The Orioles pozyskują zdobywcę nagrody Cy Young Award 2021 Corbina Burnesa w ramach wymiany z The Brewers

To będzie historyczny tydzień dla Baltimore Orioles.

Najpierw sprzedaj klub. Teraz Corbin Burns.

Dzień po tym, jak rodzina Angelos ogłosiła, że ​​zgodziła się zrzec się pakietu kontrolnego w franczyzie, zespół przejął asa Milwaukee Brewers w zamian za zatrzymującego Joeya Ortiza i leworęcznego DL Halla.

według SportowiecWedług rankingów Keitha Law Ortiz był kandydatem nr 5, a Hall był kandydatem nr 6 w organizacji Baltimore przed sezonem 2023. W celu sfinalizowania transakcji The Brewers otrzymaliby również od Orioles rundę draftu na rzecz równowagi konkurencyjnej na rok 2024. Wybór będzie 34. wyborem.

Orioles, którzy mają prawdopodobnie najgłębszy system farm w baseballu, byli gotowi przenieść elitarne talenty do Burnsa, czołowego startera w rotacji, której szukali przez cały sezon.

Posunięcie to jest nieco zaskakujące dla Brewers, którzy wydawali się umocnić swoją pozycję pretendenta do ligi NL Central, kiedy 23 stycznia podpisali kontrakt z pierwszym bazowym Rhysem Hoskinsem na dwuletni kontrakt o wartości 34 milionów dolarów jako wolny agent. Ponieważ jednak Burns kwalifikował się do uzyskania wolnego agenta pod koniec sezonu, Brewers zdecydowali, że chcą w zamian czegoś więcej niż tylko wyboru w drafcie.

Burns (29 lat) to trzykrotny uczestnik All-Star i zdobywca nagrody Cy Young Award 2021 National League. Niedawno zgodził się na roczny kontrakt z firmą Brewers o wartości 15 637 500 milionów dolarów, obejmujący ostatni rok arbitrażu płacowego. Jednak Orioles zawarli umowę, wiedząc, że mogą go zatrzymać tylko na sezon 2024.

Reprezentowany przez Scotta Borasa, którego klienci wolą udowadniać swoją wartość w przetargach otwartych, Burns niemal na pewno trafi na rynek wolnych agentów w przyszłym sezonie. Orioles, pod rządami nowej grupy właścicielskiej kierowanej przez miliardera Davida Rubinsteina, mogą przynajmniej mieć szansę na jego zatrzymanie.

READ  Hawks rozpoczynają formalne rozmowy z Quinem Snyderem w sprawie stanowiska głównego trenera: Zasoby

W zeszłym sezonie drużyna Orioles zdobyła swój pierwszy tytuł AL East od 2014 roku, wygrywając 101 meczów, co stanowi najwyższy wynik od 1979 roku.

Dodanie Burnsa ugruntuje ich pozycję faworytów w lidze. Burns dołącza do składu, w którym znajduje się już dwóch starterów, Kyle Bradish i Grayson Rodriguez, którzy po zeszłorocznej przerwie na All-Star należeli do najlepszych miotaczy w meczu.

Burns zakończył sezon z bilansem 10-8 z ERA na poziomie 3,39 w 193 2/3 rund dla Brewers, zapewniając najlepszy współczynnik spacerów i strikeoutów na rundy w Lidze Narodowej i piąty najlepszy wynik w głównych ligach (Bradesh był czwarty). The Brewers spędzili większość poza sezonem na wewnętrznych dyskusjach, czy go wymienić.

Nie jest jasne, czy wymiana Burnsa spowoduje inne ruchy dla Brewers, wysyłając ich w bardziej intensywny tryb budowy w pierwszym roku Pata Murphy'ego na stanowisku następcy Craiga Counsella na stanowisku menedżera.

Dodanie Ortiza zapewni zespołowi elastyczność w zakresie handlu zatrzymanym Williem Adamsem, który podobnie jak Burns stanie się wolnym agentem pod koniec sezonu. The Brewers rozważali także możliwość zacieśnienia współpracy z Devinem Williamsem, który został uznany za najlepszego zawodnika ligi holenderskiej w 2023 roku. Williams jest pod kontrolą klubu przez dwa sezony po niedawnym podpisaniu rocznego kontraktu o wartości 7,25 mln dolarów z opcją klubową o wartości 10,5 mln dolarów na rok 2025. .

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Stacey Revere/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *