłeś?” – krzyczy Sivana. „Utknąłem w betonowym pudle, otoczony szaleńcami, czekając na robaka”. Mister Mind wyjaśnia następnie, że pomimo jego geniuszu i zdolności telepatycznych poślizgnięcie się wymaga czasu. Nie ma nóg ani skrzydeł, co w zrozumiały sposób utrudnia podróżowanie.

Podczas gdy kontynuacja mogła początkowo skupiać się na Mister Mind jako złoczyńcy, współtwórcy Henry Gaiden i Chris Morgan ostatecznie zdecydowali się pójść inną drogą, przedstawiając córki Atlasa. W niedawnym wywiadzie z Hollywoodzki reporterJayden to ujawnił Gniew bogówScena napisów końcowych zaczęła się jako zabawne ćwiczenie pisania.

READ  Harry, Meghan dowiedziała się, że „nie jest zaproszony” na przyjęcie z prasy

„Naprawdę napisałem to dla skowronka” – powiedział urzędnik. „Nikt nie prosił mnie o napisanie tego. Zrobiliśmy te wszystkie szkice Mister Mind i Sivany iw końcu się ich pozbyliśmy. I po prostu przypadkowo poczułem, no cóż, tak smutno, że je straciłem” – wspomina Jayden. „Więc dla zabawy, napisałem to jako żart. Potem mijają miesiące i wchodzimy w fazę przedprodukcji, a ja pomyślałem: Czy powinniśmy to nakręcić jako coś po napisach?”

Były prezes DC Films, Walter Hamada, „zapomniał o tym”, wspomina Jayden, ale powiedział: „To najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek napisałem”.

Okazuje się, że istniały wcześniejsze szkice scenariusza kontynuacji, w których Mister Mind i Sivana współpracowali.

„Jest scena, w której Sivana wychodzi z więzienia bez kiwnięcia palcem dzięki pomocy Pana Umysłu” – powiedział scenarzysta – „i jest to jedna z moich ulubionych scen, które napisałem”. „Były wspaniałe rzeczy, ale żadna z nich nie sprzyjała naturalnemu rozwojowi Billy’ego. Po prostu wydawało się to zbędne. Czułem, jakbyśmy kręcili ostatni film na większą skalę”.

Zamiast tego on i Morgan chcieli skupić się na kwestii rodziny i jej znaczeniu dla Billy’ego, który nigdy jej nie miał.

„Naturalnym następnym rozdziałem będzie to, że będzie trzymał się bardzo mocno, ponieważ boi się utraty tej rodziny” – powiedział Jayden.

Zamiast tego bardziej sensowne byłoby przedstawienie złoczyńców, które były córkami Atlasa.

Shazam! Furia Bogowie Przychodzi w momencie zmiany stolicy. JamesGunn W Shazam! Producent Peter Safran został wybrany w zeszłym roku, aby poprowadzić studia filmowe, telewizyjne i animacyjne Shazam! – jako Superman Henry’ego Cavilla – zostaje usunięty z nadchodzącej listy. Przyszłość franczyzy wisi w powietrzu, pomimo jej miękkiego wyglądu kasowego Gniew bogów Niszczy potencjał kontynuacji.

Jeśli jednak współautorzy mieliby kontynuować serię, Jayden chciałby zobaczyć, jak Doktor Sivana i Mister Mind wreszcie mają swój moment w słońcu. „Jeśli mamy Shazam! 3– powiedział Jayden.

READ  Zwiastun z okazji 60. rocznicy Doctor Who: Powrót Davida Tennanta

Pisarz dodał: „Ale także, jeśli mamy Shazam! 3 I idziemy inną ścieżką ze złoczyńcami, zawsze chciałem, żeby nadal byli Sivaną i Mister Mind. Po prostu myślałem, że to kwestia smaku Shazam!, fakt, że jest to trochę dyskretne, wyśmiewa tropy filmowe. Jeśli scena po napisach zawsze naśmiewa się ze scen po napisach, myślę, że mogłoby to być naprawdę zabawne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *