S&P 500 zamknął się w środę wyżej, a Nasdaq zwyżkował o 2%, gdy inwestorzy spojrzeli poza podwyżkę stóp procentowych Fed.

Akcje wzrosły w środę w ciągu dnia, gdy inwestorzy wyrzucili A Podnieś stopę procentową o ćwierć punktu od Fed i skupił się zamiast tego na komentarzach prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, uznających niższą inflację.

S&P 500 wzrósł o 1,05% do poziomu 4119,21, odwracając wcześniejszy spadek o prawie 1%. Nasdaq Composite zyskał 2% do zamknięcia na poziomie 11 816,32, dzięki wzrostom producentów chipów po silnych zyskach z Zaawansowane Mikro Urządzenia. Tymczasem Dow Jones Industrial Average wzrósł o 6,92 punktu, czyli 0,02%, do 34 092,96 – po spadku o ponad 500 punktów do najniższych dzisiejszych poziomów.

Ostatnia podwyżka Fed oznaczała spowolnienie w porównaniu z grudniową podwyżką o pół punktu, dając ukłon w stronę inwestorów, którzy mają nadzieję, że bank centralny złagodzi swoją agresywną kampanię zacieśniania polityki pieniężnej. A komentarze Powella zachęciły ich.

„Możemy teraz po raz pierwszy powiedzieć, że rozpoczął się proces deinflacji. Widzimy to i jak dotąd widzimy to w cenach surowców” – powiedział Powell na konferencji prasowej po spotkaniu.

Bank centralny nie dał jednak żadnej wskazówki co do wstrzymania podwyżek, podtrzymując w swoim komunikacie po posiedzeniu sformułowanie, że „dalsze podwyżki w docelowym przedziale byłyby właściwe, aby osiągnąć na tyle restrykcyjne nastawienie polityki pieniężnej, aby sprowadzić inflację z powrotem do 2 proc. do czasu”.

Powell dodał w uwagach na konferencji prasowej, że Fed będzie musiał być przez jakiś czas zawieszony, a bank centralny ma jeszcze więcej do zrobienia.

„Nie widzę jeszcze żadnych oznak, że Fed jest otwarty na obniżki stóp procentowych w 2023 roku” – powiedział Bill Zoox, zarządzający portfelem w Brandywine Global. „Nie jestem pewien, czy Fed w ogóle próbuje miękkiego lądowania. Chociaż nigdy by tego nie powiedzieli, mogą woleć reformatorskie aspekty recesji i właściwego rynku niedźwiedzia”.

READ  Powell przygotowuje się do dłuższego utrzymania Fed na wyższej ścieżce

Pojawiły się ostatnio pewne oznaki, że inflacja spada w szerzej rozumianej gospodarce i Fed to potwierdził, mówiąc w swoim oświadczeniu po posiedzeniu, że „nieco się zmieniła, ale pozostaje podwyższona”.

Indeksy giełdowe również odnotowały wzrost, ponieważ zyski spółek w czwartym kwartale w dużej mierze nadal wykazywały prężne zyski. peleton Akcje wzrosły o 26,5% po tym, jak podała firma zajmująca się sprzętem fitness Strata netto spadła rok do roku. Zaawansowane Mikro Urządzenia Akcje firmy wzrosły o 12,6% po firmie półprzewodnikowej Zgłosiłeś lepsze wyniki w czwartym kwartale.

Wall Street rozpoczyna mocny miesiąc. S&P 500 osiągnął najlepszy styczeń od 2019 r., podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite miał najlepszy styczeń od 22 lat.

Lea la cobertura del mercado de hoy en español aquí.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *