Toonami organizuje maraton Dragon Ball Z na cześć twórcy serialu Akiry Toriyamy

Aby uczcić dziedzictwo twórcy Dragon Ball Z, Akiry Toriyamy, Toonami ogłosiło, że w ten weekend zorganizuje specjalny maraton anime.

Ogłoszono Toonami W sobotę 16 marca w programie programu znajdzie się maraton Dragon Ball Z Kai. Maraton rozpoczyna się o 2:00 czasu wschodniego i kończy o 5:30 i składa się z pierwszych ośmiu odcinków anime.

Zaznacz swoje kalendarze. | Zrzut ekranu: Taylor Lyles/IGN

„Na cześć legendy anime Akiry Toriyamy (1955–2024) uczcimy jego dziedzictwo w sobotni wieczór maratonem DBZ Kai od 2:00 do 6:00” – napisał Toonami w poście. „Niech spoczywa w pokoju jako Super Saiyanin”.

Dragon Ball Z Kai miał swoją premierę w 2009 roku i jest skróconą wersją serii anime Dragon Ball Z wydanej z okazji dwudziestej rocznicy anime. Oprócz remake'u oryginalnej serii, Dragon Ball Z Kai był także remasterem, który poprawił oprawę wizualną i animację oraz zawierał ponownie nagrane dialogi.

Choć niektórzy mogą być zdezorientowani, że Toonami wybrał Dragon Ball Z Kai zamiast oryginalnego anime Został wyemitowany pod koniec lat 90Jest prawdopodobne, że ta wersja anime jest wierniejszą adaptacją mangi Dragon Ball Z autorstwa Toriyamy, ponieważ większość treści dostępnych wyłącznie w anime jest obecna w oryginalnym anime, np. Czosnek Junior Epiczostał usunięty w Dragon Ball Z Kai.

W naszej recenzji DVD Dragon Ball Z Kai, sezon 1, część 1, IGN napisał: „Dragon Ball Z istnieje już od dawna. Jest wydawany w domowych kasetach wideo bez przerwy. Musi być wydawany w domowych kasetach wideo i tak w kółko.” Trzeba jednak przyznać, że nowa odsłona serii jest wyjątkowo dobrze zrobiona – techniczne aspekty produkcji robią wrażenie, a przeredagowana historia obejmuje pościg w sposób, który czyni go bardziej ekscytującym i dostępne dla nowych widzów.”

Jak donosi Toonami, maraton ma uczcić dziedzictwo Toriyamy, który niespodziewanie zmarł na początku tego miesiąca w wieku 68 lat. Chociaż Dragon Ball Z nie był pierwszym projektem Toriyamy, jest to prawdopodobnie jedno z jego najbardziej lubianych dzieł, a Dragon Ball Z (a co za tym idzie, większa seria Dragon Ball) odegrała wpływową rolę w branży anime i gier.

READ  Piosenki Harry'ego Stylesa, Bad Bunny i SZA z TikTok również zostaną ściągnięte z Billboardu

Taylor jest reporterem w IGN. Można ją śledzić na Twitterze @Ty Nexter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *