W piątek nad Oceanem Spokojnym wymknęły się spod kontroli kosmiczne śmieci

W piątek nad Oceanem Spokojnym wymknęły się spod kontroli kosmiczne śmieci
W 2021 roku astronauci znajdujący się na pokładzie stacji kosmicznej pozbyli się tej platformy sprzętowej. Kosmiczne śmieci krążą wokół Ziemi od kilku lat. Prawdopodobnie ponownie wejdzie 8 marca 2024 roku nad Oceanem Spokojnym. Niektóre fragmenty miały przetrwać i trafić do oceanu. Zdjęcie za pośrednictwem NASA/ Jonathan McDowell na X/Twitterze.

Aktualizacja: Według Jonathana McDowella Z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, które śledziło powrót kęsa, kosmiczny śmieci miał uderzyć gdzieś nad Oceanem Spokojnym 8 marca 2024 roku.

Ta lokalizacja nie będzie zaskoczeniem. Jeśli chcesz mieć dobry widok na obszar lądowy Pacyfiku, obróć ten widok Interaktywny globus 3D Dopóki nie wypełni boku Ziemi, który oglądasz. Chociaż było to niekontrolowane ponowne wejście na pokład, kontrolowane ponowne wejście zwykle ma na celu Pacyfik, a konkretnie obszar tzw Cmentarz statków kosmicznych. Nazywane również Wskaż NemoWikipedia Dzwoni do niej:

…niedostępny biegun oceaniczny, miejsce najdalej od lądu.

Wyrzucona paleta pochodziła z 2020 roku

W 2020 roku na Międzynarodową Stację Kosmiczną przybył japoński statek zaopatrzeniowy. Przyniosła ze sobą platformę sprzętową, która miała pomóc astronautom w wymianie starych akumulatorów niklowo-wodorowych na nowe akumulatory litowo-jonowe. Następnie w 2021 roku astronauci porzucili paletę wielkości SUV-a i rozpoczęli długą podróż powrotną na Ziemię. Platforma krąży wokół Ziemi od kilku lat, ale 8 marca 2024 r. powróciła do ziemskiej atmosfery. Śmieci kosmiczne były na tyle duże, że nie spłonęły w całości w naszej atmosferze. według Jonathana McDowella Z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics do powierzchni Ziemi dotarło około pół tony fragmentów.

Kalendarze księżycowe EarthSky ponownie dostępne! Gwarantujemy, że się wyprzedają, więc złap jeden, póki możesz. Twoje wsparcie jest dla nas całym światem i pozwala nam kontynuować. Kupuj tutaj.

Problem marnowania przestrzeni

W listopadzie ubiegłego roku astronauci zgubili torbę z narzędziami, która wyleciała w przestrzeń kosmiczną. Zestaw powinien ponownie wejść w atmosferę ziemską w okresie od marca do lipca. Torba z narzędziami jest jednak znacznie mniejsza i musiałaby całkowicie spalić się w naszej atmosferze. Niektórym udało się nawet dostrzec to z kosmosu i nagrać wideo.

READ  Dinozaury musiały być wystarczająco zimne, aby ciepłokrwistość miała znaczenie

Jednak wzrost ilości śmieci kosmicznych stanowi prawdziwy problem na orbicie okołoziemskiej. według Chrisa Impeya Z Uniwersytetu w Arizonie nikt nie jest odpowiedzialny za jego sprzątanie. Obecnie na orbicie wokół Ziemi znajduje się ponad 37 000 kawałków śmieci większych niż rozmiar piłki do softballu.

Ale ten problem nie jest nowy. Już w 1978 roku naukowiec NASA Donalda Kesslera Myślał o tym, co by się stało, gdyby więcej satelitów znalazło się na orbicie okołoziemskiej. Scenariusz ten, obecnie znany jako syndrom Kesslera, zakłada, że ​​gęstość obiektów na niskiej orbicie okołoziemskiej staje się wystarczająco duża, aby utworzyć kaskadę zderzeń, a każda kolizja generuje śmieci kosmiczne, co zwiększa prawdopodobieństwo dalszych kolizji.

A śmieci nie znajdują się tylko na orbicie. W rzeczywistości istnieje 100 worków ludzkich odchodów na Księżycu. Kiedy misja Artemis w końcu dotrze na Księżyc, liczba ta wzrośnie.

Niebiesko-zielona kula otoczona żółtymi kropkami, pokazująca potencjał katastrofy śmieci kosmicznych.
Ta ilustracja NASA pokazuje rozmiar aktualnie śledzonych śmieci orbitalnych. W rzeczywistości na orbicie znajduje się obecnie ponad 37 000 kawałków śmieci większych niż piłka do softballu. W miarę jak coraz więcej krajów i prywatnych firm wchodzi w przestrzeń kosmiczną, zwiększa się ilość odpadów kosmicznych. Obraz przez NASA.

Konkluzja: Śmieci kosmiczne wyrzucone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2021 r. dotarły na Ziemię 8 marca 2024 r. Śmieci kosmiczne prawdopodobnie ponownie przedostały się do Oceanu Spokojnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *