Timberwolves i Dallas zmierzą się w barażach Konferencji Zachodniej

Timberwolves i Dallas grają dziś wieczorem w Dallas, a Mavericks prowadzą w serii do trzech zwycięstw 2:0. Pisarz Chris Hayne relacjonuje na żywo z American Airlines Arena:

Statystyki i mecze z meczu 3

21:01: Po trzech kwartach remis, Edwards wychodzi na prowadzenie po powrocie

Anthony Edwards obiecał, że będzie agresywny przed trzecim meczem i odkrył swoją agresywność w trzeciej kwarcie, kiedy po raz kolejny prowadził Wilki w meczu z 10 punktami w trzeciej kwarcie, a przed czwartą kwartą zespoły zremisowały 87-87.

Gdy Wilki przegrały 76:77, Edwards zdobył osiem z kolejnych 11 punktów Minnesoty, w tym grzmiącą grę, która wstrząsnęła fanami Dallas. Wydawało się, że wsad zaktywizował Edwardsa, który następnie uderzył dwóch kolejnych zawodników i zwiększył intensywność swojej defensywy, wymusiwszy stratę Derricka Jonesa Jr., a następnie dał sygnał ławce rezerwowych, aby skorzystał z przerwy na żądanie po 4:10.

Wilki objęły pierwsze prowadzenie przy stanie 5:3, kiedy Naz Reid trafił w układ, dając im prowadzenie 79-77.

W trzeciej kwarcie Wilki nie mogły powstrzymać wysłania Dallas na linię rzutów wolnych. W 8:36 kwarty Mavericks wykonywali rzut karny, a Mike Conley wszedł na ławkę rezerwowych z czterema faulami. W trzeciej kwarcie Dallas trafiało 14 z 17 z linii rzutów wolnych. Luka Doncic pod koniec trzeciej tercji zdobył 26 punktów, trafiając 8 z 10 z linii rzutów wolnych.

Jaden McDaniels i Rudy Gobert również rozpoczęli czwartą kwartę od czterech fauli każdy z nich.

Minnesota zaczęła uderzać w piłkę, wykorzystując nieobecność Dereka Lively’ego (Liveley został oficjalnie wykluczony ze względu na skręcony kark). Jones, obrońca obwodowy drużyny Dallas, również na krótko opuścił boisko po tym, jak wchłonął nielegalny twardy ekran od Nickeila Alexandra-Walkera.

20:09: Wilki idą środkiem, ale Mavs brakuje kluczowego gracza

Karl-Anthony Towns nie trafił w swoje pierwsze siedem strzałów tego wieczoru i w pierwszej połowie trafił 2 z 10, a Wolves prowadzili Dallas 60-52 do przerwy. Towns nie trafił wszystkich pięciu strzałów.

READ  Negocjacje CBA mają zostać wznowione w czwartek

Jednak Dallas doznało poważnej kontuzji w linii ataku, gdy Derek Lively opuścił boisko z powodu kontuzji szyi 8 minut i 35 sekund przed końcem drugiej połowy.

Kiedy Lively upadł na ziemię, próbując się odbić, jego głowa zderzyła się z kolanem Townsa, wyginając jego szyję do przodu. Lively przez kilka chwil podczas przerwy na żądanie pozostawał na ziemi i potrzebował pomocy w podniesieniu się z ziemi, próbując utrzymać równowagę. Zdobył sześć punktów w rzutach 3 z 3 i trzy zbiórki i już nie wróci.

Lively miał 13 z 13 punktów w serii, zanim odszedł. We wcześniejszej części meczu Towns został kolanem w pachwinę, gdy wielki zawodnik Wolves jechał na obręcz.

Luka Doncic i Rudy Gobert z drużyny Mavs wymienili uprzejmości w dalszej części tej kwarty, opowiadając o kolejnych zagraniach, po których zdobyli odbicie i okrążyli bramkę. Doncic powiedział kilka słów do Goberta po tym, jak w drugim meczu trafił nad nim za trzy punkty. W pierwszej połowie obie drużyny borykały się z nieudanymi próbami.

Edwards i Jaden McDaniels zdobyli 12 punktów i prowadzili Wilki.

W pierwszej połowie Dallas trafiał na 54%, a Doncic prowadził różnicą 15.

19:33: Wilki gonią się nawzajem, Conley odwiedza szatnię

Przed niedzielnym trzecim meczem trener Wolves, Chris Finch, powiedział, że wiadomość dla Karla-Anthony’ego Townsa jest taka, aby grał wolniej, podczas gdy on chce, aby Anthony Edwards grał szybciej.

Edwards zdobył dziewięć punktów w pierwszej kwarcie, ale Towns nie mógł utrzymać dobrej passy, ​​gdy po jednym punkcie Wolves przegrywali z Dallas 33-28.

Rozgrywający Wilków Mike Conley w trakcie kwarty udał się do szatni; Grał pomimo kontuzji łydki. Niedługo potem wrócił.

Edwards trafił 3 z 6 z gry, a Towns w kwarcie 0 z 3. Luka Doncić zdobył dla Dallas osiem punktów na początku meczu.

Dallas dobrze spisał się na własnym boisku, gdy Mavericks zdobyli pierwsze trzy trójki tego wieczoru, a Edwards zaczął słabo od straty, cegiełki i jednego z dwóch rzutów wolnych po jeździe.

READ  Lionel Messi i Argentyna cieszą się z posiadania najlepszej drużyny narodowej wszechczasów

Edwards oddał swoje kolejne dwa strzały, a Wilki zdobyły trójki od Conleya i Jadena McDanielsów i na przerwę dobiegły 15:13 na 6:01.

Wilki zdobyły siedem punktów w pierwszej kwarcie po tym, jak McDaniels wykonał plusk po uderzeniu ze średniego dystansu z około 3 metrów, ale obrona Wilków nie była w stanie odpowiedzieć na atak Mavericks, którzy strzelali 11 z 19.

18:36, wieści są coraz bliżej

Kluczowymi zawodnikami Dallas są Luka Doncic (statystyki w fazie play-off: 28,0 goli, 9,4 zbiórek, 9,3 asyst), strzelec Kyrie Irving (21,6 punktu, 5,4 asysty), mały napastnik Derrick Jones (10,1 punktu), mocny napastnik P.J. Washington (13,9 punktu) . Oraz środkowy Daniel Gafford (9,2 punktu i 5,7 zbiórek). Środkowy Derek Lively notuje średnio 8,7 punktu wchodząc na ławkę rezerwowych.

W przypadku Wilków są to Mike Conley (11,4 punktu, 6,1 asysty), Anthony Edwards (27,5 punktu, 6,5 zbiórki, 6,2 asysty), mały napastnik Jaden McDaniels (12,5 punktu) i mocny napastnik Karl-Anthony Towns (18,3 punktu). (8,9 zbiórek) i środkowy Rudy Gobert (12,5 punktu i 10,5 zbiórki). Naz Reid notuje średnio 11,7 punktów wchodząc z ławki rezerwowych.

Sędziami są Tony Brothers (szef załogi), Ben Taylor i Curtis Blair. Ostatnim razem, gdy byli właścicielami Wilków, był trzeci mecz serii Denver, który Wolves przegrali u siebie.

Mecz będzie transmitowany na antenie TNT według harmonogramu o godzinie 19:00

Podsumowanie porannych zdjęć: Anthony Edwards mówi, że będzie bardzo agresywny

Jedną z cech charakterystycznych Anthony’ego Edwardsa na boisku i poza nim jest zaraźliwa radość, z jaką podchodzi do każdego aspektu swojego życia. Bez względu na okoliczności rzadko można spotkać Edwardsa w złym humorze.

Edwards powiedział jednak, że po dwóch pierwszych meczach finałów Konferencji Zachodniej stracił trochę radości z gry w koszykówkę, ponieważ miał pewne trudności ze zdobywaniem punktów.

READ  Aktualizacje na żywo: Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

„Prawdopodobnie odrywałem się od dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Po prostu pozwalałem, aby moje błędy i inne rzeczy przyszły mi do głowy. Muszę wrócić do dobrej zabawy i grania z radością i uśmiechem” – powiedział Edwards podczas strzelaniny przed Gra 3. na mojej twarzy.”

Edwards ma jak dotąd 11 z 33 punktów w tej serii i obiecał, że będzie bardziej agresywny, częściej będzie atakował kosz i oddaje więcej strzałów w trzecim meczu niż do tej pory.

„Wszyscy zobaczycie dziś wieczorem. Będzie wiele sesji zdjęciowych” – powiedział Edwards. „… Będę bardzo agresywny. Nigdy nie oddawałem więcej niż 16 strzałów na mecz. Więc na pewno będę bardzo agresywny wychodząc”.

Edwards powiedział, że atmosfera wokół drużyny pozostaje pozytywna i optymistyczna, mimo że Wilki przegrały u siebie dwa mecze, które mogły wygrać.

„Wszyscy są w dobrym nastroju, zwłaszcza ja” – powiedział Edwards. „Przegraliśmy dwa mecze. Daliśmy im dwa mecze. Jesteśmy bardzo pewni siebie”.