Starbucks ponownie podniesie płace – ale nie dla związkowców

łańcuch kawy powiedział Płace zostaną ponownie podniesione w październiku. Starbucks uszanuje te zobowiązania wobec pracowników, nawet jeśli zagłosują za wstąpieniem do związków, powiedział Schultz podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej.

Ale nadchodzą przyszłe podwyżki płac. Powiedział, że niekoniecznie będzie to dotyczyć pracowników w sklepach związkowych.

„Dzisiaj podejmujemy dalsze kroki, aby zaktualizować naszą wizję wynagrodzeń i świadczeń dla naszych partnerów, zwiększając inwestycje w wynagrodzenia… a we wrześniu podzielimy się dodatkowymi inicjatywami, które planujemy z partnerami Starbucks” – powiedział.

Schultz powiedział, że firma zainwestuje 200 milionów dolarów w pensje, sprzęt i szkolenia, oprócz innych korzyści, oprócz wcześniej ogłoszonych zobowiązań. Ogólnie rzecz biorąc, Starbucks planuje wydać w tym roku podatkowym około 1 miliarda dolarów na pracowników i poprawę obsługi klientów w sklepach.

Powiedział, że pracownicy w sklepach firmowych „otrzymają te pensje i posiłki”. Starbucks (SBUX) Mogą kontrolować swoje pensje.

Powiedział jednak: „Nie mamy takiej samej swobody, aby dokonywać tych ulepszeń w miejscach, w których istnieje związek lub są zorganizowane związki”, dodając, że prawo federalne „zabrania nam wprowadzania nowych płac i świadczeń w sklepach zaangażowanych w organizowanie związków. ”

Pierwszy sklep firmy Starbucks Głosuj na związki w grudniu. Od tego czasu około 46 sklepów głosowało za utworzeniem związków, a pięć głosowało przeciw. W sumie 237 sklepów należących do firmy złożyło do tej pory petycję do Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy.

To tylko niewielka część z około 8800 stron internetowych należących do amerykańskiej firmy. Ale Starbucks chce powstrzymać przepływ.

Wiceprezes Harris spotka się z Amazon Labour Union i innymi oddolnymi organami regulacyjnymi

Schultz, który w zeszłym miesiącu objął stanowisko dyrektora generalnego po raz trzeci, przyznał, że pracownicy stoją w obliczu „ogromnej presji” w miarę wzrostu popytu. Sprzedaż w sklepach należących do firmy w Ameryce Północnej, które zostały otwarte od co najmniej 13 miesięcy, wzrosła o 12% w ciągu trzech miesięcy kończących się 3 kwietnia. W kwartale przychody regionu wzrosły o 17%. Akcje firmy podskoczyły o około 5% godzin po ogłoszeniu wyników.

READ  Kraje UE spierają się o ograniczenie cen gazu

Aby pomóc, firma oferuje więcej wsparcia oprócz tej wyższej pensji. Kilka przykładów: Od przyszłego miesiąca podwoisz czas szkolenia nowych baristów. W sierpniu zrobi to samo dla moderatorów zmianowych. Wprowadza również aplikację dla pracowników, aby zapewnić pracownikom łączność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *