Sony potwierdza, że ​​serwery LittleBigPlanet 3 zostały oficjalnie wyłączone na czas nieokreślony

Sony potwierdziło, że serwery LittleBigPlanet 3 na PlayStation 4 pozostaną offline „na czas nieokreślony” po problemach z usługą na początku tego roku.

Firma przekazała fanom złe wieści Aktualizacja na ich stronie internetowej (przez Usunięte gry), wyjaśniając, że styczniowe zamknięcie serwerów będzie obowiązywać w dającej się przewidzieć przyszłości. To decyzja, która oznacza, że ​​miliony poziomów stworzonych przez użytkowników nie będą już dostępne dla nowych graczy. Sony jako powód zaprzestania wsparcia podaje „bieżące problemy techniczne”.

Dostęp do treści tworzonych na urządzeniach graczy jest nadal możliwy lokalnie, a użytkownicy mogą nadal swobodnie tworzyć i odtwarzać treści, gdy są odłączeni od serwerów. PlayStation kieruje także fanów LittleBigPlanet do funkcji offline, jeśli chcą kontynuować grę w jakiejś formie.

Serwery LITTLEBIGPLANET 3 będą wyłączone na czas nieokreślony. Zdjęcie dzięki uprzejmości firmy Sony.

Wiadomo, że w miarę jak gracze coraz chętniej sięgają po nowe doświadczenia, gry tracą kontakt z niektórymi funkcjami sieciowymi w ciągu lat po ich premierze. Brak dostępu do serwera dla gier LittleBigPlanet jest szczególnie dużym ciosem, ponieważ są one znane z niekończącego się oceanu treści generowanych przez graczy, takich jak poziomy i kostiumy. LittleBigPlanet 3 pozwoliło nawet graczom cieszyć się poziomami stworzonymi przez użytkowników z poprzednich dwóch odsłon.

Gracze na PlayStation 3 utracili dostęp do tej zawartości, gdy Sony podjęło decyzję o zamknięciu serwerów PS3 dla LittleBigPlanet 1, 2 i 3 w 2021 r., a teraz ten sam los spotyka wersję trzeciej gry na PS4. Ponieważ serwery są wyłączone na czas nieokreślony, oznacza to, że od czasu premiery oryginalnej gry LittleBigPlanet w 2008 roku nie można w żaden sposób oficjalnego przeglądać treści tworzonych przez graczy. LittleBigPlanet 3 została wydana na PS3 i PS4 w 2014 roku.

Nie wiadomo dokładnie, ile treści generowanych przez użytkowników zostało wpompowanych do gry od czasu jej premiery, ale w lutym 2017 r., ponad siedem lat temu, Sony się pochwaliło Gra zawiera ponad 10 milionów poziomów. Nie jest jasne, ilu dokładnie dziś brakuje.

READ  Jak grać w gry Netflix na telefonie komórkowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *