Szybkość pracy wyczerpała misję specjalną astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Prywatni astronauci, którzy spędzili dwa tygodnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w kwietniu, powiedzieli, że próbowali włożyć zbyt dużo w swoje harmonogramy podczas pobytu na stacji, powodując zmęczenie siebie i zawodowych astronautów.

Na konferencji prasowej 13 maja cztery osoby, które podróżowały z misją Axiom Space na stację Axiom Space, powiedziały, że chociaż mieli dobrą podróż na stację, przecenili, ile pracy mogą jeszcze wykonać. Przylot na Międzynarodową Stację Kosmiczną 9 kwietnia To, co pierwotnie było zaplanowane na osiem dni.

„Nasz harmonogram był bardzo napięty, szczególnie na początku misji” – powiedział Michael Lopez Allegria, były astronauta NASA i obecny pracownik Axiom, który dowodził Ax-1. „Na początku tempo było szalone”.

„Z perspektywy czasu bardzo agresywnie podchodziliśmy do naszego harmonogramu, zwłaszcza w pierwszych dwóch dniach”, powiedział Larry Connor, jeden z trzech klientów, którzy towarzyszyli López-Alegríi na Ax-1. Podał przykład jednego eksperymentu, którego ukończenie zaplanowano na dwie i pół godziny na podstawie treningu przed testem, ale zakończyło się pięcioma godzinami.

López-Alegría podziękował czterem astronautom NASA i ESA, którzy byli na stacji podczas wizyty za pomoc, opisując ich jako „bardzo pomocnych, hojnych, życzliwych, dzielących się” podczas ich pobytu. „Nie mogę powiedzieć o nich wystarczająco dobrych rzeczy, a naprawdę ich potrzebowaliśmy”.

Miało to wpływ na harmonogram prac astronautów Crew 3. Podczas spotkania Komitetu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Kosmicznego 12 maja Susan Helms, była astronauta NASA, która służy w komitecie, powiedziała, że ​​wizyta Ax-1 nie wywołała „żadnych oczywiste problemy z bezpieczeństwem”, ale tak było. Już wpłynęło to na wydajność astronautów.

„Wystąpiła pewna dynamika w czasie rzeczywistym związana z harmonogramami załóg lotniczych z dodatkiem tych czterech pracowników Axiom, którzy mają własne cele lotu” – powiedziała. „W istocie wydaje się, że przybycie personelu Axiom miało większy niż oczekiwano wpływ na codzienne obciążenie pracą profesjonalnej załogi ISS”.

READ  Badanie Yale łączy pozytywne nastawienie z regeneracją funkcji poznawczych

Podczas gdy misja Ax-1 pozwoliła na nowe badania naukowe i możliwość przeniesienia części ładunku NASA z powrotem na Ziemię, „były też pewne koszty alternatywne w postaci nadmiernego obciążenia pracą członków ISS na pokładzie i kontrolerów misji”. Helms zalecił, aby misje specjalne przyszłych astronautów odbywały się w „naturalnych procesach”, które w pełni zintegrowałyby ich z ogólną działalnością ISS.

„Musimy zmniejszyć obciążenie załogi” – powiedział Michael Suffredini, prezes i dyrektor generalny Axiom Space na konferencji prasowej, mówiąc, że była to część dyskusji na temat „wyciągniętych wniosków” z NASA i SpaceX, które będą informować o przyszłych misjach. stacja. „Z biegiem czasu ograniczymy to, co musi zrobić załoga”.

Jednym ze sposobów zmniejszenia tego obciążenia jest wydłużenie czasu pracy. Misja Ax-1 spędziła ponad 15 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zamiast oryginalnych ośmiu, z powodu niesprzyjających warunków pogodowych na lądowiskach u wybrzeży Florydy.

„Błogosławieństwo było mieć dodatkowy czas” – powiedział Lopez Allegria. „Myślę, że w ciągu pierwszych 8 lub 10 dni na orbicie byliśmy tak skoncentrowani na badaniach i zasięgu, że potrzebowaliśmy dodatkowego czasu na ukończenie eksperymentu, poświęcając czas na wyjrzenie przez okno, nawiązanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną, aby cieszyć się doznaniem. „

Suffredini powiedział, że dłuższe misje powinny pasować do napiętego harmonogramu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i dotyczyć takich kwestii, jak wpływ na system podtrzymywania życia, gdy przebywa tam 11 osób przez tak długi czas. Zaznaczył jednak, że Axiom zaplanował 30-dniowe misje na stację i chciałby, aby trwały 60 dni.

„Ten wyjazd był naprawdę udany” – powiedział. „Z naszego punktu widzenia będziemy trochę bardziej wydajni, będziemy trenować trochę inaczej i zrobimy kilka rzeczy, aby pomóc ustalić harmonogram”.

Dodał, że firma sprzedała trzy fotele na przyszłe misje od czasu Ax-1, w tym 29 kwietnia ogłoszono porozumienie ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi na transport emirackiego astronauty na długoterminową misję Korzystając z miejsca dostarczonego przez NASA w zamian za miejsce na Sojuzie, Axiom kupił wcześniej od Roscosmos. Odmówił ujawnienia innych klientów, którzy się zarejestrowali.

READ  Teleskop rentgenowski Einstein Probe publikuje pierwsze zdjęcia wykonane za pomocą „widzenia homara”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *