Tesla opublikowała na Twitterze zdjęcie swojej pierwszej elektrycznej ciężarówki zjeżdżającej z linii montażowej

Tesla twierdzi, że jej pierwszy produkcyjny Cybertruck Electric Pickup zjechał z linii montażowej z prawie dwuletnim opóźnieniem.

W sobotę firma opublikowała na Twitterze zdjęcie przedstawiające dziesiątki pracowników w żółtych kaskach i kamizelkach otaczających ciężarówkę.

„Pierwsza elektroniczna ciężarówka została zbudowana w Giga w Teksasie!” Tesla napisał na Twitterze, w tym emoji w kowbojskim kapeluszu. Właściciel Elon Musk podał dalej post.

Musk zaprezentował ciężarówkę pod koniec 2019 roku, a Tesla powiedział, że produkcja rozpocznie się pod koniec 2021 roku, chociaż od tego czasu firma ostrzegła, że ​​produkcja rozpocznie się powoli i w mniejszych ilościach niż inne samochody Tesli.

Dzięki klinowatemu kształtowi i korpusowi ze stali nierdzewnej – który Tesla nazywa egzoszkieletem – Cybertruck nie wygląda jak tradycyjny pickup. Niektórzy analitycy skrytykowali go jako produkt niszowy, który nie miałby szerokiego zainteresowania.

Musk powiedział w kwietniu, że firma spodziewa się dostarczyć pierwszą ciężarówkę, prawdopodobnie w kwartale lipiec-wrzesień. Powiedział, że podobnie jak w przypadku innych nowych produktów, produkcja rozpocznie się powoli, a następnie przyspieszy.

Powiedział: „Uruchomienie linii produkcyjnej wymaga czasu, a to naprawdę bardzo radykalny produkt. Nie jest wykonany tak, jak inne samochody. Zobaczmy”.

Odsłonięcie ciężarówki w 2019 roku zostało wykolejone, gdy okno uważane za niezniszczalne zostało pęknięte przez pająka, gdy zostało uderzone dużą metalową kulą, co skłoniło Muska do przekleństwa.

Tesla pierwotnie powiedział, że wyprodukuje trzy wersje ciężarówki, od około 40 000 do 70 000 USD. Później firma usunęła ceny ze strony, na której klienci mogą zdecydować, czy upuścić 100 USD i złożyć zamówienie.

Na rynek ciężarówek elektrycznych zalali konkurenci, w tym Ford F-150 Lightning i R1T firmy Rivian Automotive. Oba wyglądają jak tradycyjne pickupy.

Tesla ma opublikować swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 19 lipca.

READ  Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego wydaje ostrzeżenie dotyczące wymiany kryptowalut FTX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *