USA – Niemcy 4:1 (28 lipca 2024 r.) Analiza meczu

The Ameryka Dziewczęta zwyciężyły 4:1 Niemcy Niedzielny olimpijski turniej piłki nożnej w grupie B gwarantuje miejsce w ćwierćfinale po dwóch zwycięstwach w dwóch meczach.

Amerykański atak zdominował pierwszą połowę w Marsylii. Sophia Smith strzeliła dwa gole, a Mallory Swanson odbiła się po gwiezdnym uderzeniu Smitha i zdobyła trzeciego gola dla Amerykanów, a Niemcy na krótko wyrównali. Strzał z dystansu Julii Quinn.

Amerykanie swój pierwszy duży turniej rozgrywają pod okiem nowej trenerki Emmy Hayes, która przejęła drużynę USA pod koniec maja.

Hayes ma obowiązek przewodzić Amerykanom, którzy chcą odrobić straty po rozczarowaniu, jakim była porażka w 1/8 finału Pucharu Świata Kobiet zeszłego lata.

USWNT to zwycięska drużyna olimpijska z czterema złotymi medalami. Amerykanie zdobyli brąz na Igrzyskach w Tokio pod wodzą byłego trenera Vladko Antonowskiego, który zrezygnował po mistrzostwach świata.

Smith rozpoczął grę w USA po tym, jak opuścił pierwszy mecz w pierwszej połowie z powodu kontuzji kostki.

Dziesięć minut po rozpoczęciu meczu Smith głową dośrodkował Trinity Rodman obok niemieckiej bramkarzki Katrin-Anne Berger.

Zawodniczki USWNT świętują po zdobyciu gola przeciwko Niemcom w turnieju olimpijskim kobiet.

Quinn wyrównał w 22. minucie niskim, odbijającym się strzałem spoza pola karnego, który umknął nurkującej amerykańskiej bramkarzce Alyssie Neher.

Swanson plasuje Stany Zjednoczone z powrotem na 26. miejscu. Berger odbił strzał Smitha z dystansu, ale Swanson złapał piłkę i zdobył bramkę. To był trzeci gol olimpijski Swansona.

Swanson jest drugim zawodnikiem, który strzelił dla swojej drużyny trzy gole na igrzyskach olimpijskich – dołączył do Abby Wambach w 2012 roku.

Smith strzelił drugiego gola w 44. minucie wysokim strzałem łukowym.

Rezerwowa Lynn Williams dodała ostatniego gola w 89. minucie, gdy kibice skandowali „USA! USA!” Czas mijał.

Amerykańska obrończyni Tierna Davidson opuściła mecz z powodu kontuzji i została zastąpiona przez Emily Sonnett.

Alexandra Popp opuściła boisko w 76. minucie z powodu kontuzji prawej nogi. To był cios dla Niemiec, które grały już bez pomocniczki Leny Oberdorf (kolano).

READ  Była dziewczyna Gatesa wchodzi do sądu na Florydzie, gdzie spotyka się z ławą przysięgłych badającą Kongres

Stany Zjednoczone grają z Australią w Marsylii na zakończenie rozgrywek grupowych i mogą zwyciężyć w grupie remisem lub zwycięstwem. Niemcy zmierzą się z Zambią w Saint-Etienne po pokonaniu Australii 3:0 w pierwszym meczu olimpijskim.

W raporcie wykorzystano informacje z Associated Press.