W 10 supermarketach Big Y w Massachusetts znaleziono skimmery do kart kredytowych

Z oświadczenia firmy wynika, że ​​w 10 supermarketach Big Y na terenie Massachusetts znaleziono skimmery kart kredytowych wykorzystywane do kradzieży informacji finansowych.

Big Y powiedział, że skimmery znaleziono w jednym czytniku kart w dziewięciu lokalizacjach między 19 a 21 grudnia. Dziewięć lokalizacji to St. James Street w Springfield, Chicopee Bigway Express, Northampton, Ware, Southbridge, Worcester, Milford, Wilbraham Bigway Express i Ludlow.

Z piątkowego oświadczenia Big Y wynika, że ​​pomiędzy 19 grudnia a 12 stycznia jeden ze skimmerów został umieszczony w czytniku kart w siedzibie sieci w Westfield przy East Silver Street.

„Jeśli dowiemy się, że dane konkretnego klienta zostały naruszone, natychmiast go powiadomimy i przekażemy dodatkowe informacje, aby mógł podjąć kroki w celu ochrony” – stwierdził Big Y w oświadczeniu.

Skimmery to urządzenia umieszczane nad szczeliną, w której klient wkłada kartę kredytową lub debetową w bankomacie, dystrybutorze benzynowym lub kasie. Urządzenia pobierają numer karty i dane z paska magnetycznego karty, co może zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości ofiary lub dokonania nieuczciwych zakupów.

W oświadczeniu napisano, że Big Y sprawdził wszystkie swoje czytniki kart i współpracuje z policją w celu zbadania zdarzenia. Klienci powinni sprawdzić wyciągi bankowe i karty kredytowe pod kątem wszelkich nietypowych działań, a jeśli coś znajdą, skontaktuj się bezpośrednio ze swoim bankiem lub wystawcą karty kredytowej.

Jak podaje firma, klienci starszego pokolenia Y, którzy mają pytania lub wątpliwości, mogą dzwonić pod numer 1-800-828-2688 w godzinach od 8:00 do 16:30 od poniedziałku do piątku.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w innych lokalnych supermarketach wykryto skimmery do kart kredytowych, w tym na rynkach Roche Bros. w pięciu miastach Massachusetts w okresie świąt Bożego Narodzenia. Policja w Chelsea ostrzegła opinię publiczną o urządzeniu do skrobania znalezionym na lokalnym targu koszykowym na początku grudnia.

Urządzenia skimmerowe odkryto także w listopadzie zeszłego roku w Market Basket w Concord, New Hampshire oraz Redding, Somerville i Haverhill, a także w Walmarcie w Concord w stanie New Hampshire.

READ  Największe zamówienie na samoloty w historii lotnictwa i inne wielkie rzeczy z pierwszego dnia Paris Air Show

Z Billym Allenem można się skontaktować pod adresem [email protected]. Śledź ją na Twitterze @baileyaallen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *