Teraz, gdy walka z kandydatami do DeSantis dobiegła końca, Disney zainwestuje 17 miliardów dolarów w parki na Florydzie

ORLANDO, Floryda (AP) – kilka miesięcy po mianowaniu Disneya i gubernatora Rona DeSantisa Zgodził się zakończyć długotrwałe działania prawne Obie strony są gotowe dojść do porozumienia, na mocy którego firma zainwestuje 17 miliardów dolarów w kurort na Florydzie i otworzy drzwi do piątego dużego parku tematycznego w Walt Disney World.

Pięciu kuratorów mianowanych przez DeSantis, którzy nadzorują obszar Disney World, będzie głosować w środę nad nowym porozumieniem rozwojowym, które obie strony zgodziły się negocjować po marcowej ugodzie kończącej wzajemne pozwy przed sądami stanowymi.

Umowa pomiędzy Disneyem a Okręgiem Turystyki i Kontroli Centralnej Florydy będzie obowiązywać przez 15 lat. Gmina świadczy między innymi usługi komunalne, takie jak gaszenie pożarów, planowanie i zwalczanie komarów. Przez większą część pięćdziesięciu lat swojej działalności kontrolowali ją zwolennicy Disneya, aż do momentu, gdy w zeszłym roku została przejęta przez osoby mianowane przez DeSantis.

Zgodnie z warunkami umowy, w ciągu następnej dekady lub dwóch Disney uzyska zgodę na budowę piątego dużego parku tematycznego w Disney World oraz dwóch innych mniejszych parków, takich jak parki wodne. Spółka mogłaby zwiększyć liczbę pokoi hotelowych w swoich obiektach z około 40 000 do ponad 53 000 pokoi oraz zwiększyć powierzchnię handlową i restauracyjną o ponad 20%. Disney zachowa kontrolę nad wysokością budynków ze względu na potrzebę utrzymania immersyjnego środowiska.

W zamian Disney byłby zobowiązany do przekazania do 100 akrów (40 ha) z 24 000 akrów (9700 ha) Disney World na budowę projektów infrastrukturalnych kontrolowanych obszarowo. Firma musiałaby także zlecić co najmniej połowę swoich projektów budowlanych firmom z Florydy i wydać co najmniej 10 milionów dolarów na niedrogie mieszkania w środkowej Florydzie.

Ugoda z marca zakończyła prawie dwuletni spór wywołany przejęciem dzielnicy przez DeSantis od zwolenników Disneya po tym, jak firma sprzeciwiła się prawu obowiązującemu na Florydzie, które krytycy nazywali „Don’t Call Gay”.

READ  Zapowiedziano remake „Moany” na żywo, Dwayne Johnson powraca – różne

Ustawa z 2022 r. zakazuje lekcji w klasach na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej we wczesnych klasach i została poparta przez republikańskiego gubernatora, który w swoich przemówieniach do tej pory używał Disneya jako worka treningowego. Zawieszenie kampanii prezydenckiej W tym roku.

W ramach kary za sprzeciw Disneya wobec kontrowersyjnego prawa DeSantis przejął okręg rządzący na mocy ustawodawstwa przyjętego przez kontrolowaną przez Republikanów legislaturę Florydy i powołał nową Radę Nadzorczą. Disney pozwał DeSantisa i jego osoby, utrzymując, że prawa firmy do wolności słowa zostały naruszone w związku z wypowiadaniem się przeciwko ustawodawstwu. Sędzia federalny Zostało odrzucone Pozew został złożony w styczniu, ale Disney złożył apelację. W ramach marcowej ugody Disney zgodził się odroczyć apelację od pozwu federalnego.

Zanim na początku ubiegłego roku kontrola nad obszarem przeszła z rąk sojuszników Disneya na osoby wyznaczone przez firmę DeSantis, zwolennicy Disneya w jej zarządzie podpisali umowy z Disneyem o przekazaniu firmie kontroli nad projektowaniem i budową w Disney World. Nowi pracownicy DeSantis Twierdzili, że „umowy jedenastogodzinne” osłabiają ich władzę Okręgowy pozwał spółkę do sądu stanowego w Orlando o unieważnienie umów.

Disney złożył pozwy wzajemne, które obejmowały zwrócenie się do sądu stanowego o uznanie umów za ważne i wykonalne. Pozwy te zostały oddalone przez sąd państwowy w ramach marcowej ugody.

___

Śledź Mike’a Schneidera na X, wcześniej znanym jako Twitter: @MikeSchneiderAP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *