Ulewny deszcz zalewa południowokoreańską stolicę Seul, zabijając co najmniej siedem osób

Zawieszenie

Seul – Co najmniej siedem osób zginęło w powodziach po ulewnych deszczach, które nawiedziły Koreę Południową w poniedziałek i wtorek, w tym stolicę, Seul, zalewając ulice miasta i stacje metra.

Zdjęcia i filmy z obszaru metropolitalnego Seulu, w którym mieszka około 25 milionów ludzi, przedstawiały na wpół zanurzone samochody, ludzi chodzących po pas w wodzie i przepełnione stacje metra. Urzędnicy rządowi powiedzieli, że siedem zgłoszonych zgonów obejmuje 13-letnie dziecko, które utkwiło w piwnicy budynku w Seulu z dwoma dorosłymi. Brakuje sześciu innych osób.

Rekordowe opady – które zakończyły się dopiero we wtorek rano czasu lokalnego – były najgorsze w niektórych częściach Seulu od 1904 roku, kiedy lokalni urzędnicy rozpoczęli Dokumentacja opadowa. Według Koreańskiej Administracji Meteorologicznej deszcz uderzył w poniedziałek około 381,5 mm (15 cali) na południowy zachód od Seulu. Drugi co do wielkości dzień opadów przypadał na 2 sierpnia 1920 r., kiedy w stolicy spadło około 354,7 mm (14 cali).

Jeden szczególny obraz wywołał alarm i intrygę w sieci: mężczyzna w garniturze siedzi na dachu zanurzonego samochodu w ekskluzywnej dzielnicy Seulu Gangnam.

„Nie ma nic cenniejszego niż życie i bezpieczeństwo. Rząd będzie w pełni zarządzać sytuacją ulewnych deszczów za pośrednictwem Centrali ds. Środków Bezpieczeństwa Katastrof” – powiedział prezydent Yoon Suk Yeol. Napisał W poście na Facebooku.

W niektórych częściach miasta wystąpiły przerwy w dostawie prądu, a mieszkańców nisko położonych terenów poproszono o ewakuację.

Koreańska Administracja Meteorologiczna wydała ostrzeżenia o ulewnych deszczach do poniedziałkowej nocy w różnych regionach centralnych, ostrzegając, że niektóre obszary będą doświadczać od 50 do 100 mm (1,9 do 3,9 cala) deszczu na godzinę. Wysłała również ostrzeżenia o wysokiej temperaturze we wschodnich prowincjach Korei Południowej.

READ  Najnowsze informacje o wojnie rosyjsko-ukraińskiej - The Washington Post

Ekstremalne opady deszczu nasilają się na całym świecie z powodu spowodowanej przez człowieka zmiany klimatu. Cieplejsza pogoda jest w stanie zatrzymać więcej wilgoci i wytworzyć więcej opadów.

36-letni Joseph Hatfield, nauczyciel z Seulu, który nagrał wideo z powodzi w Anyang, w prowincji Gyeonggi, na południe od Seulu, powiedział The Post, że widział kilka osób na pierwszym piętrze próbujących usunąć wodę ze swoich domów i firm.

„Rzeka przelewa się po ulewnym deszczu, ale nigdy wcześniej nie widziałem jej tak często, więc było to bardzo niepokojące” – powiedział, dodając, że poziom stopniowo wzrastał przez całe popołudnie, a deszcz padał w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *