SpaceX Dragon szybko dociera do kolejnej wigilii w 39 godzin od lądowania

Zbliżenie / Pojazd Crew Dragon SpaceX jest gotowy do wysłania czterech astronautów do NASA.

NASA

W poniedziałkowe popołudnie nazwano statek kosmiczny Crew Dragon Próbować Wpadł do Oceanu Atlantyckiego u wybrzeży Florydy. Teraz, w ciągu dwóch dni, SpaceX i NASA przygotowują się do wystrzelenia kolejnego Smoka Załogi.

Lądowanie w poniedziałek odesłało załogę czterech prywatnych astronautów 17-dniowa podróż kosmiczna Sponsorowane przez prywatną firmę Axiom Space. Od czasu powrotu pojazdu Steve Stitch, kierownik ds. programu biznesowego NASA, powiedział, że agencja kosmiczna i inżynierowie SpaceX „badają dane” na temat zachowania smoka w atmosferze.

„To był ogólnie bardzo czysty lot, naprawdę nic wielkiego” – powiedział Stitch podczas konferencji prasowej z dziennikarzami we wtorek rano. „Zespół przejrzał wiele danych i miał okazję wszystko przejrzeć. Przyjrzeli się systemowi ochrony termicznej. Przyjrzeli się wielu GNC (naprowadzanie, nawigacja i kontrola). Dane samolotu. Najwyraźniej spadochrony były bardzo czysto na tym samolocie. Były prawie identyczne, tym razem nie było śladu niepowodzenia, było dobrze ”.

Przedstawiciele NASA byli wystarczająco pewni wyników Dragona, aby zniszczyć nową kapsułę Crew Dragon Crew. Wolność, zostanie wystrzelony z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego w środę rano o 3:52 ET (07:52 UTC). Załoga 4 będzie nosić komandor Gazelle Lindgren, pilota Boba Hinesa i specjalistkę od misji Jessicę Watkins, a także wszystkich astronautów NASA i specjalistkę od misji Europejskiej Agencji Kosmicznej Samanthę Cristoforetti. Pogoda jest dobra zarówno na wyrzutni, jak i w niższych strefach mieszkań.

Pięć dni później Wolność Dok ze stacją kosmiczną, czterech członków misji Crew-3 wystrzelonej w listopadzie rozpocznie swoją podróż na Ziemię. To pięciodniowe przekazanie zapewni ciągłą obecność astronautów NASA na stacji kosmicznej.

Powrót Crew-3 zakończy szósty lot w kosmos SpaceX w ciągu dwóch lat. „To naprawdę ważne, ponieważ wszystko dzieje się przez epidemie” – powiedziała Jessica Jensen, wiceprezes ds. operacji i integracji klientów w SpaceX we wtorek rano.

READ  Plotki o MLB Free Agency: Powiadomienia na żywo, gdy baseballowy gorący piec ponownie płonie po blokadzie

SpaceX ma teraz cztery pojazdy Crew Dragon: Próbować, Ekspansja, TolerancjaI Wolność. Przedstawiciele firmy powiedzieli, że nie chcą obecnie budować Smoków Załogi SpaceX. W poniedziałek Benji Reid, dyrektor firmy ds. lotów kosmicznych, powiedział, że spodziewa się, że SpaceX będzie w stanie obsłużyć obecnie sześć lotów kosmicznych rocznie. Oto możliwy podział tych zadań:

  • Dwa loty NASA do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (liczba ta pozostanie taka sama do startu Starlinera Boeinga)
  • Dwóch prywatnych astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, wspieranych przez Axiom Space lub inne prywatne firmy
  • Dwie loty bezzałogowe, takie jak Inspiration 4 i samolot Polaris

Według Jensena, pomimo szybkiego zwrotu SpaceX, ludzie są zdeterminowani, aby nadal bezpiecznie latać w kosmos. „Chociaż jest to bardzo ekscytujące i tak zajęte, jak wszyscy mówią, chciałbym powtórzyć, że bezpieczeństwo jest nadal najwyższym priorytetem” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *