Steven Adams (kolano) Grizzlies prawdopodobnie nie zagra po sezonie

Tima McMahonaPisarz personelu ESPN2 minuty na przeczytanie

Stephen Adams kontuzjował prawe kolano podczas rzucania piłki

22 stycznia 2023 roku Stephen Adams kontuzjował prawe kolano, rzucając się po luźną piłkę w ostatnich sekundach przegranej Grizzlies z Suns.

Źródła poinformowały Adriana Wojnarowskiego z ESPN, że środkowy obrońca Memphis Grizzlies, Stephen Adams, prawdopodobnie nie zagra po sezonie z powodu kontuzji prawego kolana.

Adams, który przeszedł zastrzyki z komórek macierzystych około miesiąc temu, nie grał od czasu skręcenia tylnego więzadła krzyżowego podczas rzucania się do luźnej piłki w ostatnich sekundach przegranej 22 stycznia z Phoenix Suns.

Początkowo oczekiwano, że Adams opuści od trzech do pięciu tygodni. Został wykluczony do końca sezonu regularnego po otrzymaniu zastrzyku komórek macierzystych w kolano 8 marca.

29-letni Adams, który podczas zgrupowania zgodził się na dwuletnie przedłużenie kontraktu za 25,2 miliona dolarów, notował średnio 8,6 punktu, 11,5 zbiórki i 1,1 bloku w 42 meczach w tym sezonie. Grizzlies wygrali 28-14 z Adamsem w składzie.

Memphis będzie również brakowało kluczowego rezerwowego centrum Brandona Clarka (zerwane ścięgno Achillesa) podczas playoffów. Xavier Tillman Sr. grał skutecznie jako następca Adamsa, zdobywając średnio 9,7 punktu i 6,7 zbiórek w 29 startach.

Grizzlies, drugi rozstawiony zawodnik w Konferencji Zachodniej, rozwiązali swoje poważne problemy z polem ataku, zamieniając kontrakt z początkującym napastnikiem Kennethem Loftonem Jr. na czteroletnią umowę o wartości 7 milionów dolarów, powiedzieli jego agenci Mike George i Corey Parker z One Legacy Sports. ESPN. Lofton, Rookie of the Year w G League, nie będzie kwalifikował się do listy play-off, jeśli pozostanie na kontrakcie dwukierunkowym.

Memphis rezygnuje z początkującego rozgrywającego Kennedy’ego Chandlera w drugiej rundzie, aby stworzyć miejsce w składzie Loftona.

READ  Sztuczka z ukrytą piłką w College World Series 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *