Średni dzienny ruch na Reddit spadł podczas przerwy w dostawie prądu, zgodnie z danymi stron trzecich

Kiedy ponad 8000 podwitryn zgasło na 48 godzin na początku tego tygodnia, aby zaprotestować przeciwko nadchodzącym zmianom API Reddit, pojawiły się oznaki, że akcja ma natychmiastowy wpływ na platformę. Pierwszego ranka protestu Reddit doznał „poważnej awarii”, która dotknęła witryny na komputery i urządzenia mobilne, a także aplikacje mobilne. Kilka dni później dyrektor generalny firmy, Steve Hoffman, rozpoczął medialny nalot, próbując odrzucić dotkniętych nim użytkowników i moderatorów, z których wielu poświęca niezliczone godziny swojego wolnego czasu, aby uczynić Reddit tętniącą życiem platformą, jaką jest dzisiaj, co jest niedorzeczne. powiedział V spotkanie z krawędź.

Ale poza tymi znakami trudno było stwierdzić, jak praktyczny będzie wpływ protestu na ruch na budowie. Teraz mamy lepszy pomysł. Według danych dostarczonych do Engadget przez firmę zajmującą się analityką internetową Podobna witrynaEfekt był niewielki, ale zauważalny. Dzień przed rozpoczęciem przerwy w dostawie energii elektrycznej, 12 czerwca, firma Podobne odnotowała ponad 57 milionów codziennych wizyt w serwisie Reddit na swoich stacjonarnych i mobilnych klientach internetowych. Pod koniec pierwszego dnia protestu dzienne wizyty wynosiły mniej niż 55 milionów. Następnie, pod koniec 13 czerwca, podobna witryna odnotowała prawie 53 miliony codziennych wizyt na Reddicie. W porównaniu ze średnim dziennym wolumenem witryny w ciągu ostatniego miesiąca, 52 121 649 odwiedzin Reddit odnotowanych 13 czerwca stanowiło spadek o 6,6 procent.

W tym samym okresie podobna witryna odnotowała bardziej dramatyczny spadek czasu spędzanego przez użytkowników Reddita na platformie. W przeddzień protestu średnia sesja w serwisie trwała około ośmiu minut i 31 sekund. Po jednym dniu wskaźnik ten spadł do siedmiu minut i 17 sekund, czyli najniższej takiej statystyki w ciągu ostatnich trzech lat. Reddit nie odpowiedział natychmiast na prośbę Engadget o komentarz.

READ  Firmy instytucjonalne wycofują się z amerykańskiego rynku mieszkaniowego – wystarczy spojrzeć na decyzję Starwood o kupnie 2000 domów jednorodzinnych

Patrząc w przyszłość, tymczasowy spadek dziennego ruchu raczej nie wpłynie na krótkoterminowe perspektywy Reddita. Ale wiele subredditów Kontynuuj protest przeciwko planom firmy Jego kierownictwo rozważa zmiany w polityce, które mogłyby zmienić jego relacje z brokerami, a platforma może odnotować powolny, ale stopniowy spadek liczby aktywnych użytkowników dziennie. Jest mało prawdopodobne, aby dobrze wróżyło to Redditowi przed planowanym IPO i później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *