Upadek banku w Dolinie Krzemowej dotyczył założycieli koloru

W ciągu kilku godzin od tego, jak niektórzy z największych klientów Silicon Valley Bank zaczęli wypłacać swoje pieniądze, grupa założycieli start-upów na WhatsApp rozrosła się do ponad 1000 członków.

Pytania płynęły, gdy finanse banku się pogorszyły. Niektórzy szukali poważnej porady: Czy możesz otworzyć konto w dużym banku bez numeru ubezpieczenia społecznego? Inni odwiedzali rodziców za granicą i pytali, czy powinni być w banku, aby otworzyć konto.

Wyłonił się jasny motyw: głębokie zaniepokojenie szerszym wpływem na startupy kierowane przez osoby o innym kolorze skóry.

Wall Street walczy o powstrzymanie kryzysu bankowego Szybki upadek SVP — szesnasty co do wielkości bank w kraju i największy bank, który upadł od czasu krachu finansowego w 2008 r. — eksperci branżowi przewidują, że osobom o innym kolorze skóry będzie jeszcze trudniej zabezpieczyć fundusze lub dom finansowy dla swoich startupów.

SVB otworzyło swoje drzwi dla takich przedsiębiorców, zapewniając możliwości budowania krytycznych relacji w społecznościach technologicznych i finansowych, które były niedostępne w większych instytucjach finansowych. Jednak mniejsi gracze mają mniej sposobów na uniknięcie spowolnienia gospodarczego, co odzwierciedla niebezpieczną podróż, przed którą stają przedsiębiorcy z mniejszości, próbując poruszać się po historycznie rasistowskich branżach.

„Wszyscy ci ludzie mają bardzo wyjątkowe okoliczności w oparciu o ich tożsamość, nie jest to coś, co mogą w sobie zmienić, i to sprawia, że ​​​​nie mają konta w pierwszej czwórce (dużych bankach)” – powiedziała Asya Bradley, członek zarządu Myriad Startups. Widziałem grupę WhatsApp zmagającą się z upadkiem SVP.

Bradley powiedział, że niektórzy inwestorzy nakłaniali startupy do przejścia do większych instytucji finansowych w celu zabezpieczenia się przed przyszłym ryzykiem finansowania, ale nie jest to łatwe przejście.

„Powodem, dla którego chodzimy do banków regionalnych i społecznościowych, jest to, że te (duże) banki nie chcą naszej działalności” – powiedział Bradley.

READ  Jak Manchester City zdobył swój pierwszy tytuł Ligi Mistrzów

Ekspert bankowy Aaron Klein, starszy wykładowca studiów ekonomicznych w Brookings Institution, powiedział, że upadek SVB może zaostrzyć różnice rasowe.

„Może to być bardzo trudne dla osób, które nie pasują do tradycyjnej skrzynki kredytowej, w tym mniejszości” – powiedział Klein. „System finansowy, który faworyzuje obecnych posiadaczy majątku, utrwali dziedzictwo dawnej dyskryminacji”.

Tiffany Tufu nie mogła uzyskać dostępu do swojego konta SVB, co z kolei nie było w stanie zapłacić swoim pracownikom.

Tufu zebrał 5 milionów dolarów jako dyrektor generalny The Crew, nowojorskiej platformy coachingu kariery i społeczności dla kobiet. To rzadki wyczyn dla firm założonych przez czarne kobiety, które otrzymują mniej niż 1% z miliardów dolarów funduszy venture capital przyznawanych corocznie startupom. Bankował w SVB, znanym z bliskich powiązań ze społecznością technologiczną i inwestorami.

„W ciągu ostatnich kilku lat pozyskałem prawie 200 inwestorów, aby zebrać te pieniądze” – powiedział Tufu, który odzyskał dostęp do swoich funduszy i przeszedł do Bank of America. „Bardzo trudno jest się tam wystawić, a po jakimś czasie – powiedzą ci, że to nie pasuje. Więc pieniądze na koncie bankowym są bardzo cenne.

A Ustalono na podstawie lutowej analizy wiadomości Crunchbase Fundusze na start-upy założone w technologii blockchain spadły w zeszłym roku o ponad 50%, po zabezpieczeniu kapitału podwyższonego ryzyka o wartości 5,1 miliarda dolarów do 2021 roku. Ogólne finansowanie przedsięwzięć spadło z około 337 miliardów dolarów do około 214 miliardów dolarów. Zaledwie 2,3 miliarda dolarów, czyli 1,1% całości.

Przedsiębiorca Amy Hilliard, profesor na University of Chicago Booth School of Business, wie, jak trudno jest zabezpieczyć finansowanie. Trzy lata zajęło jej uzyskanie pożyczki dla firmy cukierniczej, a żeby ją rozpocząć, musiała sprzedać dom.

Bankowość opiera się na relacjach, a kiedy bank taki jak SVB upadnie, „te relacje upadają”, powiedział Hilliard, który jest Afroamerykaninem.

READ  Biden i DeSantis dołączają do Iana w akcji ratunkowej

Niektórzy konserwatywni krytycy potwierdzili zaangażowanie SVB Opłata dotyczyła różnorodności, równości i integracji, ale eksperci bankowi twierdzą, że te twierdzenia są fałszywe. Bank zbankrutował, ponieważ duzi klienci wycofywali depozyty bez zaciągania pożyczek na wysokie stopy procentowe, a bilanse banku były prześwietlone.

„Jeśli skupiamy się na klimacie, społecznościach kolorowych lub równości rasowej, nie ma to nic wspólnego z bankowością w Dolinie Krzemowej” – powiedziała Valerie Red-Horse Moll, współzałożycielka Black, Native, Asia-Based Holdings. Powstała w USA platforma bankowości inwestycyjnej koncentruje się na zrównoważonym rozwoju funduszy zarządzanych przez mniejszości.

Red-Horse Moll — który zgromadził, ustrukturyzował i zarządzał kapitałem o wartości ponad 3 miliardów dolarów dla narodów plemiennych — powiedział, że większość dużych banków jest kierowana przez białych mężczyzn i większość białych zarządów, i „nawet jeśli prowadzą programy DEI, to nie naprawdę głęboko. To jak transfer kapitału”.

Jednak małe instytucje finansowe pracowały nad budowaniem relacji z osobami o innym kolorze skóry. „Nie możemy sobie pozwolić na utratę naszych regionalnych i lokalnych banków” – powiedział – „to byłaby parodia”.

Historycznie rzecz biorąc, małe i należące do mniejszości banki zajmowały się lukami w finansowaniu, które większe banki ignorowały lub tworzyły, przestrzegając wyjątkowych praw i zasad oraz odrzucając klientów ze względu na kolor ich skóry.

Ale skutki upadku SVB są odczuwalne w tych bankach, powiedziała Nicole Elam, prezes i dyrektor generalny National Bankers Association, 96-letniego stowarzyszenia branżowego, które reprezentuje ponad 175 banków mniejszościowych.

Podczas gdy większość banków należących do mniejszości ma bardziej tradycyjną bazę klientów, z bezpieczniejszymi pożyczkami i inwestycjami o niższym ryzyku, niektórzy widzieli, jak klienci wycofują pieniądze i przenoszą się do większych banków.

„Patrzysz na flotę klientów, których obsługujemy od dłuższego czasu” – powiedział Elam. „Ile osób może nie przyjść do nas po kredyt hipoteczny, pożyczkę dla małej firmy lub zająć się bankowością, ponieważ teraz myślą, że muszą korzystać z banku, który jest zbyt duży, by upaść? To pierwszy efekt niszczenia zaufania ludzi”.

READ  Jaguary docierają do play-offów dzięki obronie w odpowiednim czasie, wystarczającej do ataku przeciwko Tytanom

Banki będące własnością czarnoskórych mocno ucierpiały w wyniku konsolidacji branży. Większość ludzi nie ma wystarczającego kapitału, aby przetrwać kryzys gospodarczy. W szczytowym okresie było ich 134. Dziś jest ich tylko 21.

Ale zmiana nadejdzie. W ciągu ostatnich trzech lat rząd federalny, sektor prywatny i społeczność filantropijna dużo zainwestowały w instytucje depozytowe prowadzone przez mniejszości.

„W odpowiedzi na tę ogólnokrajową dyskusję na temat równości rasowej, ludzie naprawdę widzą, że banki mniejszościowe są kluczem do tworzenia bogactwa i pomagają zlikwidować lukę majątkową” – powiedział Elam.

Bradley jest także inwestorem-aniołem, dostarczającym kapitał początkowy wielu przedsiębiorcom i widzi nowe możliwości w grupach WhatsApp, aby pomóc ludziom unosić się i rozwijać razem w sieci.

„Jestem bardzo optymistą” – powiedział Bradley. „Nawet podczas upadku SVB byliśmy w stanie zbudować tę niesamowitą społeczność ludzi, którzy starali się pomagać sobie nawzajem w odniesieniu sukcesu. Mówili:„ SVB było tu dla nas, a teraz będziemy tu dla siebie nawzajem. ’

____ Stafford, mieszkający w Detroit, jest krajowym dziennikarzem śledczym zajmującym się rasą dla grupy rasowej i etnicznej AP. Śledź ją na Twitterze: https://twitter.com/kat__stafford. Savage donosi z Chicago i jest członkiem korpusu Associated Press/Reporting for America Statehouse News Initiative. Report for America to ogólnokrajowy program non-profit, w ramach którego dziennikarze w lokalnych redakcjach informują o ukrytych problemach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *