The Foo Fighters oddają hołd perkusiście Taylorowi Hawkinsowi na koncercie w Londynie

Hawkins, 50 lat, zmarł w Parada w Bogocie, Kolumbia, na kilka godzin przed ustawieniem Foo Fighters na scenie podczas Estereo Picnic Festival. Zespół natychmiast odwołał pozostałe koncerty.

Sobotni koncert był pierwszym wspólnym występem zespołu od śmierci Hawkinsa.

Według brytyjskiej agencji prasowej PA Media, Dave Grohl, jeden z liderów Foo Fighters, płacząc, powiedział publiczności na londyńskim stadionie Wembley: „Taylor lubił jammować i nagrywać z każdym i ze wszystkimi. Uwielbiał grać muzykę każdego dnia. nie ma wielu ludzi, którzy też tego nie zrobili. Był z nimi już wcześniej związany. Więc ta grupa przyjaciół, rodziny i muzyków, zebrał to wszystko razem i wszyscy jesteśmy tutaj dzisiaj połączeni przez tę osobę.

Motyw rodzinny był obecny przez cały pokaz. Szesnastoletni Oliver Shane Hawkins dołączył do zespołu swojego ojca, aby wykonać potężną piosenkę Foo Fighters „My Hero”.

„Panie i panowie, mamy kolejnego perkusistę, który przyjdzie i zagra z nami”, powiedział Grohl, witając Bena Hawkinsa na scenie. „I powiem ci, nie sądzę, żebym kiedykolwiek widziała kogoś tak mocno uderzającego w bębny jak ten facet, ale jest członkiem naszej rodziny. I powinien być tu dziś wieczorem z nami wszystkimi, a ja myślę, że to ma sens, że przyszedł i pobawił się z nami dziś wieczorem.

Niektóre z największych nazwisk w muzyce zwróciły się ku czci Hawkins, w tym Queens Roger Taylor, Brian May, Rush, wokalista AC/DC Brian Johnson i Neil Rodgers. Do uroczystości dołączyli Chrissy Hynd, gwiazda pop Keisha, sensacja Eurowizji Sam Ryder i frontman The Darkness Justin Hawkins.

We wcześniej nagranej wiadomości Elton opisał Johna Hawkinsa jako „niesamowitego perkusistę” i przypomniał mu o „graniu mojego ostatniego albumu, którym byłem podekscytowany i zaszczycony, że jestem”.

Taylor Hawkins został uhonorowany w hołdzie wideo na Grammys

„Dzisiejszy wieczór ma o nim pamiętać, uhonorować go i nigdy o nim nie zapomnieć” – dodał John, według PA.

READ  3 powody, dla których serial Disneya o Percym Jacksonie jest lepszy niż serial HBO o Harrym Potterze

Komicy Dave Chappelle i Jason Sudeikis również weszli na scenę, aby opowiedzieć historie o swoim związku z muzyką Hawkinsa.

Sobotnia impreza była pierwszym z dwóch uroczystych wydarzeń ku czci Hawkinsa. a Druga ceremonia uhonorowania Odbędzie się 27 września w Los Angeles. Środki z wydarzeń trafią do organizacji charytatywnych Music Support i MusiCares, które zostały starannie wybrane przez rodzinę Hawkins.

Dołączając do Foo Fighters w 1997 roku, Hawkins zadebiutował z zespołem podczas trasy promującej ich drugi album „The Color and the Shape”.

Chloe Millas z CNN przyczyniła się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *