Ta artystyczna ilustracja przedstawia skalistą egzoplanetę GJ 486 b, która krąży wokół czerwonego karła znajdującego się 26 lat świetlnych od Ziemi. Astronomowie wykryli ślady pary wodnej w układzie, ale nie mogą być pewni, czy wskazuje to na atmosferę planetarną, czy też jest częścią gwiazdy.
Ta ilustracja przedstawia egzoplanetę wielkości Ziemi, zwaną TOI 700 e, odkrytą wokół młodego karła M TOI 700, oddalonego o 100 lat świetlnych. Jej drugi brat wielkości Ziemi, TOI 700 d, można zobaczyć z daleka.
TOI 700 d jest pierwszą potencjalnie nadającą się do zamieszkania planetą wielkości Ziemi, odkrytą przez misję polowania na planety NASA TESS.
Artystyczna wizja egzoplanety WASP-121b. Należy do kategorii gorących Jowiszów. Ze względu na bliskość gwiazdy centralnej rotacja planety na jej orbicie jest stopniowo ograniczana. W rezultacie jedna z półkul WASP-121b jest zawsze zwrócona w stronę gwiazdy, rozgrzewając ją do temperatur sięgających 3000 stopni Celsjusza. Nocna strona jest zawsze skierowana w stronę zimnej przestrzeni, dlatego jest tam o 1500 stopni chłodniej.
Ta wizja artysty pokazuje zbliżenie Proximy d, niedawno odkrytej planety krążącej wokół czerwonego karła Proxima Centauri, gwiazdy najbliższej Układowi Słonecznemu. Uważa się, że planeta jest skalista, o masie jednej czwartej masy Ziemi. Na zdjęciu widoczne są również dwie inne planety, o których wiadomo, że krążą wokół gwiazdy Proxima Centauri: Proxima b, planeta o mniej więcej tej samej masie co Ziemia, która okrąża gwiazdę co 11 dni i leży w strefie nadającej się do zamieszkania, oraz kandydatka na Proxima c, znajdująca się na A. dłużej niż pięć lat wokół gwiazdy.
Odkrycie drugiej egzoplanety wskazuje na możliwość, że egzoksiężyce są tak samo powszechne jak egzoplanety.
Wizja tego artysty przedstawia planetę WASP-103b w kształcie piłki nożnej (po lewej) krążącą blisko swojej gwiazdy macierzystej.
To zdjęcie pokazuje układ podwójny gwiazd b Centauri i jego olbrzymią planetę, b Centauri b. Para gwiazd to jasny obiekt w lewym górnym rogu. Planeta pojawia się jako jasna kropka w prawym dolnym rogu. Drugi jasny punkt (prawy górny róg) to gwiazda w tle.
Renderowanie tego artysty przedstawia planetę podobną do Jowisza krążącą wokół martwego białego karła, znajdującego się 6500 lat świetlnych od Ziemi. Planeta przetrwała gwałtowne etapy ewolucji gwiazd, które doprowadziły do śmierci gwiazdy.
Ilustracja tego artysty przedstawia nocny widok egzoplanety WASP-76b z żelazem spadającym z nieba.
Astronomowie zidentyfikowali nową klasę planet nadających się do zamieszkania, którą nazywają planetami Hycean. Są to gorące planety pokryte oceanami z atmosferą bogatą w wodór.
Ilustracja tego artysty przedstawia L 98-59b, jedną z planet w układzie planetarnym, 35 lat świetlnych od Ziemi. Ta planeta ma połowę masy Wenus.
Na ilustracji tego artysty widać dwie gazowe egzoplanety krążące wokół jasnej, podobnej do Słońca gwiazdy HD 152843.
Artystyczna ilustracja TOI-1231 b, planety podobnej do Neptuna, znajdującej się około 90 lat świetlnych od Ziemi.
Koncepcja tego artysty przedstawia gwałtowną poświatę eksplodującą na gwieździe Proxima Centauri widzianą z punktu widzenia planety krążącej wokół gwiazdy o nazwie Proxima Centauri b.
Po utracie gazowej otoczki jądro egzoplanety wielkości Ziemi utworzyło drugą atmosferę. Jest to toksyczna mieszanina wodoru, metanu i cyjanowodoru, prawdopodobnie napędzana aktywnością wulkaniczną zachodzącą pod cienką skorupą, co powoduje jej pęknięty wygląd.
Ta ilustracja pokazuje metaforyczny pomiar gęstości każdej z siedmiu planet w pobliskim układzie TRAPPIST-1. Nowe pomiary ujawniły najdokładniejszą jak dotąd gęstość tych planet i są one bardzo podobne – co oznacza, że prawdopodobnie mają również podobny skład.
Ilustracja tego artysty przedstawia widok z najdalszej planety w systemie TOI-178.
Ilustracja tego artysty przedstawia TOI-561b, jeden z najstarszych i najbardziej ubogich w minerały układów planetarnych odkrytych do tej pory w Drodze Mlecznej. Astronomowie odkryli Ziemię i dwie inne planety krążące wokół gwiazdy.
Ta masywna i odległa egzoplaneta, zwana HD106906 b, ma wydłużoną i kątową orbitę, której pełne okrążenie wokół swoich bliźniaczych gwiazd zajmuje 15 000 ziemskich lat.
To wizja artysty przedstawiająca złowrogą, pływającą planetę odkrytą w naszej galaktyce Drogi Mlecznej za pomocą techniki zwanej mikrosoczewkowaniem. Mikrosoczewkowanie występuje, gdy obiekt w przestrzeni zniekształca czasoprzestrzeń.
To wizja artystyczna przedstawiająca egzoplanetę WASP-189 b krążącą wokół swojej gwiazdy macierzystej. Gwiazda wydaje się świecić na niebiesko, ponieważ jest o ponad 2000 stopni gorętsza od naszego Słońca. Planeta, która jest nieco większa od Jowisza, ma nachyloną orbitę wokół biegunów gwiazdy, a nie równika.
Po raz pierwszy odkryto egzoplanetę krążącą wokół martwej gwiazdy znanej jako biały karzeł. Na ilustracji tego artysty Jowisz WD 1856 b okrąża białego karła przez półtora dnia.
Ta ilustracja przedstawia bogatą w węgiel planetę z diamentem i krzemionką jako dwoma głównymi minerałami. Woda może zamienić planetę bogatą w węgiel w planetę wykonaną z diamentów. Wewnątrz głównymi minerałami są diament i krzemionka (na ilustracji warstwa z kryształami). Rdzeń (ciemnoniebieski) może być wykonany ze stopu żelaza i węgla.
To zdjęcie pokazuje młodą, podobną do Słońca gwiazdę, wokół której krążą dwie egzoplanety gazowych olbrzymów. Został sfotografowany przez instrument SPHERE na Bardzo Dużym Teleskopie Europejskiego Obserwatorium Południowego. W lewym górnym rogu widać gwiazdę, a dwa jasne punkty to planety.
Wrażenie tego artysty przedstawia planetę wielkości Neptuna na Pustyni Neptuna. Bardzo rzadko zdarza się znaleźć obiekt tej wielkości i gęstości tak blisko swojej gwiazdy.
To wizja artysty dotycząca multiplanetarnego układu nowo odkrytej super-Ziemi krążącej wokół pobliskiego czerwonego karła o nazwie Gliese 887.
Nowo odkryta egzoplaneta AU Mic b jest mniej więcej wielkości Neptuna.
Ta impresja artysty przedstawia widok powierzchni planety Proxima b krążącej wokół czerwonego karła Proxima Centauri, gwiazdy najbliższej Układowi Słonecznemu. Proxima b jest nieco masywniejsza od Ziemi.
To artystyczna ilustracja atmosfery egzoplanety z białym karłem na horyzoncie. Światło białego karła przechodzącego przez atmosferę orbitującej egzoplanety może ujawnić, czy planeta ma biosygnatury.
To jest artystyczna ilustracja układu planetarnego Kepler-88, w którym gigantyczna egzoplaneta i dwie mniejsze planety krążą wokół gwiazdy Kepler-88. System jest oddalony o ponad 1200 lat świetlnych.