Ugandyjscy urzędnicy zgłosili 11 nowych przypadków eboli w stolicy od piątku

Ugandyjscy urzędnicy powiedzieli, że 11 innych Przypadki eboli W stolicy od piątku alarmujący wzrost infekcji nastąpił zaledwie miesiąc po ogłoszeniu epidemii w odległej części wschodnioafrykańskiego kraju.

Minister zdrowia Jane Ruth Aceng powiedziała w poniedziałek, że dziewięć kolejnych osób w obszarze metropolitalnym Kampali miało w niedzielę pozytywny wynik testu na obecność wirusa Ebola, a w piątek kolejne dwie osoby.

szczyt Światowa Organizacja Zdrowia Urzędnik w Afryce powiedział w zeszłym tygodniu, że epidemia eboli w Ugandzie „szybko ewoluuje”, opisując trudną sytuację pracowników służby zdrowia.

Ugandyjskie władze ds. zdrowia potwierdziły 75 przypadków eboli od 20 września, w tym 28 zgonów. Jest 19 aktywnych spraw.

Uganda twierdzi, że epidemia EBOLA musi zakończyć się do końca roku

Oficjalne dane nie obejmują osób, które prawdopodobnie zmarły na Ebolę, zanim epidemia została potwierdzona w społeczności rolniczej 93 mil na zachód od Kampali.

Obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa Ebola daleko od epicentrum epidemii zmusiły władze do nałożenia ciągłych blokad, w tym nocnej godziny policyjnej, w dwóch z pięciu hrabstw zgłaszających przypadki wirusa Ebola. Środki zostały podjęte po tym, jak mężczyzna z wirusem Ebola szukał leczenia w Kampali i zmarł w tamtejszym szpitalu.

Dziewięć nowych przypadków zgłoszonych w poniedziałek przebiega według podobnego schematu, ponieważ wszystkie miały kontakt z pacjentem z ebolą, który przyjechał z hotspotu eboli i szukał leczenia w głównym szpitalu publicznym w Kampali, znanym jako Mulago.

Lekarze noszący sprzęt ochronny modlą się razem przed wizytą u pacjenta, który miał kontakt z ofiarą eboli, na oddziale izolacyjnym Regionalnego Szpitala Polecającego Entebbe w Entebbe w Ugandzie, 20 października 2022 r.
(Zdjęcie AP / Hajarah Nalwadda)

tam Nie ma sprawdzonej szczepionki Sudański szczep Eboli rozprzestrzenił się w Ugandzie.

Ostatnia epidemia eboli w Ugandzie zabija pierwszego pracownika służby zdrowia

Według Afrykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom do czwartku ugandyjscy urzędnicy udokumentowali ponad 1800 osób zarażonych wirusem Ebola, z których 747 ukończyło 21 dni monitorowania pod kątem możliwych objawów choroby objawiającej się wirusową gorączką krwotoczną.

READ  Wojna na Ukrainie: 2-letnia dziewczynka zginęła, a wielu zostało rannych w Dnieprze po rosyjskim uderzeniu

Śledzenie kontaktów jest kluczem do powstrzymania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, takich jak Ebola.

Wirus Ebola rozprzestrzenia się poprzez kontakt z płynami ustrojowymi osoby zakażonej lub skażonymi materiałami. Objawy to gorączka, wymioty, biegunka, bóle mięśni, a czasem krwawienie wewnętrzne i zewnętrzne.

Naukowcy nie znają naturalnego rezerwuaru wirusa Ebola, ale podejrzewają, że pierwsza osoba zarażona wirusem Ebola zaraziła się wirusem poprzez kontakt z zarażonym zwierzęciem lub zjedzenie jego surowego mięsa. Ugandyjscy urzędnicy nadal badają źródło obecnej epidemii.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Uganda doświadczyła kilku wybuchów epidemii eboli, w tym wybuchu epidemii wirusa Ebola w 2000 r., która zabiła ponad 200 osób. 2014-2016 Epidemia wirusa Ebola w Afryka Zachodnia Zabił ponad 11 000 osób, co stanowi największą liczbę zgonów z powodu tej choroby.

Ebola została odkryta w 1976 roku w dwóch równoczesnych wybuchach w Sudanie Południowym i Kongu, które miały miejsce w wiosce w pobliżu rzeki Ebola, od której pochodzi nazwa choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *