Trochę flaków, które uderzył Ian. DeSantis zmienia zasady głosowania dla dzielnic

Gubernator Ron DeSantis ułatwia wyborcom oddawanie głosów w trzech hrabstwach południowo-zachodniej Florydy dotkniętych huraganem Ian, wywołując krytykę, że „polityzuje klęskę żywiołową”.

Ponad milion wyborców w hrabstwach Charlotte, Sarasota i Lee będzie miało więcej czasu na wcześniejsze głosowanie w nadchodzących wyborach powszechnych i więcej sposobów na złożenie kart do głosowania pocztą na podstawie zarządzenia wykonawczego podpisanego w środę przez republikańskiego gubernatora.

DeSantis naganiacze niedawno uchwalili przepisy dotyczące głosowania, które zostały przyjęte przez legislaturę stanową kierowaną przez GOP, aby zaoferować pewne udogodnienia. Jedno z tych przepisów ogranicza skrzynki wrzutowe, które prawo nazywa „lokalami wyborczymi”.

Zgodnie z zarządzeniem obserwatorzy wyborów w trzech okręgach mogą zakładać nowe miejsca do przedterminowego głosowania i wrzutki. Karty do głosowania drogą pocztową można również przesłać drogą głosowania na adres inny niż adres, pod którym wyborca ​​jest zarejestrowany.

„Dziesiątki tysięcy mieszkańców Florydy zostało wysiedlonych, a dzisiejsze zarządzenie nie jest zgodne z momentem i nie zapewnia dostępu do głosowania wszystkim wyborcom na Florydzie” – powiedziała w oświadczeniu Jasmine Burney-Clark, założycielka organizacji praw wyborczych Equal Ground. „Zamiast tego gubernator DeSantis upolitycznia klęskę żywiołową”.

Huragan Ian wylądował w hrabstwie Lee 28 września jako sztorm kategorii 4. Zginęło ponad 100 osób i spowodował szkody o wartości ponad 75 miliardów dolarów. Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego zapewniła pomoc w przypadku klęsk żywiołowych w 24 z 67 okręgów stanu. Wiatr, sztorm i powodzie pozostawiły ślad zniszczenia, który rozciągał się od Neapolu do św. Augustyna.

To DeSantis Pilne zamówienie Decyzja o zmianie zasad głosowania tylko w trzech hrabstwach została podjęta „na podstawie zbiorowego wkładu stanowych nadzorców wyborów i pisemnych wniosków od nadzorców wyborów w hrabstwach Charlotte, Lee i Sarasota”.

W hrabstwie Lee, gdzie wylądował huragan Ian, „jest niewiele punktów wyborczych po burzy”, zgodnie z rozkazem, „a wiele istniejących już punktów wyborczych zniknęło”. Biuro Wyborcze hrabstwa Lee poinformowało również, że tornado „wypędziło niezliczonych wyborców hrabstwa Lee i pracowników sondażowych z ich domów”.

READ  Texas Air Show: Sześciu zabitych po katastrofie pary zabytkowych samolotów wojskowych w Dallas

Sekretarz stanu Florydy Cort Byrd powiedział w oświadczeniu, że jego biuro „współpracowało z nadzorcami wyborczymi, aby zapewnić, że wybory powszechne w 2022 r. zostaną przeprowadzone tak skutecznie i bezpiecznie, jak to możliwe, w całym stanie i w bardzo zniszczonych hrabstwach”.

Dzień wyborów to listopad. 8. W państwie są już akceptowane karty do głosowania pocztowego. Terminy wczesnego głosowania różnią się w zależności od dystryktu, ale wczesne głosowanie rozpocznie się 24 października w trzech dystryktach.

Obrońcy praw wyborczych domagają się płatności DeSantis dla wyborców dotkniętych huraganem Ian w całym stanie. Napisali przedstawiciele kilku organizacji, w tym Equal Ground, American Civil Liberties Union, NAACP i Voting Rights Project. List We wtorek poprosili Byrd i DeSantis o wydanie nadzwyczajnego nakazu, aby ułatwić głosowanie we wszystkich 24 hrabstwach uważanych za obszary katastrofy.

Niektóre z żądań grup — w tym wydłużenie dni wczesnego głosowania i lokalizacji — zostały uwzględnione w zamówieniu podpisanym przez DeSantis w środę, ale tylko w przypadku trzech okręgów.

W Lee, Charlotte i Sarasocie ponad 450 000 wyborców to zarejestrowani Republikanie, 265 000 to Demokraci, a prawie 290 000 to osoby niezrzeszone.

Ogólnie rzecz biorąc, w wielu dotkniętych huraganami hrabstwach zarejestrowani Republikanie przewyższają liczebnie Demokratów. W Orange County huragan Ian przeszedł jako sztorm kategorii 1, pozostawiając historyczne powodzie w Orlando i wokół niego, z 360 389 zarejestrowanymi Demokratami i 217 061 zarejestrowanymi Republikanami. Nie przewidziano dla niego wyjątków.

Burney-Clark z Equal Ground powiedział, że nakaz będzie „kolejnym przykładem pozbawienia wyborców przez gubernatora DeSantis”, z wyłączeniem innych dotkniętych burzami hrabstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *