Synoptycy ostrzegają, że w Oklahomie mogą pojawić się tornada; Teksas może piec w trzycyfrowych temperaturach

OKLAHOMA CITY (AP) – Synoptycy ostrzegają o zwiększonym ryzyku wystąpienia niebezpiecznych tornad na Środkowym Zachodzie w sobotę. Ludzie w południowym Teksasie Mogą doświadczyć trzycyfrowych temperatur – a to na cztery tygodnie przed rozpoczęciem lata.

Służba pogodowa Oklahomy porównuje ten dzień „Stos pędzli nasączonych benzyną”. Synoptycy twierdzą, że burze nie będą się formować, ale wybuchną z dużym gradem, niebezpiecznymi wiatrami i tornadami.

„Prawdopodobieństwo, że większość meczów będzie niewypałem, a dzisiaj widzimy tylko kilka burz. Mimo to nie jest to mecz, w którym chcę rozegrać. Wystarczy jedna burza, aby wywrzeć wpływ” – napisała National Weather Service w Norman w stanie Oklahoma. na Facebooku.

Bardzo gorąco, szczególnie w maju Przewiduje się, że weekendowy wskaźnik upałów będzie niebezpieczny dla południowego Teksasu i wyniesie około 49 stopni C. Region znajduje się na północnym krańcu kopuły cieplnej rozciągającej się od Meksyku po Amerykę Południową, powiedział meteorolog Zach Taylor z National Weather Service.

Taylor stwierdził, że niedziela będzie najgorętszym dniem według prognoz z końca maja dla Austin, Brownsville, Dallas i San Antonio.

Według National Weather Service do północy w sobotę w Brownsville na granicy USA i Meksyku maksymalna temperatura wyniosła 32 stopnie, a wskaźnik ciepła wyniósł 40 stopni C.

Ostrzeżenia o pożarze czerwoną flagą obowiązują także w częściach zachodniego Teksasu, Nowego Meksyku oraz Oklahomy, Arizony i Kolorado, gdzie wilgotność poniżej 10% łączy się z wyższymi temperaturami i wiatrem w porywach do 97 km/h. .

„Mamy bardzo suche powietrze, wysokie temperatury i silne wiatry, co stwarza duże zagrożenie pożarowe na dużym obszarze… co może prowadzić do szybkiego rozprzestrzeniania się lub niekontrolowanych pożarów” – powiedział Taylor.

Tymczasem w Rolla w Północnej Dakocie, około 16 kilometrów od granicy z Kanadą, wczesnym rankiem w piątek spadło kilka cali śniegu.

Kwiecień i maj to miesiące z największą liczbą huraganów, szczególnie na Środkowym Zachodzie. Zmiana klimatu Burze na całym świecie przybierają na sile.

READ  Ezra Miller próbuje uratować Flasha podczas spotkania z Warner Bros. — The Hollywood Reporter

Kwiecień był w kraju Druga co do wielkości liczba huraganów W zapisie. Według Storm Prediction Center w Norman w Oklahomie do 2024 r. Stany Zjednoczone będą już o 25% wyprzedzać średnią liczbę twisterów.

Iowa jak dotąd mocno ucierpiała w tym tygodniu. Zabójczy twister Greenfield został zniszczony. Inne burze przyniosły powodzie i szkody spowodowane przez wiatr w innych częściach stanu.

Oczekuje się, że system burz powodujący trudne warunki pogodowe przesunie się na wschód w weekend z okazji Dnia Pamięci, co może opóźnić niedzielny wyścig samochodowy Indianapolis 500 w Indianie i sprowadzić silne burze do Illinois, Indiany, Missouri i Kentucky.

Synoptycy twierdzą, że w poniedziałek poważne zagrożenie pogodowe przeniesie się do Karoliny Północnej i Wirginii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *