Strajk młodszych lekarzy: Steve Barclay mówi, że żądania związków zawodowych są „nierealne”

  • Michaela Shielsa McNamee
  • wiadomości BBC

podpis pod zdjęciem,

Sekretarz zdrowia Steve Barclay powiedział, że strajk w przyszłym tygodniu „grozi spowodowaniem znacznie większych zakłóceń” niż poprzednie strajki

Minister zdrowia powiedział, że związek reprezentujący młodszych lekarzy wydaje się „zamierzać utrzymać twardą linię”, która „utrudnia poważne rozmowy na temat wynagrodzeń”.

Związek wzywa do 35-procentowej podwyżki płac, aby zrekompensować 15-letni wzrost płac poniżej poziomu inflacji.

Młodsi lekarze w Anglii mają rozpocząć od wtorku czterodniowy strajk.

Barclay powiedział, że „nie widzi perspektyw na poważne i konstruktywne rozmowy”, chyba że strajk zostanie odwołany, a Agencja Monetarna Bahrajnu zmieni swoje żądania płacowe.

Młodsi lekarze są poniżej poziomu konsultantów i mogą mieć wieloletnie doświadczenie w środowisku szpitalnym lub ogólnym.

Barclay powiedział, że żądania zapłaty od młodszych lekarzy „nie są zgodne z ustaleniami płacowymi w innych częściach sektora publicznego” i twierdził, że niektórzy lekarze mogliby otrzymać dodatkowe 20 000 funtów rocznie, gdyby żądania płacowe zostały spełnione.

Minister zdrowia powiedział również, że docenia „ważną pracę, jaką ci lekarze wykonują każdego dnia” i chce „zobaczyć uczciwą umowę, która zwiększy ich pensje”.

W swoim artykule Barclay napisał, że czterodniowy strajk „grozi spowodowaniem znacznie większych zakłóceń niż poprzednie strajki w NHS ostatnio”.

Powiedział: „To niezwykle rozczarowujące, że ta akcja protestacyjna Komitetu Młodszych Lekarzy BMA została zaplanowana tak, aby spowodować maksymalne zakłócenia zarówno dla pacjentów, jak i innego personelu NHS”.

„96-godzinny strajk nie tylko następuje natychmiast po przerwie wielkanocnej, ale jest również dłuższy niż poprzednie strajki. Zbiega się z wakacjami szkolnymi, Ramadanem i Wielkanocą”.

Opracowując plany awaryjne, powiedział, że „poważne zakłócenia są nieuniknione w nadchodzących dniach”.

BMA reprezentuje 173 000 członków w całej Wielkiej Brytanii i odnotowuje niedawny wzrost liczby członków z powodu Dołączają kolejni młodsi lekarze.

W rozmowie z BBC wiceprzewodniczący Komitetu Młodszych Lekarzy BMA, dr Mike Greenhalgh, powiedział, że spadające płace spowodowały „prawdziwy kryzys rekrutacji i retencji” w służbie zdrowia.

Strajk rozpocznie się od 07:00 GMT we wtorek i potrwa do 07:00 GMT w sobotę.

Podczas zeszłomiesięcznego strajku szpitale zatrudniły doradców, aby zapewnić ochronę, ale szacuje się, że jedna czwarta z nich była na urlopie z powodu przerwy wielkanocnej.

BMA twierdzi, że nie zrobi żadnych wyjątków dla usług, ale istnieją plany ochrony pacjentów, które mogą obejmować wycofanie młodszych lekarzy z linii pikiet, jeśli poszczególne szpitale zgłoszą, że życie jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie.

Tymczasem krajowy dyrektor medyczny NHS ostrzegł, że strajki spowodują „niezrównany poziom zakłóceń”.

Profesor Sir Stephen Boyce powiedział: „Tym razem akcja ma miejsce natychmiast po czterodniowym urlopie bankowym, co już jest trudne, ponieważ wielu pracowników bierze bardzo potrzebny urlop”.

„Będzie bardziej kompleksowy niż kiedykolwiek, ponieważ szpitale będą musiały stawić czoła prawie 100 godzinom bez nawet połowy personelu medycznego NHS”.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że rząd współpracuje z NHS England w celu wprowadzenia planów awaryjnych w celu ochrony bezpieczeństwa pacjentów podczas strajku.

Rzecznik powiedział, że NHS nada priorytet zasobom w celu ochrony leczenia w nagłych wypadkach, intensywnej opieki, opieki położniczej i noworodkowej oraz urazów.

Przed strajkami, które rozpoczną się we wtorek, pan Barclay został wezwany do spotkania się z przedstawicielami związków zawodowych w weekend banku, aby spróbować rozwiązać problem.

„Wszystko, o co prosimy, to wiarygodna oferta, która pokaże nam, że jest poważny i że możemy rozpocząć ścieżkę negocjacyjną, aby spróbować zająć się obniżką płac na realnych warunkach” – powiedział.

Jesteś młodym lekarzem z zamiarem strajku? Czy jesteś chorym pacjentem? Podziel się swoimi doświadczeniami przez e-mail [email protected].

Podaj numer kontaktowy, jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC. Możesz również skontaktować się z nami w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz, lub możesz wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku i lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *