Uniwersytet Columbia: Córka Ilhana Omara zawieszona, 108 aresztowanych w związku z protestami w Gazie

  • Bernda Debussmanna Jr
  • wiadomości BBC

Tytuł Filmu, OBEJRZYJ: Policja nowojorska aresztuje dziesiątki osób podczas protestu w American College w Gazie

Ponad 100 studentów zostało aresztowanych po tym, jak policja oczyściła obóz propalestyńskich demonstrantów na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku.

Rektor uniwersytetu powiedział, że „nadzwyczajna akcja” nastąpiła po kilku ostrzeżeniach i była konieczna w celu zapewnienia bezpiecznego środowiska.

Wśród uczestników protestu była córka polityka z Minnesoty Ilhana Omara, który został zawieszony.

Protesty wstrząsają amerykańskimi kampusami od czasu rozpoczęcia wojny między Izraelem a Gazą w zeszłym roku.

W środę demonstranci rozbili na terenie kampusu około 50 namiotów, a setki studentów i innych osób zebrało się wraz z nimi w nocy.

Ponad 100 osób przebywało na trawnikach przez ponad 30 godzin, naruszając zasady uniwersyteckie, powiedział na czwartkowej konferencji prasowej burmistrz Nowego Jorku Eric Adams.

Do demonstrantów dołączył niezależny kandydat na prezydenta Cornel West.

W oświadczeniu skierowanym do wykładowców wcześniej w czwartek rektor Uniwersytetu Columbia, dr Nemat Shafik, stwierdził, że według niego decyzja o upoważnieniu nowojorskiej policji do usunięcia obozowiska „nigdy nie była konieczna”.

„Ludzie, którzy założyli obóz, naruszyli długą listę zasad i zasad” – stwierdził dr Shafiq. „W drodze bezpośrednich rozmów i pisemnie uniwersytet wielokrotnie powiadamiał o tych naruszeniach”.

„Wszystkie próby rozwiązania tej sytuacji zostały odrzucone przez zaniepokojonych studentów” – stwierdził z żalem dr Shafiq.

W sumie na miejscu protestu zatrzymano 108 osób, większość z nich otrzymała wezwania za wtargnięcie. Według lokalnych raportów, po oczyszczeniu terenu protesty trwały przez cały dzień i noc.

Studencka gazeta Columbia Spectator podała, że ​​akcja władz była pierwszymi masowymi aresztowaniami na terenie kampusu od czasu protestów przed wojną w Wietnamie w 1968 roku.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia, Córka Ilhana Omara, 21-letnia Isra Hirsi, oświadczyła, że ​​została zawieszona w Barnard College.

Wcześniej w X na Twitterze córka Ilhana Omara, 21-letnia Isra Hirsi, poinformowała, że ​​została zawieszona w Barnard College za „solidarność z Palestyńczykami stojącymi w obliczu ludobójstwa”.

Pani Hirsi stwierdziła, że ​​przez trzy lata studiów w prywatnym żeńskim college'u sąsiadującym z Columbią i z nią powiązanym nigdy nie otrzymała reprymendy ani reprymendy.

Jej matka jest jedną z najzagorzalszych krytyków Izraela na Kapitolu. W 2019 roku kongresmenka przeprosiła po opublikowaniu na Twitterze, że wsparcie USA dla Izraela dotyczy „dziecka Benjamina”, co jest slangowym określeniem banknotów 100-dolarowych, co wywołało oskarżenia o antysemityzm.

Jedna z organizacji stojących za protestem, Columbia University Apartheid Dissociation, stwierdziła, że ​​zawieszenie pani Hirsi i dwóch innych studentów, zidentyfikowanych jako Maryam Iqbal i Sob Dinu, „pozbawiło ich dostępu do żywności, mieszkania i infrastruktury medycznej”. „.

„Dwóch z trzech mieszka w akademikach i zostało nielegalnie zamkniętych bez uprzedzenia” – dodano w oświadczeniu, dodając, że zawieszenie weszło w życie natychmiast.

Barnard College powiedział BBC, że „nie dostarcza informacji na temat poufnych zachowań uczniów”.

Tytuł Zdjęcia, Policja stoi na straży obok ciężarówki ze skonfiskowanym sprzętem kempingowym

„podlega ograniczeniom”

W oddzielnym komunikacie społeczności Barnard opublikowanym w czwartek stwierdzono, że pracownicy poprosili uczniów o opuszczenie szkoły i ostrzegli, że w przypadku niezastosowania się do tego zalecenia, „będą podlegać sankcjom”.

W środę wieczorem wydano także pisemne ostrzeżenia, ostrzegające ich przed tymczasowym zawieszeniem, jeśli nie opuszczą obozu tej samej nocy.

„Dziś rano… rozpoczęliśmy obozowanie zidentyfikowanych uczniów Barnarda objętych tymczasowym zawieszeniem i będziemy to kontynuować” – dodał w oświadczeniu.

Stowarzyszenie Samorządu Studenckiego Barnard's w oświadczeniu stwierdziło, że zawieszenia są „nielegalne” i naruszają „świętość instytucji akademickiej oraz jej misję polegającą na ułatwianiu otwartego dialogu”.

Co najmniej jeden profesor – wykładowca filologii klasycznej Joseph Hawley – publicznie poparł protest.

Powiedział „Observerowi”: „Szkoda, że ​​przez ostatnie kilka miesięcy nie byłem większym optymistą, a dziś bardziej chodzi o protesty studentów niż o reakcję uniwersytetu”.

Protest w Kolumbii nastąpił kilka dni po tym, jak propalestyńscy protestujący zablokowali główne drogi w całym kraju, blokując dostęp do lotnisk, w tym O'Hare International w Chicago i Seattle-Tacoma International, a także mostów Golden Gate w San Francisco i Brooklyn Bridge w Nowym Jorku. Yorku. Yorku.

READ  Rosja atakuje Ukrainę, potępia atak NATO, Żeleński wprowadza stan wojenny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *