Tysiące lotów opóźnionych lub odwołanych, ponieważ podróż rozpoczyna się 4 lipca

Podróżni w całym kraju stanęli przed perspektywą odwołanych lub opóźnionych lotów w sobotę, ponieważ linie lotnicze i lotniska musiały zmagać się z kombinacją wysokiego popytu, złej pogody i niedoborów personelu.

Od sobotniej nocy prawie 650 lotów zostało odwołanych w Stanach Zjednoczonych, a ponad 5200 zostało opóźnionych w obrębie kraju lub poza nim, Według strony śledzącej loty FlightAware.

O ile liczba problematycznych lotów była wyższa niż w typowy dzień podróży, to zapotrzebowanie na podróże również było wyższe. Według Administracji Bezpieczeństwa TransportuW weekend 4 lipca liczba podróżnych osiągnęła poziom sprzed pandemii. Popyt na podróże w ten sam weekend ubiegłego roku w dużej mierze odbił się od pandemicznych minimów, ale pozostał poniżej tegorocznego poziomu.

Dane FlightAware wykazały, że trzy lotniska w USA najbardziej dotknięte przez odwołania i opóźnienia w sobotę to międzynarodowe lotnisko Dallas-Fort Worth, lotnisko Kennedy i lotnisko Newark Liberty w rejonie Nowego Jorku.

Liczba odwołanych i opóźnionych lotów była znacznie niższa niż w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, kiedy zła pogoda i braki kadrowe związane z Omicronem spustoszyły rozkłady lotów.

Jednak linie lotnicze starają się nadążyć za popytem na święto 4 lipca, ponieważ borykają się z niedoborami pilotów, warunkami pogodowymi i opóźnieniami kontroli ruchu lotniczego.

„Zespoły Delta nadal bezpiecznie radzą sobie ze złożonymi czynnikami złej pogody i opóźnień kontroli ruchu lotniczego, które wpływają na dostępny czas pracy załogi lotniczej” – powiedział w e-mailu rzecznik Delta Airlines. „Odwołanie lotu jest zawsze ostatecznością i szczerze przepraszamy naszych klientów za wszelkie zakłócenia w ich planach podróży”.

Delta poinformowała, że ​​oferuje klientom możliwość zmiany harmonogramu lotów od 1 lipca do 4 lipca bez zmiany cen, jeśli latają między tym samym miejscem docelowym a źródłem.

United Airlines obwiniały również o opóźnienia programy pogodowe i programy kontroli ruchu lotniczego.

Napięcia w American Airlines doprowadziła usterka komputera w systemie handlu lotami testowymi, który, jak twierdzi linia lotnicza, pozwalał na handel lotami, które „nie powinny być dozwolone”. Ale American powiedział, że „nie spodziewa się żadnego wpływu operacyjnego z tego powodu” i dodał, że „głównymi czynnikami powodującymi opóźnienia/odwołania” w sobotę były „kwestie związane z pogodą i kontrolą ruchu”.

READ  Ceny złota tną straty dzięki zakładom na podwyżkę stóp procentowych po obniżce OPEC+

Federalna Administracja Lotnictwa poinformowała, że ​​głównym powodem opóźnień i odwołań lotów były warunki pogodowe, a następnie zapotrzebowanie na podróż. „FAA działała w kwestiach zgłaszanych przez linie lotnicze i współpracuje z nimi w celu wymiany informacji, aby zapewnić bezpieczny ruch samolotów, gdy pogoda i inne zdarzenia w przestrzeni powietrznej ograniczają przepustowość. Agencja dodała również alternatywne trasy i umieściła więcej kontrolerów stref popytu” – dodała agencja. dodany w oświadczeniu. wysoki i zwiększone udostępnianie danych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *