Trzech funkcjonariuszy z Nowego Jorku rannych w ataku nożem, podejrzany postrzelony w pobliżu sylwestrowej kuli

Mężczyzna zaatakował nożem funkcjonariuszy nowojorskiej policji niedaleko obchodów sylwestrowych w tym mieście, poinformowała policja w niedzielę.

Dwóch zostało uderzonych w głowę i trafiło do szpitala. Oficer – nowicjusz – doznał pęknięcia czaszki pierwszego dnia na patrolu z NYPD, powiedział komisarz policji Keith Sewell podczas konferencji prasowej. W innym funkcjonariusz w ósmym roku służby w NYPD doznał poważnego urazu. Stan wszystkich trzech funkcjonariuszy jest stabilny i oczekuje się, że wyzdrowieją, powiedział w niedzielę rzecznik.

19-latek podejrzany został zidentyfikowany przez źródła policyjne jako Trevor Pickford CBS Nowy Jork, został postrzelony w ramię w jednym z biur. Oczekuje się również, że wyzdrowieje.

Według CBS New York, Pickford został niedawno umieszczony na liście obserwowanych terrorystów FBI po tym, jak jego ciotka poinformowała, że ​​uległ radykalizacji w Internecie i wyraził chęć wyjazdu za granicę, by walczyć z islamskimi ekstremistami.

Po 22:00, osiem przecznic od Times Square, tysiące osób gromadziło się na dorocznym balu noworocznym miasta.

Burmistrz Eric Adams powiedział, że rozmawiał z rannym funkcjonariuszem w szpitalu, któremu założono szwy.

„Był w dobrym nastroju” – powiedział Adams. „Zrozumiał, że jego rola uratowała dziś życie nowojorczykom”.

Adams pochwalił działania funkcjonariuszy i powiedział, że incydent był odosobniony.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak nasi funkcjonariusze poradzili sobie z tą sytuacją. Wszyscy trzej funkcjonariusze są w stabilnym stanie i nie ma obecnie żadnych wiarygodnych zagrożeń dla nowojorczyków” – powiedział Adams.

Zastępca dyrektora biura terenowego FBI w Nowym Jorku powiedział, że podejrzany działał sam.

FBI, NYPD i Joint Terrorism Task Force prowadzą dochodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *