Ujawniając „zdjęcia” zaginionego samolotu, Amelia Earhart rozwiązuje problem zniknięcia. Wiadomości z USA

Tony Romeo, były oficer wywiadu Sił Powietrznych i dyrektor generalny Deep Sea Vision, uważa, że ​​niewyraźne zdjęcia z dna oceanu przedstawiają samolot, który zaginął w 1937 roku.


wto 30 stycznia 2024 04:02, Wielka Brytania

Pilot i odkrywca wierzy, że rozwiązał jedną z największych tajemnic lotnictwa i odkrył położenie samolotu Amelii Earhart.

Tony Romeo, były oficer wywiadu Sił Powietrznych i dyrektor generalny Deep Sea Vision, sprzedał w zeszłym roku nieruchomości komercyjne, aby sfinansować swoje badania głębinowe na Pacyfiku.

Próbując odnaleźć zaginiony samolot, przeczesał dno oceanu za pomocą technologii sonarowej w obszarze, w którym podejrzewa się, że Earhart rozbił się w 1937 roku.

Jego zespół przechwycił dane sonarowe z grudniowej misji zwiadowczej wykonanej przez podwodnego drona i znalazł obraz niewyraźnego kształtu przypominającego samolot, który według Romeo to dwusilnikowy Lockheed 10-E Electra należący do zaginionego pilota.

Zdjęcie zrobiono około 160 km od wyspy Howland, w połowie drogi między Australią a Hawajami.

Oczekiwano, że Earhart i jej nawigator Fred Noonan wylądują tam w lipcu 1937 r., aby zatankować paliwo podczas próby zostania pierwszą kobietą-pilotem, która okrąży kulę ziemską.

Ale nigdy nie przybyli, a dwa lata później uznano ją za zmarłą, gdy Stany Zjednoczone doszły do ​​wniosku, że rozbiła się gdzieś na Pacyfiku, ale jej szczątków nigdy nie odnaleziono.Obraz:
Amelia Earhart opuszcza Londonderry w Irlandii Północnej i udaje się do Londynu 22 maja 1932 r. (AP Photo/Sydney Malidin)

Romeo upiera się, że znaleziony przez niego samolot należy do Earharta, pomimo złej jakości zdjęcia – powiedział siostrzanej stacji Sky News. Wiadomości NBC: „Trudno by cię było przekonać, że to nie był samolot Amelii, z wyjątkiem samolotu pierwszego i drugiego.

„W okolicy nie ma innych znanych wraków, a wzór z ogonem, który wyraźnie widać na zdjęciu, z pewnością nie pochodzi z tego okresu”.

READ  Prezenter Fox News, Dagan McDowell, odrzuca pierwszą kontuzję głowy Duy Tagovailovej jako „szaloną”

Zespół Romea planuje wrócić na miejsce z kamerą i dronem w tym roku lub na początku przyszłego.

„Następnym krokiem jest potwierdzenie i jest wiele rzeczy, które musimy o tym wiedzieć. Wydaje się, że istnieje pewna luka w zabezpieczeniach. To znaczy, trwa to już od 87 lat” – powiedział.

Podczas swojej ostatniej podróży zespół użył bezzałogowej łodzi podwodnej do przeskanowania dna oceanu o powierzchni 5200 mil kwadratowych.

Według „Wall St. Journal” odnaleziono zdjęcie podejrzanego samolotu spoczywającego na głębokości 5000 metrów pod wodą.

„Myślę, że to największa tajemnica wszechczasów” – powiedział Romeo. „Z pewnością najtrwalsza tajemnica lotnictwa wszechczasów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *