Super Sobota to ostatnia szansa handlu detalicznego na święta w 2023 roku

Super Sobota to ostatnia sobota przed Bożym Narodzeniem i prawie zawsze znajduje się w pierwszej dziesiątce dni zakupowych w okresie świątecznym. Ale w tym roku Super Sobota wypada 23 grudniaBadania i rozwójmiejsce spotkań osób robiących zakupy świąteczne last minute, podróżujących i ostatnia realna szansa na zakup prezentów świątecznych dla dużego odsetka konsumentów.

the Oczekuje się, że NRF Tylko tego dnia w Super Sobotę odwiedzi około 142 miliony klientów. Dla porównania, to faktycznie o 15 milionów mniej niż w Super Sobotę w 2022 r., która wypadła 8 dni przed Bożym Narodzeniem, ale to także o 15 milionów więcej niż w 2017 r., kiedy Super Sobota wypadła ostatni raz w Super Sobotę 23 grudnia .Badania i rozwój.

Przed tym kluczowym ostatnim dniem poszedłem do lokalnego centrum handlowego (dla przypomnienia: Park Meadows w Lone Tree w Kolorado) i znalazłem różne rezultaty. Jeśli moje lokalne doświadczenia są jakąkolwiek wskazówką, niektórzy sprzedawcy detaliczni z pewnością odniosą zwycięstwo, a inni przegrają. Większość sprzedawców wydawała się być dobrze zaopatrzona. Różnica polegała na poziomie desperacji, by przesunąć tę strzałę. Niektórzy sprzedawcy oferowali znacznie większe rabaty niż inni – Macy's i Urban Outfitters oferowały 50-60% rabatów, podczas gdy większość innych sprzedawców była bardziej skupiona na kupowaniu jednego towaru z 50% rabatem, jeśli w ogóle oferowali jakieś duże rabaty.

Sprzedawcy mieli o wiele większe wyprzedaże, niż się spodziewałem i promowali zniżki na produkty z wyprzedaży – wydawało mi się to trochę za wcześnie.

Jak te jednorazowe obserwacje mają się do wszystkiego, co dzieje się w świecie handlu detalicznego? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Wskaźniki ekonomiczne

Wszedł PKB USA +4,9% w trzecim kwartaleTo bardzo imponujący wynik. Jeden z możliwych powodów, dla których konsumenci czują się na tyle dobrze, że wydają pieniądze, nawet jeśli twierdzą, że ogólnie nie czują się usatysfakcjonowani?

Inną dobrą wiadomością dotyczącą wydatków konsumenckich i zaufania konsumentów jest inflacja tylko w Wielkiej Brytanii Zwolnij jeszcze trochę W grudniu (jak dotąd). I Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii wzrosła o 1,3% W listopadzie. Chociaż jest to pozytywne, nie jest to również najlepsza wiadomość, ponieważ wzrost sprzedaży nie przekroczył inflacji, a ogólnie sprzedaż artykułów nieżywnościowych w Wielkiej Brytanii nadal utrzymuje się poniżej najwyższych poziomów przed pandemią (luty 2020 r.).

Zdecydowanie chodzi tu o próbę znalezienia pozytywnego rozwiązania, podczas gdy wciąż jest tak wiele niepewnych wiadomości. Mackenziego Europejskie badanie konsumenckie Pokazało to, że optymizm wzrósł, ale konsumenci zgłaszali również zmniejszenie wolumenów i niższych obrotów w czwartym kwartale. I chociaż w 2024 r. może nastąpić więcej zakłóceń klimatycznych w łańcuchach dostaw, zawirowania geopolityczne nie mogą czekać tak długo – ataki dronów Houthi na Morzu Czerwonym zmusiły Maersk do przekierowania dostaw w regionie, a według doniesień… Sprzedawcy detaliczni tacy jak IKEA już zgłaszają wynikające z tego opóźnienia.

Nie jest to pesymistyczny koniec wskaźników ekonomicznych, ale jasne jest, że tegoroczna kolacja wigilijna dobiegnie końca Koszt średnio o 7% większy w 2023 r. niż w 2022 r. i o 18,5% więcej niż w 2021 r. Progresywny właściciel sklepu spożywczego, szukając własnego pocieszenia, zwraca uwagę, że nie jest to całościowy wzrost cen, gdyż niektóre działy, np. mięsny, już wykazują A spadek cen w roku 2022. .

Badania i dane dotyczące technologii handlu detalicznego

Tommy Hilfiger, prawdziwa osoba, został zwolniony Gra wideo oparta na modzie Który ukaże się pod koniec stycznia. Możesz zarejestrować się wcześniej, aby go pobrać, przynajmniej na Apple
Wielbłąd
App Store (Skąd mam wiedzieć? Zapytaj mnie w styczniu!).

Sklep Tik Toka Rośnie z miesiąca na miesiąc do tego stopnia, że ​​jeśli prognozować sprzedaż w listopadzie na przyszłość, oznacza to roczny przychód na poziomie 3 miliardów dolarów.

Wszyscy mówili o wpływie Ozempicu na przekąski i tym podobne, ale Ten Biuletyn jest pierwszym, z jakim się spotkałem, w którym pytano o objętość – co jest bardzo interesujące. Branża od dawna zmagała się z problemem uwzględnienia rozmiaru. Czy mamy się tego wszystkiego pozbyć?

Wydaje się, że konsumenci prawie nigdy Zaloguj się do witryn sprzedaży detalicznej, co oznacza, że ​​utrudnia sprzedawcom detalicznym dotarcie do konsumentów i podważa strategie dotyczące danych pierwszej strony jako rozwiązanie problemu śmierci plików cookie itp., które umożliwiają śledzenie konsumentów. Czy jestem smutny, bo to jest trudne? Prawdą jest, że konsumenci stale mówią, że chcą większej personalizacji, ale to, co robią sprzedawcy detaliczni w tym zakresie, najwyraźniej nie jest na tyle wartościowe, aby motywować konsumentów do logowania się i czerpania bezpośrednich korzyści z personalizacji. Detaliści muszą włożyć w to więcej wysiłku.

nikt Kupujesz gogle VR w 2023 roku. Będzie to wymagane dla Metaverse. Tarcie jest nadal bardzo duże. Czy Apple to wszystko zmieni? Ich gogle VR nie są nastawione na Metaverse, ale na nowy interfejs użytkownika laptopa, więc nie wiążę z tym żadnych nadziei.

W następnej części poświęconej sztucznej inteligencji omówię niektóre przewidywania wskazujące na Salesforce
Menedżer ds. relacji z klientami
robić. W tym samym artykule prognozują, że w przyszłym roku (co wydaje się długim okresem) przychody z sezonu świątecznego wyniosą 131 miliardów dolarów. Kolejne badanie Mówi, że 80 miliardów dolarów. Niezależnie od tego, którą trasę wybierzesz, wystarczy.

Świadomy
CTSH
Uwolnij ich Prognoza handlu detalicznego na 2024 rok. Powstanie sklepu fizycznego, tak, jestem z tobą. Bezproblemowe korzystanie z usługi bez płatności – nie jestem pewien, na ile jest to zaawansowane. Jeśli mówimy o Just Walk Out, to oczywiście, choćby dlatego, że trudniej jest ukraść ze sklepu. Jednak ogólnie rzecz biorąc, kasa samoobsługowa jest obecnie wielkim hitem, co sprawia, że ​​bezproblemowy proces płatności jest mniej ekscytujący. Dostosowywanie doświadczeń do oczekiwań pokoleniowych – wydaje mi się, że to oczywistość. Widziałem także wystarczająco dużo badań, aby stwierdzić, że jeśli oprzesz swoje doświadczenia na stereotypach pokoleniowych, ryzykujesz wyobcowaniem wielu konsumentów, którzy są zajęci próbami zdefiniowania siebie jako osoby niebędącej stereotypem pokoleniowym. W artykule zawarto więcej przewidywań i jako pierwszy powiem, że dokonywanie przewidywań jest trudne, dlatego zawsze warto zrozumieć pełny kontekst założeń leżących u podstaw dokonywanych przewidywań.

Sztuczna inteligencja i handel detaliczny

Buty są Uruchom chatbota opartego na sztucznej inteligencji Doradzanie kupującym w zakresie wyboru kosmetyków. Tymczasem pomoc rytualna Uniemożliwiono korzystanie z technologii rozpoznawania twarzy W sklepach od pięciu lat w ramach ugody w związku z oskarżeniami o nadużycie technologii. W tym samym tygodniu: szansa, ryzyko. Nawet jeśli jedynie polecasz produkty do pielęgnacji skóry, firma Boots musi zadbać o to, aby nie było możliwości wydawania stronniczości lub wręcz złych rad. Konsekwencje mogą nie być tak poważne, jak te, przed którymi stanęła Rite-Aid, ale Unia Europejska przynajmniej czyni wysiłki, aby zapewnić realne konsekwencje.

eBay'u
eBay'u
GenAI służy do pomocy sprzedawcom Opublikuj w mediach społecznościowych. Rozwiązanie utworzy post w mediach społecznościowych, w tym hashtagi i emoji. Planują dodać automatyczne publikowanie, ponieważ będzie to odbywać się w menu produktu, a nie jako dodatkowy krok. To wciąż szansa i ryzyko. Sztuczna inteligencja ma wydobyć szczegóły ze zdjęć i opisów, a następnie teoretycznie stworzyć post w mediach społecznościowych, który odbije się szerokim echem, ale czy odbije się szerokim echem? Spowoduje to utworzenie „przeciętnego” posta w mediach społecznościowych, a nie „zoptymalizowanego”… A skoro coraz więcej sprzedawców używa sztucznej inteligencji do tworzenia postów w mediach społecznościowych, jak wyróżnić swój post? Tak, to ułatwia, ale tak jest lepsza?

Wreszcie Salesforce szacuje, że 17% zamówień odbywa się online Byłem pod wrażeniem sztucznej inteligencji Od 1 listopada szacunki przewidują, że sztuczna inteligencja w okresie świątecznym będzie miała wpływ na sprzedaż o wartości 194 miliardów dolarów. Nie jestem pewien, co to naprawdę oznacza. Czy sprzedaż oparta na sztucznej inteligencji ma wyższy współczynnik konwersji niż sprzedaż bez sztucznej inteligencji? Ciekawiej byłoby się tego dowiedzieć.

Zwycięzcy i przegrani w sektorze detalicznym

Amazonka
Amzn
próbuje Przyciągnij więcej chińskich sprzedawców Na platformie, aby odeprzeć konkurencję ze strony Sheina i Temu. Biorąc pod uwagę, że połowę czasu, kiedy próbuję robić zakupy, usuwając chińskich sprzedawców z wyników wyszukiwania na Amazon, wydaje się, że właśnie tak się dzieje Teoria Coreya Doctorowa z Internetu. Czy leży to w interesie kupujących? A może leży to w interesie Amazona? Jedno i drugie z pewnością może się wykluczać.

Costco, wyraźny zwycięzca, po raz piąty w ciągu 11 lat zadeklarował specjalną dywidendę. I mango Miał także „rekordowy” rok, ze sprzedażą sięgającą 3 miliardów euro.

Istnieją jednak dowody na to, że wyniki nie są uniwersalne, zarówno w górę, jak i w dół, w ramach tego samego cyklu raportowania bardzo suchy I Nike

Nicky
Zgłoszone wyniki są znacznie gorsze niż doskonałe. Nike nakreśliło program restrukturyzacji, którego celem jest obniżenie kosztów o 2 miliardy dolarów w ciągu najbliższych kilku lat.

I na koniec, choć oczekuje się, że rynek DTC będzie trudny i będą miały miejsce przejęcia lub fuzje, ostatnie działania można najlepiej opisać jako „ratowanie”: nabytek Z Farfetcha
FTCH
I zestaw do zamrażania nabytek Mody meczowej. Rozpoczyna się konsolidacja, ale z działaniami ratowniczymi. Spodziewamy się, że w tym obszarze pojawi się więcej.

minimum

Dotychczasowe wskaźniki zawierają więcej negatywów niż pozytywów. Nie żeby nie było dobrych wiadomości, ale trudne okoliczności wciąż je przyćmiewają. W sektorze detalicznym są zwycięzcy, ale są też przegrani. A oto prawdopodobny wynik całego sezonu świątecznego: nie ma wystarczających wskaźników, aby określić, czy zachowania konsumentów zmieniają się radykalnie (tj. maleją), czy też pozostają silne, niektórzy sprzedawcy detaliczni są w stanie wykorzystać istniejące wydatki, a niektórzy detaliści, którzy tego nie zrobią .

READ  Mówi się, że Vice zmierza ku bankructwu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *