Simone Biles wygrywa zawody Core Hydration Classic w drodze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku

Tima Nwachukwu/Getty Images

Simone Biles występuje na nierównych drążkach podczas Core Hydration Classic 2024 w XL Center w Hartford w stanie Connecticut.CNN

Globalna gwiazda Simone Biles W sobotę zwyciężyła w zawodach Core Hydration Classic, zdobywając złoty medal w klasyfikacji generalnej, co stanowi pierwszy krok w kierunku zakwalifikowania się amerykańskich gimnastyczek do rywalizacji na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Igrzyska Olimpijskie tego lata.

Ogólny wynik Bilesa, wynoszący 59,500, był prawie o dwa pełne punkty lepszy od wszechstronnego srebrnego medalisty Chilesa Jonesa i o ponad cztery punkty lepszy od brązowego medalisty Jordana Chilesa.

W drodze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 27-letnia Biles ma wziąć udział w Mistrzostwach USA w Fort Worth w Teksasie, które rozpoczynają się 30 maja, a następnie w zawodach olimpijskich w USA rozpoczynających się 27 czerwca w Minneapolis w stanie Minnesota.

W sobotę trzech mistrzów olimpijskich po raz pierwszy w historii stanie na boisku, a Gabby Douglas i Sunisa Lee, które zdobyły złote medale olimpijskie odpowiednio w 2012 i 2021 r., również będą rywalizować w turnieju u boku Bilesa. Stało się (Hartford, Connecticut).

Ostatnim razem, gdy te trzy kobiety rywalizowały ze sobą osiem lat temu na mistrzostwach kraju, Biles zajęła pierwsze miejsce, Douglas czwarte, a Lee 10. w kategorii juniorów.

Od tego czasu cała trójka odniosła ogromny sukces, ale każdy z nich musiał stawić czoła własnym wyzwaniom, dodając jakości powrotu swoim próbom zakwalifikowania się do Paryża, które na dobre rozpoczną się w sobotę.

Pomimo tej utalentowanej dziedziny, to Biles pozostaje główną atrakcją. Wycofała się z kilku wydarzeń na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio po doznaniu tzw. „skręcenia” – blokady psychicznej, która powoduje, że gimnastyczka traci pozycję w powietrzu – ale teraz planuje powiększyć swój dorobek siedmiu medali olimpijskich w Paryżu. 2024.

Biles zdobył brązowy medal na równoważni w Tokio, ale po igrzyskach zrobił sobie długą przerwę od gimnastyki, zanim wrócił do sportu w zeszłym roku.

READ  Rankingi Fantasy Football – Tydzień 8: Sleepers, Starts and Sis – Michael Carter, Paris Campbell i nie tylko

Wkrótce po powrocie zdobyła cztery złote i srebrny medal na Mistrzostwach Świata i została najbardziej utytułowaną gimnastyczką wszechczasów. znakomity Białorusin Witalij Szczerbo zdobył łącznie 33 medale zarówno na igrzyskach olimpijskich, jak i mistrzostwach świata.

Alex Livesey/Getty Images

Gabby Douglas stara się zakwalifikować do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu po ośmiu latach nieobecności w zawodach.

Po sukcesie Bilesa w Core Hydration Classic ostatnia szansa gimnastyczek na zapewnienie sobie miejsca na drodze do kwalifikacji do Paryża nadchodzi w czerwcu na Mistrzostwach Krajowych, podczas których najlepsi zawodnicy zostaną wybrani do prób olimpijskich.

W międzyczasie trzykrotna złota medalistka olimpijska Douglas po raz drugi wystąpiła w zawodach Sobota od Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 r., 10 miesięcy po ogłoszeniu powrotu do sportu.

Douglas podczas oglądania Mistrzostw USA w 2022 r. zdała sobie sprawę, że tęskniła za rywalizacją – powiedziała NBC News Now i zdecydowała się wznowić treningi. „Teraz nie mogę uwierzyć, że znów uprawiam ten sport” – dodała.

Douglas, który zaczął rywalizować na nierównych drążkach, Porysowany od reszty NBC Olympics zgłosiło wydarzenie po pierwszej sesji i opublikowało wynik 10,100 po dwóch upadkach.

Andy’ego Lyonsa/Getty Images

Sunisa Lee zdobyła złoty medal olimpijski w klasyfikacji generalnej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

I równie dobrze mógłbym Wytrzymywał długie okresy nieobecności na siłowni Od jej zwycięstwa olimpijskiego trzy lata temu. Choroba nerek groziła wykolejeniem jej kariery gimnastycznej, ale leczenie pozwoliło jej zapanować nad chorobą i skupić się na Paryżu.

Powiedziała, że ​​przykład Bilesa był inspiracją dla Lee Reutera W ciągu ostatniego miesiąca pomógł jej bardziej otwarcie mówić o swoim zdrowiu psychicznym.

NBC Olympics poinformowało, że mistrz narodowy USA z 2022 r. Connor MacLean doznał kontuzji podczas rozgrzewki na podłodze przed rozpoczęciem drugiej sesji i został zniesiony z parkietu na wózku inwalidzkim.

READ  Reporter z Nashville nieumyślnie przeprowadza wywiad z Blackhawks GM Kylem Davidsonem, pytając go, czy loteria NHL została sfałszowana

W ten weekend Biles rywalizował z 13 innymi medalistami igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i/lub Igrzysk Panamerykańskich, w tym mistrzynią olimpijską w Tokio Jade Carey i sześciokrotną medalistką mistrzostw świata Shellesem Jonesem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *