Statek kosmiczny Sojuz zadokował w miejscu wycieku chłodziwa na Międzynarodowej Stacji KosmicznejCNN

Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos odwołała planowany spacer kosmiczny po wykryciu wycieku chłodziwa pochodzącego ze statku kosmicznego Sojuz MS-22, który jest obecnie zadokowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Przemawiając późno w środę wieczorem w programie telewizyjnym NASA, Rob Navias z NASA nazwał to „dość ważnym” wyciekiem. Obrazy na żywo podczas transmisji pokazywały płyn wylewający się ze statku kosmicznego Sojuz. Navias powiedział, że wyciek został po raz pierwszy zauważony około 19:45 ET w środę.

Statek kosmiczny Sojuz zadokował w rosyjskiej części stacji kosmicznej. Zewnętrzna pętla chłodzenia płynu chłodzącego Sojuza jest podejrzanym źródłem wycieku Modernizacja Z NASA w czwartek po południu.

Rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos poinformowała w rosyjskojęzycznym oświadczeniu opublikowanym w czwartek rano na Twitterze, że załoga czuje się dobrze, a wszystkie systemy stacji kosmicznej i statku działają normalnie. (CNN przetłumaczyło oświadczenie). Navias powiedział również, że astronauci wewnątrz stacji „nigdy nie byli w niebezpieczeństwie”.

„Załoga poinformowała, że ​​włączył się alarm systemu diagnostycznego statku, wskazujący na spadek ciśnienia w układzie chłodzenia” – poinformował Roskosmos. „Oględziny potwierdziły wyciek, po czym podjęto decyzję o przerwaniu planowanych działań kosmicznych członków rosyjskiej załogi ISS Siergieja Prokopjewa i Dmitrija Petlina”.

Według Roskosmosu rosyjska kosmonautka Anna Kikina, używając aparatu na rosyjskim module Nuka stacji kosmicznej, „sfotografowała i sfotografowała zewnętrzną powierzchnię statku”. „Dane zostały przesłane na Ziemię, a specjaliści już rozpoczęli badanie obrazów”.

Navias powiedział, że rosyjscy menedżerowie przyjrzeli się danym i skonsultowali się z „menedżerami i inżynierami NASA” oraz zewnętrznymi ekspertami.

NASA poinformowała, że ​​zostanie zebranych więcej informacji na temat wycieku.

„Obecnie trwają plany przeprowadzenia dodatkowej inspekcji zewnętrznej części Sojuza przy użyciu ramienia robota Canadarm2 stacji”, zgodnie z oświadczeniem. Aktualizacja NASA.

Pojazd Sojuz MS-22 dostarczył astronautę NASA Franka Rubio i dwóch rosyjskich kosmonautów na stację kosmiczną 21 września i ma wrócić na Ziemię pod koniec marca.

READ  Szczęśliwego Nowego Roku na Marsie! NASA okrąża Czerwoną Planetę w 37

Spacer kosmiczny NASA w celu zainstalowania panelu słonecznego na zewnątrz stacji kosmicznej Poniedziałek pozostaje w harmonogramie astronautów Rubio i Josha Cassady. Tymczasem rosyjski spacer kosmiczny zaplanowany na 21 grudnia został przełożony na czas nieokreślony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *