Trump macha nazistowskimi gwiazdkami i paskami, Hamas popycha rodziny przed izraelskie czołgi, a Putin zajmuje bardzo kompromitujące stanowisko w stosunku do głowy rosyjskiego kościoła.

Napisane przez Miriam Cooper

18:29 12 lutego 2024, aktualizacja 18:43 12 lutego 2024

Platformy pokazywały Trumpa machającego nazistowskimi gwiazdami i paskami, Hamas popychający rodziny przed izraelskie czołgi oraz Putina w kompromitującej pozycji z głową rosyjskiego kościoła podczas corocznej niemieckiej parady satyrycznej.

Tłumy biesiadników wyszły na ulice niemieckich twierdz karnawałowych na parady Różowego Poniedziałku, które są tradycyjnym punktem kulminacyjnym obchodów karnawału w Kolonii, Düsseldorfie, Moguncji i innych miejscach w zachodnich Niemczech.

Co roku na drogich i skomplikowanych makietach widnieją gigantyczne karykatury polityków, z cierpką satyrą poruszającą aktualne problemy krajowe i globalne.

W Dusseldorfie ustawiono pojazd, w którym znajdował się były prezydent USA Donald Trump z nożyczkami i amerykańską flagą wyciętą w kształcie swastyki.

Inny przedstawia kandydata na prezydenta w 2024 r. dźgającego ukraińskiego żołnierza w plecy – co jest oznaką sprzeciwu Republikanów wobec pomocy Ukrainie.

W Dusseldorfie ustawiono pojazd, w którym znajdował się były prezydent USA Donald Trump z nożyczkami i amerykańską flagą wyciętą w kształcie swastyki.
Inny przedstawia kandydata na prezydenta w 2024 r. dźgającego ukraińskiego żołnierza w plecy – co jest oznaką sprzeciwu Republikanów wobec pomocy Ukrainie.
Jedna z platform przedstawiała Władimira Putina klęczącego w kamuflażu i trzymającego głowę Kościoła rosyjskiego, patriarchę Cyryla.

Jedna z platform przedstawiała Władimira Putina klęczącego w stroju kamuflażowym, trzymającego głowę Kościoła rosyjskiego, patriarchę Cyryla.

Ten ostatni również zdawał się klęczeć, trzymając się Putina i przyciskając twarz do czoła rosyjskiego przywódcy.

Skrajnie kompromitujące stanowisko Putina i Cyryla sugeruje, że zwierzchnik Kościoła rosyjskiego dokonuje aktu seksualnego z prezydentem swojego kraju. Na boku pływaka napisano: „Z Rosji z miłością”.

Tematem była także wojna między Izraelem a Hamasem, a w Düsseldorfie pojawił się pojazd przedstawiający postać ubraną w mundur wojskowy z napisem „Hamas”, popychającą coś, co wyglądało na rodzinę w stronę izraelskiego czołgu.

W tym roku ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski szedł ulicami Kolonii z transparentem z napisem „Być lub być NATO”. Zełenski chce, aby Ukraina mogła przystąpić do zachodniego sojuszu wojskowego.

Inna platforma karnawałowa w Düsseldorfie przedstawia prezydenta Rosji Władimira Putina jedzącego Ukrainę, z podpisem „udław się”.

Tematem była także wojna między Izraelem a Hamasem, a w Düsseldorfie pojawił się pojazd przedstawiający postać ubraną w mundur wojskowy z napisem „Hamas”, popychającą osobę przypominającą rodzinę w stronę izraelskiego czołgu.
W tym roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski szedł ulicami Kolonii z transparentem z napisem „Be or NATO Be”.
Inny rysunek z karnawału w Dusseldorfie przedstawia prezydenta Rosji Władimira Putina jedzącego Ukrainę, z podpisem „udław się”.

Na dnie platformy wisiał napis: „Dwa lata, ale niestety wciąż nowy”.

READ  Z cienia wychodzi krytyczny partner Putina Aleksiej Nawalny

W Moguncji różowy samochód Barbie i Ken prezydenta Rosji Władimira Putina pojawił się za Alice Weidel i Sahirą Wagenknecht, współprzewodniczącymi niemieckich partii politycznych, skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec i koalicji Sahra-Wagenknecht.

Partie Weidel i Wagenknecht krytykują sankcje nałożone na Rosję i sprzeciwiają się dostawom broni na Ukrainę.

Inny portal skrytykował media, rysując płomień na boku z napisem „2023: najcieplejszy rok w historii” i stukając w ramię mężczyznę trzymającego kamerę umieszczoną na przypominającym eksplozję znaku z napisem „Wojny”. .

Niepopularny rząd niemiecki został wyśmiany, kanclerz Olaf Scholz został przedstawiony jako lenistwo, a minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock jako słoń w sklepie z porcelaną, niemiecki odpowiednik byka w sklepie z porcelaną.

Jedna z parad przedstawiała kanclerza Olafa Scholza i przedstawiała go z dziurą w głowie, nazywając go „Hole-af Scholz”.

W Moguncji różowy wózek Barbie i Ken pojawił się w samochodzie prezydenta Rosji Władimira Putina za Alice Weidel i Sahirą Wagenknecht, współprzewodniczącymi skrajnie prawicowych niemieckich partii politycznych Alternatywa dla Niemiec (AfD) i koalicji Sahra-Wagenknecht, które krytykują i sprzeciwiać się sankcjom wobec Rosji. Dostawa broni na Ukrainę
Jedna z platform przedstawia prezydenta Chin Xi Jinpinga, prezydenta Rosji Władimira Putina i najwyższego przywódcę Iranu Alego Chamenei z drewnianą deską przyczepioną do czoła.
Inny portal skrytykował media, rysując płomień na boku z napisem „2023: najcieplejszy rok w historii” i stukając w ramię mężczyznę trzymającego kamerę umieszczoną na przypominającym eksplozję znaku z napisem „Wojny”.
Pojazd paradny przedstawiał kanclerza Olafa Schulza i pokazał go z dziurą w głowie, nazywając go „Dziurą Schulza”.
Niepopularny rząd niemiecki był wyśmiewany, a kanclerz Olaf Scholz przedstawiany jako leniwy.
Minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock została przedstawiona jako słoń w sklepie z porcelaną, co jest niemieckim odpowiednikiem byka w sklepie z porcelaną.

W paradzie w Dusseldorfie wzięło udział 8 000 uczestników w 85 grupach spacerowych i 110 platformach.

Platformy zaprojektował Jacques Tilly, czołowy niemiecki projektant platform karnawałowych, który w ubiegłych latach kręcił sceny satyryczne z udziałem takich przywódców jak Trump i Putin.

Miliony biesiadników wyszło dziś na ulice całych Niemiec, aby uczcić karnawał Różanego Poniedziałku, który tradycyjnie odbywa się w poniedziałek przed Środą Popielcową.

W okolicy szkoły są zamknięte, więc dzieci mogą wziąć udział w popularnych paradach ulicznych z udziałem platform, orkiestr dętych i grup tanecznych rzucających w gapiów cukierkami, czekoladkami i kwiatami.

Tylko podczas parady ulicznej w Kolonii uczestnicy parady rzucili widzom 700 000 kawałków czekolady, 300 000 bukietów kwiatów i 220 000 pudełek czekoladowych cukierków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *