Ryan Gosling, Emma Stone, Anatomia jesiennego psa

96. coroczny lunch nominowanych do Oscarów odbył się w prestiżowym hotelu Beverly Hilton w Los Angeles dla tętniącego życiem tłumu celebrytów, filmowców i osobistości filmowych.

Członek Rady Gubernatorów, Devon Franklin, rozpoczął wydarzenie od ogłoszenia apelu, w którym uczestniczyli: od cenionej kompozytorki „American Fiction” Laury Karpman po utalentowanego Roberta Downeya Jr. nominowanego za rolę drugoplanową. Oppenheimera.”

Oto kilka kluczowych wniosków z tego wydarzenia.

BEVERLY HILLS, Kalifornia – 12 lutego: Emma Stone i Bradley Cooper biorą udział w lunchu dla nominowanych do Oscarów 2024 w hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills w Kalifornii w poniedziałek, 12 lutego 2024 r. (za pośrednictwem Jasona Armanda / Los Angeles Times)

Emma Stone i Bradley Cooper na lunchu dla nominowanych do Oscarów 2024.
Los Angeles Times za pośrednictwem Getty Images

Pies skradł show w „Anatomii upadku”.

Największą gwiazdą dnia był uroczy piesek z filmu „Anatomy of a Fall”. Psi aktor Messi, który wcielił się w postać Snoopa w filmie Justina Trieta, skradł serca wszystkich obecnych nominowanych. Od Ryana Goslinga i America Ferrera znanego z „Barbie” po sensację muzyczną Billie Eilish – wszyscy wydawali się zahipnotyzowani futrzaną gwiazdą. Oryginalny scenariusz Triady mógł zdobyć Oscara, gdyby nie przytłaczające uczucie, jakim obdarzył ulubionego psa tego sezonu.

Kto więc zdobył upragniony tytuł „Applause-O-Meter”?

Dziennikarze i entuzjaści mediów społecznościowych przepychali się, aby dowiedzieć się, który kandydat zebrał największe brawa podczas grupowej sesji zdjęciowej. Greta Gerwig („Barbie”), Christopher Nolan („Oppenheimer”), Celine Song („Past Lives”), Paul Giamatti („The Holdovers”), Carey Mulligan („Maestro”) i Lily Gladstone („Killers Off”) .Kwiatowy Księżyc”) wrzało z oczekiwania.

Ludzie, starajcie się mówić krótko!

Zwięzłość jest kluczem! Przed zwołaniem konkursu prezes AMPAS Janet Yang nalegała, aby potencjalni zwycięzcy nie przebierali w przemówieniach powitalnych (poniżej 45 sekund). Żartobliwie nawiązał do krótkiego przemówienia Javiera Bardema podczas nagrody dla aktora drugoplanowego za film „To nie jest kraj dla starych ludzi” z 2007 roku, które trwało zaledwie 37 sekund. Widzowie śmiali się, gdy zdali sobie sprawę, że tegoroczna gala wręczenia Oscarów rozpocznie się godzinę wcześniej ze względu na zmianę czasu na letni, co spowodowało wprowadzenie w ostatniej chwili zmian w harmonogramie uczestników na 10 marca.

READ  Covid łagodzi blokady w obliczu publicznego gniewu z powodu śmiertelnych pożarów Urumczi w Chinach

„Oppenheimer” ma szansę zdobyć kilka Oscarów.

Filmowe arcydzieło Christophera Nolana podbiło serca wielu osób, a w wielu rozmowach wśród nominowanych przewijało się przekonanie, że „to jest rok «Oppenheimera»”. Nie wiadomo, jaki będzie ostateczny wynik gali Oscarów, ale jej wynik wydaje się nieunikniony.

Kto nie przyszedł?

Współpracująca z „Kolorem fioletu” Danielle Brooks nie mogła być obecna ze względu na zdjęcia w Nowej Zelandii. Wśród nieobecnych znaleźli się także podwójnie nominowany Jonathan Glazer („Strefa pożądania”), Jodie Foster („Niad”), Robert De Niro („Killers of the Flower Moon”) i Hayao Miyazaki („Chłopiec i czapla”).

Emma Stone i Coleman Domingo wymienili się numerami telefonów. Mam nadzieję, że coś wymyślą.

Podwójnie nominowana do nagrody „Poor Things” Emma Stone została przyłapana podczas przyjacielskiej wymiany zdań z nominowanym do nagrody najlepszego aktora Colemanem Domingo z „Rustine” i jej mężem Raulem Domingo. Powstał krąg przyjaciół i być może możliwa przyszła współpraca? Tak, dogadaliśmy się z Domingo w sprawie szaleństwa „Jeopardy”, które ogarnia Stone’a od tygodni, a on nadal chce wziąć udział w programie konsorcjalnym. Właściciel ABC Bob Iger był w pokoju. Powinna była wspomnieć.

Amerykańska piosenkarka i autorka tekstów Phineas O'Connell (po lewej) i amerykańska piosenkarka i autorka tekstów Billie Eilish biorą udział w lunchu dla nominowanych do Oscarów w hotelu Beverly Hilton 12 lutego 2024 r. w Beverly Hills w Kalifornii.  (Zdjęcie: VALERIE MACON/AFP) VALERIE MACON/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Phineas O'Connell i Billie Eilish biorą udział w lunchu dla nominowanych do Oscara w hotelu Beverly Hilton.
AFP za pośrednictwem Getty Images

Obsada głosowa „Spider-Mana” wyszła, aby świętować.

Cały zespół odpowiedzialny za „Spider-Man: Across the Spider-Verse”, w tym producenci Bill Lord, Chris Miller i Amy Pascal oraz reżyserzy Joachim dos Santos, Kemp Powers i Justin K. Thomson uświetnił tę okazję. Wśród uczestników znalazły się głosy postaci takich jak Hailee Steinfeld (Gwen Stacy/Spider-Gwen), które prowadziły ożywione rozmowy z Phineasem i Billie Eilish. Czy rozmawiają o nowej muzycznej współpracy? Dodatkowo zdobywca Oscara Daniel Kaluuya podkłada głos czarnemu brytyjskiemu punkrockowcowi Hobie Brownowi/Spider-Punkowi, jeszcze bardziej podekscytowując publiczność.

Nominacje do 96. ceremonii wręczenia Oscarów zostały uroczyście ogłoszone podczas lunchu w hotelu Beverly Hilton w poniedziałek 12 lutego 2024 r.  96. ceremonia wręczenia Oscarów zostanie wyemitowana na żywo w stacji ABC w niedzielę, 10 marca.

Nominacje do 96. ceremonii wręczenia Oscarów zostały uroczyście ogłoszone podczas lunchu w hotelu Beverly Hilton w poniedziałek 12 lutego 2024 r. 96. ceremonia wręczenia Oscarów zostanie wyemitowana na żywo w stacji ABC w niedzielę, 10 marca.
Richarda Harbaugha / ©AMPAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *