Twitter twierdzi, że ostatnia próba Muska anulowania umowy jest „nieważna i nielegalna”

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

12 września (Reuters) – Twitter Inc. (TWTR.N) Powiedział w poniedziałek, że płatności na rzecz informatora nie naruszyły żadnych warunków przejęcia 44 miliardów dolarów Elona Muska, po tym, jak najbogatszy człowiek na świecie podjął kolejną próbę zerwania umowy.

W liście do Twittera w piątek, prawnicy Muska powiedzieli, że nieuzyskanie przez Twitter jego zgody przed dokonaniem płatności 7,75 miliona dolarów na rzecz demaskatora Petera Zatko i jego adwokata naruszyło umowę o połączeniu, która ogranicza możliwość dokonywania przez Twitter takich płatności.

Prawnicy Twittera odpowiedzieli w poniedziałek, twierdząc, że argumentacja Muska za wycofaniem się z umowy była „fałszywa i błędna”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Akcje firmy zajmującej się mediami społecznościowymi spadły o prawie 2% do 41,37 USD, znacznie poniżej ceny ofertowej Muska wynoszącej 54,20 USD.

List do prawników Muska ma przed wtorkowym spotkaniem, na którym udziałowcy Twittera będą głosować nad transakcją. Czytaj więcej

Zatko, który został zwolniony przez Twittera w styczniu jako dyrektor ds. bezpieczeństwa firmy, w zeszłym miesiącu oskarżył firmę zajmującą się mediami społecznościowymi o fałszywe twierdzenie, że posiada solidny plan bezpieczeństwa oraz o składanie mylących oświadczeń na temat jej ochrony przed hakerami i kontami spamowymi.

Musk, który prowadzi również firmę produkującą samochody elektryczne Tesla Inc (TSLA.O)Twitter oskarżył o nieprawdziwe przedstawianie rozprzestrzeniania się spamu lub kont botów na swojej platformie i starał się rozwiązać umowę, powołując się na te powody.

Informator spotka się 13 września z Komisją Sądownictwa Senatu USA, aby omówić zarzuty.

„Ponieważ obóz piżmowy może teraz włączyć zarzuty Zatko do jego zeznań dla stanu Delaware, jutrzejsza sesja będzie uważnie obserwowana przez Street”, napisali analitycy Wedbush w notatce.

READ  „Ogromny byczy sygnał” czy „prawdziwa katastrofa”? 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o bitcoinie w tym tygodniu

Proces Twitter vs Musk ma rozpocząć się 17 października w Delaware Chancery Court.

Prawnik Muska nie mógł uzyskać komentarza.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Nivedita Balu donosi w Bengaluru); Montaż przez Anila de Silva

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *