Termin zawarcia transakcji MLB: Mariners nabywają Luisa Castillo od Czerwonych z dużą perspektywą

The Seattle Mariners All-Stars wylądowali początkujący melonik Luis Castillo z Czerwoni CincinnatiZespoły ogłosiły piątek. Transakcja wysyła potencjalnych kandydatów Noelfi Marti, Edwina Arroyo, Levi Studta i Andrew Moore’a do the Reds. Za chwilę do nich dotrzemy, ale nagłówek mówi, że The Reds wymienili trzech z pięciu najlepszych graczy Mariners.

Castillo, 29 lat, 4-4 z 2,86 ERA (160 ERA+), 1,07 WHIP i 90 uderzeniami na 28 spacerów w 85 rundach w tym sezonie. Po raz drugi w swojej karierze stworzył drużynę All-Star i wykazał się umiejętnością gry jak as w dłuższych okresach swojej kariery. Właściwie jest w trakcie takiego biegu, ponieważ w jego ostatnich pięciu startach jest 2:0 z 1,59 ERA (wszyscy wygrywają the Reds). Trafił też 41 w 34 rundach.

Marynarze cierpią z powodu najdłuższej suszy w fazie play-off w głównych sportach zawodowych mężczyzn w Ameryce Północnej. Nie wyszli poza sezon od 2001 roku. Po opuszczeniu tylko dwóch meczów w zeszłym roku, siedzą teraz w centrum play-offów, zmierzając do piątkowego wieczoru 54-46 i utrzymując miejsce na drugą dziką kartę AL. Ten ruch wskazuje na pragnienie dyrektora generalnego Jerry’ego DePoto, aby odważniej zakończyć wspomnianą suszę.

Wraz ze zwycięzcą Castillo i Cy Younga, Robbiego Rayem w 2021 roku, Mariners mają teraz szansę zmierzyć się z debiutantami ciężkiego kalibru w dwóch play-offach – i pamiętaj, że Wild Tour to teraz seria trzech meczów. Dzięki takim postaciom jak Logan Gilbert i Marco Gonzales mają też dobrą głębokość rotacji.

Coś, o czym należy pamiętać również w Castillo, to to, że niekoniecznie jest to tylko ruch na resztę sezonu 2022. Nadal kontroluje zespół do następnego sezonu, ponieważ nie trafi do wolnej agencji aż do później sezon 2023. Oznacza to, że nawet jeśli sprawy nie ułożą się do końca tego roku, w żadnym wypadku nie doprowadzi to jeszcze do załamania handlu w krótkim okresie.

READ  UFC zamyka Saturday Card w Apex Facility dla mediów i publiczności

Jeśli chodzi o zwrot:

  • Marte ma 20 lat w High-A w tym sezonie i była postrzegana jako najlepsza perspektywa Mariners, prawdopodobnie w pierwszej dziesiątce. Trafia .270/.360/.460 z 19 deblami, 15 płotkami, 55 RBI, 61 punktami i 12 przechwytami w 84 meczach.
  • Arroyo, 18 lat, był wicemistrzem Mariners w zeszłym sezonie po ukończeniu szkoły średniej. Uznano ją za trzecią najlepszą perspektywę dla żeglarzy. W 84 meczach klasy A w tym sezonie zdobył 0,316/.385/.514 z 19 deblami, siedmioma trójkami, 13 graczami, 67 RBI, 76 punktami i 21 przechwytami baz.
  • 24-letni Stoudt, praworęczny melonik, był wyborem Marines na trzecią rundę Lehigh w 2019 roku. W swoich 18 startach w Double-A w tym sezonie był 6-6 z 5,28 ERA, 1,31 batem i 82 uderzeniami. 22 spacery w 87 trasie. Uznano ją za piątą najlepszą perspektywę dla żeglarzy.
  • Moore, 22 lata, jest praworęcznym mężczyzną, który w zeszłym roku został wybrany przez Mariners w 14. rundzie. MLB.com nie umieścił go na swojej liście Top 30 Perspektyw Żeglarzy. W 25 wyjazdach w klasie A ma 1,95 ERA, 1,30 bata i 58 uderzeń na 17 spacerów w 32 1/3 biegów.

Czas pokaże, jak bardzo The Reds odczują powrót, ale wygląda na to, że będzie to trwało jeszcze długo.

Pod koniec Mariners, Castillo wnosi głęboką fazę play-off – co z pewnością jest celem – dzięki której ten ruch będzie tego warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *