Urzędnicy amerykańscy twierdzą, że Biden ukarze setki rosyjskich prawodawców

WASZYNGTON – Administracja Bidena przygotowuje się Kary Większość członków rosyjskiej Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu, gdy Stany Zjednoczone kontynuują z tego powodu represje wobec Moskwy Inwazja na Ukrainę.

Prezydent Biden planuje ogłosić sankcje na ponad 300 członków rosyjskiej Dumy Państwowej już w czwartek podczas swojej podróży do Europy, gdzie spotka się z sojusznikami NATO w celu sformułowania dalszych kroków, zgodnie z amerykańskimi urzędnikami i wewnętrznymi dokumentami widzianymi przez The Wall Street Dziennik Dziennik.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że sankcje zostaną ogłoszone we współpracy z Unią Europejską i członkami Grupy Siedmiu krajów uprzemysłowionych.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego odmówiła komentarza.

Prezydent Biden ogłosi w czwartek sankcje dla większości członków niższej izby rosyjskiego parlamentu.


Zdjęcie:

Patrick Simansky/The Associated Press

Sankcje jak dotąd nie przekonały prezydenta Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin

Aby powstrzymać rosyjską inwazję na Ukrainę, nie można określić wpływu tego środka na rosyjskich prawodawców.

Urzędnik powiedział, że planowane pakiety sankcji są często opóźniane, przeformułowywane lub zawężane podczas procesu przeglądu międzyagencyjnego, zanim zostaną sfinalizowane i opublikowane.

Długo oczekiwany pakiet sankcji, który wymierzy 400 osób, w tym 328 rosyjskich prawodawców i elit, pojawia się, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę wkracza w czwarty tydzień.

Sankcje zostały nałożone na samego Putina w zeszłym miesiącu, a także na wielu wyższych urzędników w jego rządzie.

Jak dotąd postęp militarny Rosji był wolniejszy niż wielu oczekiwało i Ukraiński opór jest silniejszyAle Putin wykazał niewielkie zainteresowanie deeskalacjią kryzysu.

Rosyjskie Zgromadzenie Federalne składa się z 450-osobowej Dumy Państwowej i 170-osobowej izby wyższej, Rady Federacji.

Chociaż Duma Państwowa jest znacznie słabsza od prezydenta Rosji, w ostatnich latach uzyskała rozszerzone uprawnienia konstytucyjne, szczególnie w odniesieniu do spraw gospodarczych kraju. Działa również jako łącznik między różnymi grupami ludności a rządem, przekazuje żale i obawy w górę oraz dystrybuuje pomoc państwa wśród społeczeństwa.

W zeszłym miesiącu rosyjscy prawodawcy skierowali bezpośredni apel do Putina o uznanie dwóch kontrolowanych przez Rosję separatystów, Doniecka i Ługańska, co zapobiegło rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W tym miesiącu komisja w Dumie Państwowej zatwierdził prawo Kryminalizowanie rozpowszechniania tego, co określił jako „fałszywe wiadomości” o rosyjskich operacjach wojskowych przeciwko Ukrainie. Projekt przewidywał kary pozbawienia wolności do 15 lat.

Napisz do Vivian Salama na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Fińska prawicowa partia Narodowa Koalicja wygrywa bliskie wybory | Wieści z wyborów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *