Ustawa GOP mówi, że tylko amerykańska flaga może powiewać nad ambasadami USA: Nigdy więcej dumnych flag BLM

Republikanie w Izbie Reprezentantów wprowadzili w tym tygodniu przepisy zakazujące wywieszania flag innych niż flaga amerykańska nad placówkami dyplomatycznymi i konsularnymi Stanów Zjednoczonych, po administracji Bidena Flagi dumy i flagi dumy mogły być wywieszane z ambasad amerykańskich.

Tylko ustawa Old Glory, przedstawiona przez kongresmena Jeffa Duncana z Południowej Karoliny, ma na celu odeprzeć to, co według Republikanów jest Upolitycznienie ambasad amerykańskich przez administrację Bidena.

„Nasza piękna flaga, Old Glory, powinna być jedyną flagą powiewającą i reprezentującą nasz kraj na naszych placówkach dyplomatycznych i konsularnych na całym świecie” – powiedział Duncan w tym tygodniu. „Flaga amerykańska jest latarnią wolności, a żadna inna flaga ani symbol nie przedstawia lepiej naszych wspólnych wartości niż gwiazdy i paski”.

Departament Stanu zezwoli ambasadom na wywieszenie flagi dumy na tym samym maszcie co flaga Stanów Zjednoczonych

Nowa ustawa zakazywałaby Partii Republikańskiej wywieszania flag Pride i BLM w ambasadach i konsulatach USA.

„Ważne jest, aby Old Glory latał tylko w ambasadach USA, aby reprezentować nasze ideały za granicą” – powiedział. Nie było jeszcze żadnych konkretnych rozmów na temat uchwalenia ustawy, powiedział doradca Kongresu, ale Republikanie są optymistami, że nowe kierownictwo Partii Republikańskiej będzie otwarte na przeprowadzenie głosowania, biorąc pod uwagę szerokie poparcie Republikanów dla tego pomysłu.

Nacisk na dumę z tęczową flagą rozpoczął się w 2014 roku za administracji Obamy. Od tego czasu flaga dumy zawisła nad ambasadami w kilkunastu krajach, w tym w Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Korei Południowej.

the Nauka o czarnych duchach jest ważna Według biura Duncana był przewożony samolotem do ambasad USA w Brazylii, Grecji, Hiszpanii, Bośni, Kambodży i Korei Południowej.

Członkowie Rady Szkoły Wisconsin głosują za zakazem umieszczania znaków Pride, BLM w salach lekcyjnych

Sekretarz stanu Mike Pompeo zakazał wywieszania tych flag, ale decyzja ta została cofnięta pod rządami Bidena. W kwietniu 2021 r. Sekretarz Stanu Antony Blinken upoważnił ambasady i konsulaty do wywieszania tęczowej flagi Pride.

Zgodził się na zmianę tuż przed 17 maja, Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii i Transfobii, i powiedział, że przywódcy ambasad mogą zadzwonić, aby zapytać, czy wywieszanie flagi dumy jest „odpowiednie w świetle lokalnych okoliczności”.

Miesiąc później Blinken wyraził swoje poparcie dla umożliwienia ambasadom wywieszania flag Black Lives Matter w rocznicę śmierci George’a Floyda. Notatka, która wyciekła z Departamentu Stanu, mówi, że „popiera użycie terminu Black Lives Matter” i że upoważnia urzędników do „wywieszania flagi BLM na maszcie flagowym skierowanym na zewnątrz każdemu szefowi misji, który wyznaczy taki pokaz”. odpowiednie w świetle warunków lokalnych.

Rada szkoły w Maryland przyjmie nową politykę dotyczącą flag po tym, jak nauczyciele „sprowokowali” do wspierania LGBTQ PRIDE FLAG

Administracja prezydenta Bidena spotyka się z reakcją republikanów w związku z wywieszaniem flag innych niż flaga amerykańska za granicą.

Administracja prezydenta Bidena spotyka się z reakcją republikanów w związku z wywieszaniem flag innych niż flaga amerykańska za granicą.
(Anna Moneymaker)

Decyzje te wywołały krytykę Republikanów, że wywieszanie czegokolwiek poza amerykańską flagą jest politycznym oświadczeniem, którego oficjalne ambasady USA nie powinny składać.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

W 2021 r. Reprezentantka Nowego Jorku Nicole Malliotakis zaproponowała podobne przepisy zakazujące używania innych flag i powiedziała, że ​​​​administracja Bidena zezwala na wywieszanie „flag o charakterze politycznym, które w żaden sposób nie należą do rządu USA”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *