Akcje PacWest spadły, gdy pogorszyły się problemy z bankowością regionalną w USA

4 maja (Reuters) – Akcje PacWest Bancorp (PACW.O) spadły w czwartek, ciągnąc innych regionalnych pożyczkodawców po tym, jak plan banku z Los Angeles dotyczący zbadania opcji strategicznych podsycił obawy inwestorów o pogłębiający się kryzys finansowy.

Akcje PacWest spadły o ponad 40% w handlu popołudniowym, osiągając rekordowo niskie poziomy. Bank potwierdził wcześniej w środę raport Reutera, że ​​bada opcje strategiczne, w tym możliwą sprzedaż lub pozyskanie kapitału.

Akcje Western Alliance spadły o prawie 60% po tym, jak Financial Times poinformował, że pożyczkodawca bada strategiczne opcje, w tym możliwą sprzedaż całości lub części swojej działalności.

Western Alliance zaprzeczył raportowi FT, twierdząc, że jest on „kategorycznie fałszywy pod każdym względem” i powiedział, że rozważa opcje prawne przeciwko gazecie. Akcje banku spadły o blisko 35% w handlu popołudniowym.

Western Alliance stara się uspokoić inwestorów o swojej stabilności finansowej. W środę powiedział, że nie widzi niezwykłych odpływów depozytów po sprzedaży upadłego pożyczkodawcy First Republic Bank na rzecz JPMorgan Chase & Co (JPM.N) w poniedziałek.

Upadek Pierwszej Republiki, trzeciej głównej ofiary największego kryzysu w amerykańskim sektorze bankowym od 2008 r., ponownie wywołał w tym tygodniu spadek akcji regionalnych pożyczkodawców, pomimo wysiłków organów regulacyjnych mających na celu powstrzymanie zamieszania, które rozpoczęło się wraz z upadkiem Silicon Valley Bank w marcu .

Urzędnicy amerykańscy na szczeblu federalnym i stanowym oceniają możliwość „manipulacji na rynku” stojących za dużymi ruchami cen akcji banków w ostatnich dniach, poinformowało w czwartek Reuters źródło zaznajomione ze sprawą.

„Nikt nie wie, gdzie te banki powinny handlować, ponieważ z Silicon Valley Bank zaobserwowaliśmy, że fundamenty mogą zmieniać się bardzo szybko” – powiedział Tom Plumb, zarządzający portfelem w Plumb Balanced Fund w Madison w stanie Wisconsin.

„Normalnie byłaby to świetna okazja, aby kupić banki o pierwszorzędnej obecności regionalnej, co mogłoby być, ale prawdziwym problemem jest to, że nikt nie wie, jakie są zasady i na czym są wyceniane” – dodał Plumb.

READ  Sędzia Cannon przedłużył rozprawę w związku z wnioskiem Trumpa o unieważnienie nominacji specjalnego obrońcy.

Zion Bancorp (ZION.O) spadł o 12%, a Comerica (CMA.N) o prawie 11%. KeyCorp (KEY.N) i Valley National Bancorp (VLY.O) spadły odpowiednio o 7% i 4%. Indeks Banków Regionalnych KBW (.KRX) spadł o 3,3%.

Główne amerykańskie banki również straciły w czwartek, a indeks S&P 500 Banks Index (.SPXBK) spadł o prawie 3%. Akcje JPMorgan spadły o 1,4%, podczas gdy Bank of America (BAC.N) spadł o 3%.

Analityk Trust Securities, Brandon King, nazwał wyprzedaż „nadmierną”, co jest częstym tematem w przypadku akcji banków, które odnotowały duży spadek depozytów w pierwszym kwartale.

PacWest Bancorp odnotował akcjonariuszom stratę w wysokości 1,1 miliarda dolarów w pierwszym kwartale tego roku.

Jego akcje straciły w tym roku 72% swojej wartości, co czyni go jednym z najgorszych wyników w indeksie banków regionalnych S&P 600 o małej kapitalizacji (.SPSMCBNKS), który stracił jedną trzecią swojej wartości w tym samym okresie.

Jako kolejna oznaka presji w regionalnym sektorze bankowym, First Horizon Corp (FHN.N) i Toronto-Dominion Bank Group (TD.TO) ogłosiły w czwartek, że zawieszają transakcję z powodu niepewności co do uzyskania zezwoleń regulacyjnych na 13,4 miliarda dolarów połączenie. Porozumienie.

Akcje First Horizon spadły o 32% po tej wiadomości, podczas gdy akcje notowanego w USA Toronto-Dominion Bank wzrosły o prawie 0,5%.

Prezes Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, powtórzył w środę, że system bankowy pozostaje odporny pomimo „napięć” w marcu po tym, jak bank centralny podwyższył stopy procentowe o 25 punktów bazowych, sygnalizując przerwę w cyklu zacieśniania. Powell powiedział również, że depozyty bankowe ustabilizowały się.

„Jeśli chaotyczny odpływ depozytów z banków regionalnych zostanie wznowiony, bank centralny prawie na pewno podejmie działania” – napisali analitycy Citigroup w notatce dla inwestorów. „To ryzyko jest wysokie po ostatnich wydarzeniach bankowych i nie można go całkowicie zdjąć ze stołu”.

Medha Singh raportuje w Bangalore; Montaż przez Vidya Ranganathan i Kim Coghill

READ  Sędzia odrzuca wniosek Menendeza o oddalenie zarzutów o przekupstwo i wymuszenia

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *