„Szok” Sarah Ferguson po zdiagnozowaniu raka skóry

  • Autorzy: Sean Coughlan, korespondent królewski i Vicky Wong
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Księżna Yorku opowiedziała o „szoku” po zdiagnozowaniu u niej złośliwego raka skóry, ale zapewniła, że ​​jest „w dobrym nastroju”.

W poście na Instagramie napisała, że ​​jest „wdzięczna za liczne przesłania pełne miłości i wsparcia, jakie otrzymała”.

Czerniaka wykryto po usunięciu znamion przedrakowych w trakcie leczenia raka piersi.

Księżna Sarah Ferguson usunęła kilka znamion i zbadała je podczas operacji rekonstrukcyjnej.

Księżna jest trzecią członkinią rodziny królewskiej, która w tym tygodniu ogłosiła zabieg medyczny.

„Poświęciłam trochę czasu dla siebie, ponieważ zdiagnozowano u mnie czerniaka złośliwego, który jest odmianą raka skóry” – powiedziała w poniedziałek na Instagramie.

To była jej druga diagnoza raka w ciągu roku po tym, jak latem zdiagnozowano u niej raka piersi i przeszła mastektomię i operację rekonstrukcyjną.

„To normalne, że kolejna diagnoza raka jest szokiem, ale jestem w dobrym nastroju i wdzięczny za liczne przesłania pełne miłości i wsparcia”.

Jej rzecznik powiedział w niedzielę: „Jej dermatolog zażądał usunięcia i zbadania kilku pieprzyków w tym samym czasie, gdy księżna przechodziła operację rekonstrukcyjną po podwójnej mastektomii i stwierdzono, że jeden z tych pieprzyków jest nowotworowy”.

Dodał, że jest on przedmiotem dalszych badań, aby mieć pewność, że zostanie wykryty na wczesnym etapie.

Według źródeł bliskich księżnej wróciła do Wielkiej Brytanii po początkowej rekonwalescencji w Austrii.

Źródła podają, że druga diagnoza raka w ciągu sześciu miesięcy jest niewątpliwie ogromnym wyzwaniem, z którym trzeba sobie poradzić, ale ona jest osobą odporną i ma opiekę i wsparcie rodziny.

Księżna wykazała się niezwykłą umiejętnością podnoszenia się z przeciwności losu.

W ubiegłym roku po rutynowej mammografii zdiagnozowano u niej raka piersi.

Poddała się jednorazowej mastektomii w szpitalu króla Edwarda VII w Londynie, prywatnej klinice, z której korzystają starsi członkowie rodziny królewskiej.

Jeśli dotyka Cię którykolwiek z problemów poruszonych w tej historii, możesz uzyskać dalszą pomoc i wsparcie za pośrednictwem linii akcji BBC

Jesienią, w ramach odnowienia swojej kariery, wystąpiła gościnnie jako prezenterka w programie „This Morning” stacji ITV. Kariera ta zapewniła jej również odnoszącą sukcesy autorkę.

64-letnia aktorka była żoną księcia Yorku, księcia Andrzeja, przez 10 lat, zanim rozstali się w 1996 roku.

Nadal dzielili dom w Royal Lodge – nieruchomości należącej do Crown Estate w Windsor Great Park.

Mają dwie córki – 35-letnią księżniczkę Beatrice i 33-letnią księżniczkę Eugenię – oraz troje wnucząt.

Pałac Kensington powiedział, że zabieg się powiódł, ale księżna nie wróci do obowiązków królewskich przez kilka miesięcy i pozostanie w szpitalu nawet przez dwa tygodnie.

Pałac nie ujawnił dalszych szczegółów na temat stanu Katarzyny, ale zapewnił, że nie ma on związku z rakiem.

Wkrótce po tym ogłoszeniu Pałac Buckingham poinformował, że król zostanie poddany leczeniu łagodnej choroby prostaty i w nadchodzących dniach odwiedzi nieujawniony szpital.

Uważa się, że król chciał podzielić się swoją diagnozą z opinią publiczną, aby zachęcić do tego innych mężczyzn Mogą wystąpić objawy Do zbadania.

Co to jest rak skóry?

Czerniak to rodzaj nowotworu skóry, który może rozprzestrzenić się na inne części ciała. Główną przyczyną jest promieniowanie ultrafioletowe, które pochodzi ze słońca lub leżaków.

Czynniki takie jak wiek, blada skóra, duża liczba znamion i występowanie raka skóry w rodzinie mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka skóry.

NHS twierdzi, że osoby, które zauważą nowe znamiona, zmiany w istniejących znamionach lub znamiona bolesne, swędzące lub krwawiące, zachęca się do skontaktowania się ze swoim lekarzem rodzinnym.

Osoby mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na czerniaka, zakrywając ręce i nogi podczas ekspozycji na słońce i stosując filtry przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *