Taylor Swift: Muzyka artysty powraca na TikTok po kontrowersjach

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia, Taylor Swift wyznacza datę premiery swojego nadchodzącego albumu na luty 2024 r., przyjmując nagrodę Grammy

Piosenki Taylor Swift wracają na TikTok

Jego muzyka powraca w czwartek przed wydaniem nowego albumu The Tortured Poets Department.

W styczniu Universal Music wycofało utwory swoich artystów, w tym Rihanny i Ariany Grande, powołując się na spór licencyjny.

Wielu artystów skarżyło się na niewystarczające tantiemy od TikTok.

Chociaż kilka jego piosenek, w tym You Belong With Me i Cruel Summer, jest ponownie dostępnych dla użytkowników i można je dodawać do swoich filmów, muzyka innych artystów Universal nie jest jeszcze uwzględniona.

Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do innych artystów Swift posiada prawa autorskie do swojej muzyki na mocy umowy z Universalem z 2018 roku. Niektóre raporty sugerują, że Swift osiągnął ekskluzywną umowę z TikTokiem.

„Swifties” – fani Taylor Swift – wyszli na scenę, aby podzielić się radością z powrotu jej muzyki.

„O mój Boże, to był mój cały rok” – napisała zweryfikowana użytkowniczka Jessica Golich, dodając, że użytkownicy „muszą grać z całym nowym albumem”.

Divendra Roy nagrała wideo synchronizujące ruch warg dla Krul Summer „Welcome back Taylor!!!”

W liście otwartym opublikowanym 30 stycznia Universal stwierdził, że „ostatecznie próbuje zbudować biznes oparty na muzyce, nie płacąc muzyce godziwej wartości”.

Universal wyraziło obawy co do godziwego wynagrodzenia dla artystów za utwory generowane przez sztuczną inteligencję, takie jak stworzone do dźwięku utwory Drake'a i The Weeknda, które stały się wirusowe.

Swift ogłosiła swój nadchodzący album, odbierając na początku tego roku swoją 13. nagrodę Grammy.

BBC skontaktowało się z Universalem i TikTokiem w celu uzyskania komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *