Steve Kerr dokonuje zmian w sztabie trenerskim Warriors, dodając dwóch nowych członków – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Trener Warriors Steve Kerr rozpoczął pracę w zeszłym tygodniu z dwoma wakatami w sztabie trenerskim. Oficjalnie ich obsadzono w poniedziałek, a do Golden State przyjechali weteran trener Terry Stotts i były zawodnik NBA All-Star Jerry Stackhouse.

Oczekuje się, że obaj dołączą do Kerra na ławce rezerwowych, a według wielu źródeł ligowych Chris Weems pozostanie w składzie i zajmie trzecie i ostatnie miejsce. Weems awansował na ławkę rezerwowych zeszłego lata po tym, jak Gama Mahlalela objął posadę w Toronto Raptors.

Dzięki tym zmianom asystent-weteran Bruce „Q” Fraser, znany głównie ze swoich bliskich powiązań z gwiazdą zespołu Stephenem Currym, po trzech sezonach na szczycie, na ławkę rezerwowych.

Stotts (66 l.) ma 13 lat doświadczenia trenerskiego, z czego ostatni to dziewięć sezonów w Portland Trail Blazers. Po dwóch sezonach poza NBA powrócił latem ubiegłego roku jako asystent trenera Adriana Griffina do drużyny Milwaukee Bucks. Spór między nimi doprowadził do rezygnacji Stottsa na tydzień przed rozpoczęciem sezonu.

Stotts faktycznie przejmuje stanowisko głównego asystenta, które zwolniło się w zeszłym tygodniu, kiedy Kenny Atkinson przyjął posadę głównego trenera drużyny Cleveland Cavaliers.

Stackhouse (49 l.) to dwukrotny zawodnik All-Star, który zaczął trenować po przejściu na emeryturę w 2013 r. Spędził trzy sezony jako trener drużyny Raptors, z czego dwa ostatnie jako główny trener ich drużyny G-League. Następnie spędził rok (2018 r.). -19) jako asystent J.B. Bickerstaffa w Memphis, zanim odszedł, aby zostać głównym trenerem w Vanderbilt. Spędził pięć sezonów w Commodores, ale został zwolniony po zakończeniu poprzedniego sezonu z bilansem 9-23.

Miejsce Stackhouse’a w sztabie trenerskim powstało po nagłej śmierci asystenta Dejana „Dicky’ego” Milojevicia w lutym. Milojevic, który współpracował niemal wyłącznie z dużymi zawodnikami Golden State, znalazł się wśród asystentów na ławce rezerwowych.

READ  Oficjalny raport z dnia 3 dla testów i wyników przedsezonowych w 2022 r.: Verstappen ustanawia surowy punkt odniesienia dla promocji w ostatnim dniu testów przedsezonowych w 2022 r.

Kerr początkowo nie spodziewał się większych zmian w sztabie trenerskim, ale kiedy stało się jasne, że Atkinson odejdzie, zdecydował się na współpracę z dwoma trenerami mającymi wcześniejsze doświadczenie w trenowaniu drużyn.

Dzięki bogatemu doświadczeniu Stottsa i zdecydowanej postawie Stackhouse’a ogólna reakcja jest taka, że ​​Warriors powinni mieć w przyszłym sezonie silniejszy skład.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *